Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AYEL

    tag

    Talán ide tartozik:
    Sziasztok,

    MSI H67MA-E45-B3 alaplapon, egy CM Hyper 212 Plus cpu hűtő van szerelve egy i7 2600-ra.

    A rendszert alapállapotban működtetve is azt írja a BIOS-ban, hogy a CPU 50-51 fokos, a system meg 36..így a CPU hűtő folyamatosan 2000 rpm-el teker.

    Ellenőriztem, a hűtő rendben van. Azt gyanítom, hogy a cpu feleslegesen dolgozik folyamatosan valami miatt. Vagy a rendszer látja úgy, hogy dolgozik? Az alaplapon van 4 kék led, az ún. APS kijelzésre. Active Phase Switching, ami azt mutatja, hogy a cpu milyen fázisban van. Ez nekem kizárólag 4-esben áll, azaz mind a 4 led világít, ami, ha jól értem azt jelenti, hogy fullra dolgozik a proci.

    A BIOS-ba alig nyúltam bele...lehet, hogy mégis elállítottam valamit?

    Szerk: vadiúj a config, most raktam össze, win7 Ultimate 64bit fut rajta

    Smith & Wesson M&P45 - Black - Thumb Safety

  • AYEL

    tag

    válasz toyone #125 üzenetére

    Szia,
    a ControlCenterben a GreenPower fül alatt be tudok állítani 50%-ot (100%-ról) a ventilátorok sebességére, ekkor jön a megváltás, és lemegy a cpu venti 1200 rpm-re, a sys ventik meg 350 rpm körülire. A proci hőmérséklete marad 35 fok, tehát ez a venti sebesség is bőven elég neki, még kevesebbel is beérné, csak nem tudom lejjebb vinni. Eddig a jó hír.

    Hiába állítom át az értékeket, egy újra indításnál minden visszaáll magasabb fordulatra.
    Valamit tutira a BIOS-ban kellene állítani, már 100x megnéztem, de ott a cpu ventilátorra vonatkozó beállítást nem találok.

    Amúgy megnéztem feladatkezelőben amikor fullra pörgeti a ventit, akkor is 0% a cpu kihasználtság. Nincs vírus, ilyesmi...

    Smith & Wesson M&P45 - Black - Thumb Safety

Új hozzászólás Aktív témák