Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz P.H. #14192 üzenetére

    Na pont erre gondoltam, hogy ha a gyártástechnológia fejlesztése egyre kevésbé éri meg, akkor a microarchitektúra megtervezésére kell jobban odafigyelni. Viszont mikor már ez utóbbinak fejlesztése is korlátokba ütközik a teljesítménynél (lásd haswell, ahol minimális volt a növekedés), új architektúrára van szükség. Ez utóbbinál viszont korlátozó az eltérő ISA, így az Intel az AVX kiterjesztéssel próbálkozik (ahogy eddig is ment az MMX, SSE), ami úgymond egy köztes út, megtartva a kompatibilitást, míg az AMD radikálisabb megoldásban keresi a jövőt, és GPU-val házasítja a "fix" CPU-t.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz P.H. #14192 üzenetére

    Nem erre gondoltam. A gyártástechnológia továbbra is lényeges még ha a generációváltás egyre kisebb előnyt jelent és ehhez képest egyre költségesebb. Ami az én szememet csípi, hogy a nanométer elé odaírunk egy számot, de az valójában nem jelent semmit. Csak azért nem kódnév alapján utalunk a gyártástechnológiára, mert marketingeszköz az egész és a vásárlók nem értenek meg a több oldalas leírást, amivel pontosan jellemezhető az adott gyártástechnológia.

    Ha pontosan akarjuk ezt elemezni, akkor még az egyes lapkákhoz is szükséges lenne egy teljes leírás a fizikai dizájnról, és az alkalmazott dens library-ről. Ezek nélkül az a szám a nanométer előtt nem jelent semmit.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák