Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabi[mf]

    tag

    válasz Boyka #15 üzenetére

    hát ez azért egy elég pesszimista hozzáállás, de van benne igazság. Én tavaly végeztem mint 'híradásipari technikus' (elktronika, minden amiben áram folyik:) ). Az ''utcsó'' nyarat még meghagytam magamnak, és szeptemberben elkezdtem keresni munkát, egész egy hónapon keresztül. Megállapításom az volt, hogy érteni kell a gépekhez, angol középfokról papír, üzleti érzék, határozottság, céltudatosság, és ha mindez megvan igen sok lehetőséged van, még az sem fontos mindenhol hogy az adott szakmáról papírod legyen, csak értsd a dolgod. Ja és a lényeg az adott szakmában min. 2 év gyakorlat, na és itt bukott el egy pályakezdő, mint én is. A szeptemberem úgy telt el hogy szinte minden nap vettem az expresszt, netes hírdetésekre pályáztam...stb....Ezután jöttek az ismerősök. Az egyik hw-s honlap főszerkesztőjét is megkértem hogy hátha tud vkit. kb 2 napra rá már dolgoztam:DDD, azóta is itt vagyok (számtech kisker), és arra jöttem rá, hogy ha nem is itt fogom leélni az életem, egy kiindulási pontnak, gyakorlat szerzésnek bármelyik munkahely megfelel (természetesen bejelentett) elsőre. ha pl már van gyakorlatod akkor sokkal több lehetőséged van, szakterületedhez közeli munkákat el tudsz már vállalni.

    Sztem időben elkezdted a munkakeresést. Ne keseredj el, nagyon sok lehetőség van, kiindulva abból, hogy a mai milliárdosok is onnan kezdték, AHONNAN TE: MEGYSZÜLETTEK:))
    sok sikert UP!!:DD

    jeeeeee

Új hozzászólás Aktív témák