Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haris

    őstag

    válasz Bogyó bá' #18153 üzenetére

    A touchpad szerintem nagyon jó, csak teljesen más, mint más netbookokon (notebookokon).
    A fő különbség, hogy maga a pad is egy gomb, ami főleg nyomásra, nem tap-olásra van kitalálva. Belőni elég sokáig tart, de h kész, nagyon jól használható. Nekem szeptemberben okozott pár idegesítő percet mire rájöttem hogy is kell használni. Ami nekem bevált:
    -tapolást kikapcsoltam, többujjas műveletek engedélyezve. Oldalsávokat kikapcsoltam, így a lapozás két ujjal történő húzás. A tapolás helyett egyszerűen egy ujjal húzom az egeret, majd ott ahol mások felemelik az ujjukat és tapolnak, ott én csak lenyomom a padot, és működik. Jobb oldalon is simán le lehet nyomni, nem jobb gombnak veszi. Akkor hogy lehet jobb gombos menüt előhívni? Úgy, hogy a mutatóujjammal oda húzom az egeret, ahol a jobb gombot nyomnék, és a mutató ujjamat nem felemelve mellette a középső ujjammal nyomom le a padot, mivel két ponton ér hozzá a kezem, a program a jobb gombnak érzékeli a lenyomást. Lehet hogy bonyolultnak hangzik, de igazából csak hozzá kell szokni és marha jó. Persze nem muszáj, csak ha valaki elég kitartó...
    Nekem már más, hagyományos gépeken fura, miért nem így működik. Viszont a feleségem nem hajladó hozzáérni a gépemhez inkább bekapcsolja a sajátját (és ez jó ;] )

    Mindenesetre eleinte mindenki utálni fogja, de vagy megszoksz, vagy meg....veszed az usb-s egeret :D

Új hozzászólás Aktív témák