Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz sasa311 #787 üzenetére

    Én is abszolút egyetértek. Eszembe jutott erről egy távoli ismerős, aki nagy Ámerikában élt és dolgozott évek óta, amikor egyszercsak rosszul lett és elvesztette az eszméletét egyik pillanatról a másikra - kiderült, hogy agydaganata van. :Y Bevitték kórházba persze, műtétek, ilyesmi, de egy idő után nem tudta fizetni a költségeket, ezért hazajött, most itt kezelik. Persze iszonyatos tragédia egy ilyen betegség, ezt megértem, de ennek a lehetőségére előbb is gondolhatott volna, nem csak amikor baj van. Most meg kb. az én pénzemen (járulékaimból) gyógyítják itt, pedig egy kanyi fillért sem fizetett az utóbbi jó pár évben, hát szép... :(

    Persze, kell segíteni szolidaritási alapon azokat, akik nem tudnak járulékot fizetni valamilyen okból, nyilván kell gyógyítani őket, de ennek is kellene legyen egy határa (mondjuk igenis számlázzák ki neki itthon is a költségeket, aztán ha meggyógyult, kiderül, tudja-e fizetni), és pont ezt nehéz meghatározni.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Superman #797 üzenetére

    Ha az utolsó bekezdést is elolvastad, amit írtam, abból látszik, hogy pont nem erre gondoltam, de nyilván mindig akad, aki félreérti... :O

    Ha fizetett volna tb-t ott, akkor valszeg tudta volna fedezni a kezeléseket, de nem fizetett. Tudom, ott nem kötelező, de ennek az eredménye, hogy elég egy betegség, és lehetetlen helyzetbe kerül. Viszont itthon sem fizetett tb-t, ahogy rengetegen mások sem, de itt ezt nem ellenőrzik olyan szigorúan. És köszönöm szépen, hogy az én rengeteg befizetésemből, levonásomból gyógyítják a fél világot, aki sosem fizetett be a rendszerbe egy fillért sem. Valakinek be is kell fizetnie járulékokat, adót, ilyesmit állam bácsinak, hogy legyen miből gyógyítani, nem? :((

    Megint leírom, hogy az ilyen rendszerekben természetesen kell szolidaritás, nem lehet azt mondani, hogy nincs pénzed, nem gyógyítunk meg - de ne menjen már ez hozomra, mindenféle járulékfizetés nélkül és rengeteg embernek... Olvastam egyszer, hogy állítólag olyan másfél millió tb kártya van Mo-on, ami mögött nincsen befizetés. Hmm. És vajon az EUs tb kártya igényléséhez miért kell munkáltatói igazolás? Hát azért, hogy látsszon, van munkahelyed, tehát fizetsz járulékokat...

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Thyb #800 üzenetére

    Ja, így is lehet mondjuk. Meg ha nem verték volna szét az egészségpánztári rendszert, ami szvsz nagyon jó ötlet, az is segíthetne sokat. Eddig ugye 30% adókedvezmény járt az oda befizetett és onnan sportra, gyógyszerre, orvosi kezelésre (akár fogbeültetésre pl. amit a tb nem támogat, pedig jó lenne) elköltött összegekre, most már csak visszautalják következő év májusában az ep számlára és pl. sporteszközt csak annyi értékben vehetsz, ami előző év végén a számlán volt, de max. 113k...

    Én magam léptem be önkéntes egészségpénztárba, sőt olyanba, ahol az alap tagdíjban külön kórházi szolgáltatások is vannak (kár, hogy csak Bp csinálnak ilyet), mert bár nem szoktam beteg lenni, de bármikor előfordulhat bármi, erre is kell számítani...

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz davenport #859 üzenetére

    Azért nem minden jelöltnél áll így a dolog, én eddig csak szóbeszédet hallottam olyan helyekről, ahol még fizetni is kellene, te vagy az első, aki személyes tapasztalatról beszél.

