Új hozzászólás Aktív témák

  • Eryck

    csendes tag

    válasz Yellow73 #108 üzenetére

    AMD Turion 64 MT30 1,6 GHz 25Watt, szóval azt. :)
    Az intel processzorai közül nagyjából ugyanazt tudja ez a proci, mint az 1,7 GHz-es Dothan magos Pentium M. Ez gyakorlati tapasztalat, mivel a clevo m400A-s notimban az van, ugyanúgy 1GB 400MHz-es RAM-mal.
    Core duos gépet nem használtam még de a tesztek alapján az azonos órajelűek valamivel erősebbek az AMD Turion 64-es, ami inkább abból a szempontból meglepő, hogy az intel core duo ugye kétmagos, vagy ''kétprocesszoros''.
    A melegedés nem feltétlenül csak a procin múlik, a clevo gépem pár óra után már süt, bár ez inkább a 256MB RAM-mal megtűzdelt ATI X700-as videokártyának köszönhető, ezzel szemben az MSI-ben alig kapcsol be néha a ventillátor.
    Fogyasztása megközelítőleg azonos a két procinak (Pentium M vs. Turion 64) bár ez inkább attól függ mire használod.
    Én nem vennék core duo-s gépet pláne úgy hogy az AMD és az Intel is kijön az év végére a 64 bites kétmagos processzoraival.
    Szerintem hosszútávon gondolkodva a Turion 64 a nyerő. 64 bites, ennek az előnyeit mondjuk akkor tudjuk majd kihasználni, ha lesz majd bőven direkt 64 bitre fejlesztett szoftver is.
    Az MSI s270-es ezen az áron pedig szerintem bőven jó vétel.

Új hozzászólás Aktív témák