Új hozzászólás Aktív témák

  • cocki

    tag

    Hát igen valaki azért megy a felsőoktatásba mert kerüli a munkát valaki meg azért mert szeretne egy diplomát. Én személy szerint azért jöttem a BME re mert kell egy diploma. Na jött a nagy hasraesésé mert azzal a tempóval maivel a középsuliból jötte, nem ment a dolog hát 1.5 után lementem a főiskolai szintre mert talán itt jobban mennek a dolgok ez félig meddig sikerül is. Ám itt is vannak akik már 10 8 éve itt vannak és még mindig nem netek modulra ill mellette semmi munkjuk nincs és nem is eröltetik meg magukat , hogy szerezzenek egyet, na ők tényleg nem kellenek a felsőoktatásba. Az is igaz , hogy kell a kétkezi munkás, de kérem öcsém elvégezte a asztalos techniksit itt pesten a Kozmába. Mikor állást keresett mindehol azt vágták a fejéhez hogy 5 éves 3 éves szakmai gyakorlta meg , hogy 20.5 évével fiatal. Bezzeg feketén szivesen alkalmazták, de hát ez meg nem a leg áldásosabb állapot. nomeg az is hozzátartozik , hogy ahol dolgozott réá kellett jönnie , hogy az iskolában versenyképes és naprakész tudásnak nevezett oktatás minden csak nem az aminek nevezik. Ugyhogy hiába van asztalos esztergályos stb képesítése valakinek az oktatás szintje miatt nem elég mer egyszerüen nem felel meg annak a szintnek amit egy ilyen képesítésü embertől a cégeke elvárnak és ez is probléma.A gyakorlatot meg lehet szerezni de ez egy ördögi kör mert mindig vissza jut az elejére az ember. Az biztos egy ''jól működő'' és versenyképes gazdaságban mind a jól képzett szakmunkásokra és diplomásokra is szükség van és persze az is hogy a különböző szinteken melozók ne ugy nézzenek egymásra , mint ördög a szenteltvizre.

    Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

Új hozzászólás Aktív témák