    A minimálbéres indulás az sajnos tény szerintem olyan 90%-ban, de azért szépen lehet felfelé lépkedni, ha normálisabb ügyvéddel hoz össze a sors (vagy elég agresszív a jelölt). Én mondjuk a kevés kivételes mázlista csoportjába tartozom, pedig nem ismertem senkit a fővárosban, csak beadtam az önéletrajzomat, és sikerült egy szuper helyre kerülnöm. Szóval jogi egyetemet végezve a diplomaszerzés helye meg a nyelvtudás (neked nem gond :P ) nagyon fontos, ha ezek jók, szerintem szerencsével is lehet boldogulni.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz davenport #862 üzenetére

    Mondjuk az angoltudásodban aztán senki nem találhat kifogásolnivalót, és ezzel még mindig ki lehet tűnni valamennyire a tömegből, bár valóban főleg Bp számít ez igazán. Azért remélem sikerül majd, amit tervezel. :)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz davenport #864 üzenetére

    Hát nem mondhatod majd az unokáknak, hogy nem éltél eleget, és nem volt kaland az életedben... :DDD Te vagy az élő bizonyíték arra, hogy a jogászok is dolgoznak. :D

    Na igen, az említett iroda és hasonszőrű társai a top, ha a fizetést nézzük, de az tény, hogy szakvizsga után váltani kell. Bár a legtöbben úgy tudom, jól veszik az ilyen akadályokat, mert számít a nagy név - és ez szerintem nem is alaptalan.

    Másrészt az is igaz, hogy van nem is egy olyan ismerősöm, aki egészen más munkát végez jogi diplomával, mert pont olyan helyet fogott ki, ami alapján eldöntötte, hogy ezt nem akarja csinálni. :(

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz davenport #889 üzenetére

    Azt hiszem, inkább _Yvorl_lal értek egyet ebben a témában.
    Ha az egyetemi évfolyamomba járt emberekre gondolok, hát olyanoknak is sikerült elvégezniük, akikről sosem gondoltam volna, pedig az egyik legrégebbi jogi egyetem nappalis szakáról volt szó. Viszont ezek a buta emberek sosem fognak boldogulni hosszú távon, mert az ügyfelek is visítva szaladnak el, ha rájönnek, hogy nulla az illető. Ügyfeleket meg nem tud venni apuci a következő 40 évre... Na persze én is ismerek olyan ügyvédet, aki végtelenül buta és tehetségtelen, de nagyon trükkös, és ilyen embereket is keres maga mellé mindig, akik viszont átvágják őt is. Előbb-utóbb bele fog bukni...
    Szerencsére én sokkal több hozzáértő és a maga területén profi ügyvédet ismerek, mint rosszat. Csak az nem olyan látványos, ha egy egyszemélyes kis iroda két jelölttel intézi két-három közepes cég ügyeit, hosszú éveken át. Nem látványos, de rendes megélhetést biztosító normális munka.
    Hiába végeznek pár ezren évente, de túlnyomó többségüknek van egy középfokú C nyelvvizsgája és fel sem merül benne, hogy talán felsőfok kellene, meg még egy nyelv, azt hiszik, hogy ó, jogi diplomám van, azzal lesz állásom... Én egy spec képzésre is jártam mellette, akik oda jártunk, mind jó helyeken dolgozunk, mert ki tudtunk tűnni a tömegből. Legalább franciául közülünk mindenki tud (ha emellé angolul nem, az megint bukta, de ez már más kérdés), de az angol felsőfokúmmal és a francia középpel még így is ritka eset voltam. Szerintem annyi a titka, hogy igenis tudatában kell lenni annak, hogy a diploma nem cél, hanem eszköz, és önmagában semmire sem elég.

