Új hozzászólás Aktív témák

  • Alx.Mercer

    aktív tag

    válasz Vrtboy #26498 üzenetére

    Ismerős történet... Nálam is 70D és szintén 50 1.8... El is adtam... Mármint az 50 1.8-at. :DDD

    Sok-sok képet készítettem, hogy beállítsam a fókuszt, vagy legalább rájöjjek, hogy mi a gond vele, de képtelenség volt... F4 alatt nem mertem használni, mert kiszámíthatatlan volt, hogy hova fókuszál... Olyat is csinált, hogy asztalra lerakva, 10s-es időzítővel 3x ugyanoda fókuszáltam vele (tehát sem a téma, sem a gép nem mozdult el) és ennek ellenére is 3 különböző helyre állt be az élesség... MFA sem segített, mert ha egy adott távolságra beállítottam az élességet, akkor messzebbre megint nem volt jó... Beadtam a Camera kft-hez is. Utána valamivel jobb lett, és észrevettem, hogy a fókuszgyűrű sokkal lágyabban, finomabban forog. Ennek ellenére tökéletes nem lett még ez után se, ugyanúgy f4-en mertem csak használni fontosabb helyzetekben...

    Eladtam, de nyugtalanított a helyzet... Felmentem hát Pestre és végigjártam 4-5 boltot és végigpróbáltam egy tucat nagy fényerejű objektívet (24 F2.8 IS, 35 F2 IS, 50 F1,4, 50 F1.2, 85 F1,8, 24-70 F2.8, 70-200 F2.8 IS II...) Mindegyiket tág rekeszen néztem, mindegyikkel több képet is lőttem OVF-en és LV-on keresztül is és utána összehasonlítottam, hogy van-e eltérés a fókuszálás között. Egyetlen Canon objektív sem volt olyan pontatlan a vázamon, mint az 50 1.8... Az 50 1.4 és a 85 1.8 is szinte ugyanazt az élességet hozta OVF-en, mint LV-on keresztül..
    Nemrég volt Canon nap a "hárompontos" boltban és ott is fent volt több objektív a vázon (pl 135 F2) és azokkal sem volt semmi probléma...

    3 objektív volt, ami ugyanolyan kiszámíthatatlanul viselkedett nálam, mint a Canon 50 1.8: Sigma 30 1,4 ART, Sigma 18-35 1.8 ART és a Sigma 35 1,4 ART...

Új hozzászólás Aktív témák