Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spirit

    őstag

    válasz Robi_73 #136 üzenetére

    Olyan bios nincs, ami feloldja a winchester magos procik fesz emelési korlátját?a Venice-nek képes 1,7v-ot is adni.Nekem már az is elég lenne.Érdekes dologra jöttem rá:
    a gép stabil 1,55V 2600mhz-en,de superpi hibát jelez.Minden más stabil.A superpi 2512mhz-en hajlandó csak lefutni, ott bármennyiszer, 2520-on már kiakad 2-ből egyszer.(4M).

    Viszont egyszer véletlenül a biosban elállítottam a szorzót, és 2700mhz-en bootoltam be.Bejött win, szépen ment everest,minden, ott vettem észre,hogy el van állítva.Amint komolyabb műveletet kapott 1-2 perc múlva fagyás,vagy újraindulás.Ha tudnék még 0,15V-ot adni a procinak, állítom a 2700-2800 sem lenne elérhetetlen.

    A másik furcsaság.A chipset és memóriatuning érthetetln számomr ezen a lapon.Mindkettő alapfeszen ''stabil''325fsb/230 memóriának(ddr400).Ha a chipsetfeszt megemelem akkor újraindulás.Ha a memriafeszt, be sem bootol.Viszont így meg fél óránként restatol a win.Ha 0,05-ot adok pluszban mindkettőnek, akkor stabil.Melegedés minden esetben kizárva, 8 ventivel van megtámogatva a rendszer(proci hajtva 38 fokos)

Új hozzászólás Aktív témák