Új hozzászólás Aktív témák

  • _Yvorl_

    tag

    válasz Newl #130 üzenetére

    A munkanélküliséghez visszakanyarodva, Én állítólag jónevű angol főiskolai közgazdász diplomám megszerzése után 2,5 évig voltam munkanélküli. De shogy sem akart összejönni semmi. A helyek egy részén az elutasítás indoka a még meg nem lévő tapasztalat volt (jelzem ez egy érdekes kritérium szokott lenni ''fiatal diplomás minimum 5 év tapasztalattal rendelkező embert keresünk'' na most ha ezt összeadom kijön a 30 év feletti kor és akkor meg már nem vesznek fel kezdőnek), vagy a még szebbik az ön túlképzett ehez a munkához kezdetű hozzáállás. Ezt sose értettem mert, ha én marha három diplomával takaritani akarnék elmenni akkor nem értem ettől még miért kell túlképzettséggel elutasitani.

    Aztán jött az az időszak amikor gondoltam regisztráltassuk magunkat és kérjünk szégyenszemre segítséget állambácsitól.
    Na először is végig ping-pongoztak velem a létező összes munkaügyi hivatalon, mert először a lakóhely szerinti munkaneléküli hivatalba küldtek, ahol több órás várakozás után eszméltek rá hogy ja én diplomás vagyok akkor továbbitják a papirjaimat a központosított össze-viszsa Budapesten egy helyen lévő diplomás munkanélküli központba, ahol csekély 3 hónap mulva érkeztek meg a papírjaim, majd itt is több órás várakozás után eszméltek rá, hogy ja ön diplomás de pályakezdő is na akkor ide se tartozik, hanem a Gyáli úti diplomás pályakezdő köszpontba. Újabb 2 hónap mire oda kerültek a papírjaim, ahol meg kelett állandóan jelenni, de munkanélküli segélyt nem kaphattam, mert pályakezdő lévén az nem jár (egy pályakezdő dögöljön éhen), de ezzel szemben munkaajánlatot se. Ekkor érdeklődtem, hogy esetleg valami jutányos árú átképzési lehetőség más általuk nyilvántartott keresett szakmára, mire közölték, hogy de pl szövőnőnek bármikor átképeztethetem magam ingyen (ezt a lehetőséget férfi lévén kihagytam). Majd próbálkoztam, hogy esetleg látom könyvelőket nagyok keresnek, arra lehetne-e, mire mondták, hogy azt sajnos pár hónapja kivették az elérhető átképzések listájából. Gondolom a lobbi kényszerítette, mert ma már horror pénzeket kérnek el egy könyvelői képzésért. Ekkor mondom, hogy utolsó próbálkozásként úgyis értek a számitástechnikához próbálkozzunk azzal, hogy legalább legyen hozzá valami felmutatható papirom, mire az előadó lebeszélt, hogy ezek a képzések olyan jellegüek csak hogy hogyan is kapcsolod be a számitógépnek nevezett dobozt és ezt a papírt amúgy is, ha meglátják a munkáltatók maximum röhögőgörcsöt kapnak tőle mást nem.

    Ezek után egy véletlen a cég által történt félreértelmezés kapcsán hívtak be interjúra, ''nem a munkanélküli hivatal révén'', ahol ezek után már szerencsére sikerült eladnom magam.
    Ez is egy érdekesség az álláskeresésben, hogy az esetek 98 %-ában be se hívják az embert hanem csipőböl küldik, már ha küldik vissza az elutasítást.

    Tapasztalataim azt mutatják, hogy a nagyrészét meg se nézik, mert csak kötelességük kiírni a pályázatot az adott pozícióra, de eszük ágában sincs nem belsőst vagy nem csókost felvenni.

    Jelenlegi (első olyan munkahelyemre ahol meg is fizetnek), is úgy vettek fel hogy az előző munkahelyem kapcsolatai alapján sikerült egy barátomat felvetetnem ide informatikusnak és ő utána mikor már bent volt felrakta a pályázataimat a céges belső hálózatra és mint belső támogatott jelentkezőt felvettek. PEdig azóta már tudom sok emberhiánnyal küzd a cég de kivülről felvenni valakit az nagyon ritka dolog inkább emberhiányba dolgozik a cég és az adott feladatokat amire kéne az új ember rátolják már egy bent lévő madárra, aki kénytelen elvállalni a feladatokat a napi 25. orájában, csak hogy megtartsa azt a munkahelyét ahol, valamennyire végre legalább megfizetik. Ez meg a cégnek is jobb mert végül is olcsóbb a meglévő munkaerővel elvégeztetni, mint újat megfizetni. :(((

    You can't teach new tricks to an old GOD!

Új hozzászólás Aktív témák