Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz dezz #4283 üzenetére

    "És azt mivel magyarázod, hogy a tape-out és az első próbapéldányok után jóval több idő tellik el az Intelnél a piacra dobásig, mint az AMD-nél? (Tehát nem arról van szó, hogy ugyanannyi idő után mennek a piacra velük, csak az AMD alacsonyabb órajelen.)"

    Felsorolnád a két cégnél ezeket az időintervallumokat? Csak mert én nem (így) emléxem, de lehet, hogy rosszul. ;)
    Ha megnézzük a K10 rajtját, akkor az gyakorlatilag egy csőd. A Barcelona hiába jelent meg szeptemberben, máig nem érhető el széleskörben. A Phenomot meg ugye bevallottan hibásan szállítják, ami bizonyos esetekben fagyást eredményezhet. Szóval nem lehet, hogy elkapkodták a bevezetést? (tudom, a Core is bugos, meg az összes többi proci is, de azokbál a hibajavítás nem csökkenti 10-20%-kal a teljesítményt).

    "ps. Azt a x GHz-ig ment, x GHz-en kifulladtat pontosan hogy érted? Overclockban, max. szabvány TDP-n belül, vagy esetleg az aktuális csúcsot azonos feszen overclockolva?"

    Én mindig alapfeszen nézem először a tuningot. Nem néztem meg az aktuális világcsúcsot, egyszerűen több ilyen procit kipróbáltam, meg a fórumokon is elolvashatod mi a helyzet.
    A most kiadott Wolfdaleek 3,5-4 GHz-et mennek, a Yorkfield meg 3,5 körül. Pl. a gyári 3,16 GHz-es Wolfdale kiadását nem indokolja semmi, hacsaknem a Tolimantól való félelem.

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Új hozzászólás Aktív témák