Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz dezz #7099 üzenetére

    Kérdés, hogy mit nevezel olcsó-nak. Elvileg a dózer 200$-tól indul felfelé. Az már a megfizethető kategória.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • Oliverda

    félisten

    válasz dezz #7099 üzenetére

    "...amiből azt vontam le, hogy az Orochi alapvetően egy szerveres "konfiguráció"."

    Ez eddig is nyilvánvaló volt. Mint ahogy már az is az, hogy egy jó ideje a server-re tervezett lapkákat hozzák le desktop-ra gyakorlatilag szinte érintetlenül, csak a kódnév meg a tokozás változik.

    "Pedig szerintem jobb lett volna annyi magosként, ahány modul van benne..."

    Ismételten csak annyit tudok javasolni, hogy mailto AMD :D Amúgy szerintem azt is elég jól kiveséztem, hogy milyen megfontolásból adhatják majd el ezeket 8 magosként. Mondjuk a dolog ott kezdődik, hogy a plusz INT mag a kalkulációk szerint +80%-ot ad.

    "Úgysem a magszám alapján vásárolnak az emberek, hanem a teljesítmény alapján..."

    Te nem, de sokan gondolkoznak még abszolút értékekben. No és ha nem a magszám alapján vásárolnak az emberek akkor annyira az sem számít, hogy core-2-core mit tud a konkurenciához képest, nem? :)

    "A legtöbb desktop alkalmazás beéri kisebb cache-sel."

    Én nem az alkalmazásokról beszéltem, hanem az architektúráról. Most hirtelen nem tudok ilyen tesztet, de az biztos, hogy különböző architektúrák máshogy profitálnak az L2 cache méretéből. Ugyanez igaz a memória sávszélességre is.

    "Igen, mivel modul szinten osztott, de a méretének nem kell feltétlenül kőbe vésetten 2 MB-nek lennie."

    Nem kell, de szvsz nem fog változni a 2MB-os méret.

    "Ugyanakkor, azok nem külön chipek, hanem mag- és L3 letiltás esetei."

    Ilyet nem tudom, hogy hol olvastál. Gyanítom, hogy nem abban amit én írtam. Mivel gyakorlatilag szinte minden feleződne az IMC-n kívül, ezért a négymodulos eséllyel egy új lapka lesz.

    "Attól függ, mekkora lapkaméretet céloznak meg és mekkora terület lesz ebből az IGP."

    Mivel meglepő módon két Bulldozer modul szinte pont ugyanakkora terültet foglal mint négy Llano mag, ezért feltételezem, hogy kb akkora lesz a Trinity lapka mint a Llano.:)

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Új hozzászólás Aktív témák