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz _Yvorl_ #891 üzenetére

    Az ellenjegyzés valóban jól fizető dolog, de biztonsági okokból létezik, elvileg a hamisítások elkerülésére. Persze nem akadályozza meg teljesen a ''hibákat'' (finoman fogalmaztam, ugye? :U ), de legalább felel érte az ügyvéd, és biztosan szoktak is kirugdosni embereket ilyenek miatt. Rossz belegondolni, mi lenne, ha ügyvédi ellenjegyzés nélkül bárki benyújthatna ingatlan adásvételi szerződéseket a földhivatalhoz...
    Egyébként nem tudom, mennyien perelnek be ügyvédet kártérítésre elrontott adásvételi miatt, gondolom nem sokan. Eleve sok embernek az sem jut eszébe, hogy saját ügyvédet hozzon, és ne bízzon meg a másik fél ügyvédjében. Na meg hallottam én már nagyon elrontott közjegyzői okiratokról is. :DDD

    Azért a ''diplomát kell szerezni'' dologgal kapcsolatban mindig eszembe jut egy ismerősöm. Menő gimit végzett, jó eredményekkel, de sosem akart diplomát, mivel őstehetség fodrász, már gimi idején is ő vágta a jópár osztálytársam haját. Most mesterfodrász, hetekkel előre kell bejelentkezni hozzá, és változatlanul nagyon élvezi a munkáját - diploma nélkül. Én meg a fővárosból képes vagyok utazni, hogy ő vágja a hajamat, mert annyira jól csinálja... :D

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz _Yvorl_ #894 üzenetére

    Persze én is tudom, hogy vannak ilyenek, de az ügyvéd hivatalosan felel azért, amit ellenjegyez, csak be kell hozzá perelni, meg felnyomni a kamaránál, nem pedig fenyegetni, mert annak nem marad nyoma, és vígan folytathatja ugyanúgy tovább... Azt meg nem tudom most pontosan, a közjegyző miért felel, miért nem, de ők teljesen más tészta.
    Minden szakmában vannak tehetségtelen meg a határokat átlépő emberek sajnos, meg kell próbálni kikerülni őket, ennél többet nem tehet az ember szerintem.
    Okosan kell ügyvédet választani (ismerősök, rokonok révén, akivel már volt jó tapasztalat), és választani kell ügyvédet. Hallottam már észvesztő sztorikat, mennyire felelőtlenül fognak bele emberek lakásvásárlásba, mikor ''a másik félnek van ügyvédje, majd ő megcsinálja'', meg papír nélkül fizet nagy összegeket építési vállalkozóknak, aztán meg szalad a rendőrségre (ami nem megoldás), ahelyett, hogy előbb gondolkozott volna kicsit... Szóval nagy az a bizonyos állatkert. :(

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz deedee #1067 üzenetére

    Azért arra fel kell figyelni, hogy közös megegyezéssel akarnak ''elküldeni''... Vagyis valszeg ez a betegség nem jelenti azt, hogy elküldhetnek, csak rá akarnak venni, hogy magadtól menj el. A közös megegyezés azt jelenti, hogy te is el akarsz menni - ha nem így van, ne egyezz bele, küldjenek el, ha akarnak (végkielégítés, miegymás... ez nem jár, ha közös megegyezésről van szó, legalábbis határozatlan idejű szerződésnél) :(

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz deedee #1076 üzenetére

    Ezt jól tudod, táppénz alatt tényleg nem küldhetnek el. A perrel visszavétel meg sajnos tényleg olyan, hiába van jogod hozzá, sok köszönet nincs benne... Anyumat a nyugdíj előtti 5 éven belül (''védett kor'', nem lehet kirúgni) teljesen jogellenes módon rúgták ki önkormányzati intézménytől pár évvel ezelőtt, bár tudták, hogy két jogász gyereke van. Simán visszahelyezték volna, de inkább nem kértük a perben, mert szegényt annyira megviselte a dicstelen távozás harmincegynéhány év után, hogy azt mondta, nem tudná elviselni... Viszont max 12 havi fizetést megítélhet ilyenkor a bíró, érdekes módon az önkori kapásból felajánlott majdnem ennyit megegyezésként, mihelyst megkapták az idézést.... :DDD Szóval ha visszahelyezést nem is, de némi kártérítést érdemes kérni, ha már kiszúrnak az emberrel. Közös megegyezés után viszont csak a sóhivatalba mehetsz, akkor nem jár...

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz kraftxld #1259 üzenetére

    Hát jogászként annyira rosszul csak nem, mivel a Morgan Stanley cég természetéből adódóan jópár jogászt foglalkoztat finance területen, és nem is alacsony igényekkel. :DDD

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák