Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    Egy hónapja építettem páromnak kb. 60 ezerrel többért 7600X+6700XT+32GB RAM+1TB SSD-s asztali gépet. És abban az árban benne volt 2db 27"-es 1440p@75Hz monitor, meg a Cybor 15-énél jobb LAN és WiFi.

    Ez a gémer laptop szegmens nagyon drága mulatság.

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz tibaimp #32 üzenetére

    Én egyre inkább úgy gondolom, hogy teljesen valid az ilyen összehasonlítás. A vásárlók nagy része teljesen feleslegesen vesz magának laptopot, legyen a célzot felhasználás pusztán alap asztali feladtok ellátása, vagy játék.

    Ha tényleg csak azok az emberek vennének játékos laptopot akiknek szüksége van a mobilitásra, akkor lenne maximum 2-3 specializált gyártó aki ezzel foglalkozik, nem lenne ez a dömping ami most megy.

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz Lalikiraly #34 üzenetére

    Nem vitatom az igény létezését, de szerintem nagyon kevés ténylegesen tudatos felhasználói döntés van az igény nagy része mögött. Kb. olyan ez, mint a Mac/Macbook eladások.. bizonyos felhasználásokra abszolút elsőrangú a Mac, ugyanakkor az eladott példányok többsége körülbelül egy Chromebook szerepkörét látja el.

    #37 tibaimp
    Á igen, "kisebb helyet foglal"... kivéve ha van igény normális perifériákra, mert akkor még egy asztali gépnél is több hely kell neki. Csak sajnos nagyon kevesen látják át szerintem elsőre, hogy mennyi ergonómiai kompromisszummal jár egy laptop. Én nem tudnám a napi 8 óra munkát a céges laptopon asztali perifériák nélkül végezni.

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz opr #42 üzenetére

    Nem arról volt szó, hogy egyáltalán nincs létjogosultsága a mobil PC-knek, hanem, hogy a laptopok nagy részét teljesen feleslegesen veszik meg az emberek gyakorlatilag asztali felhasználásra, és utána ezek többsége előtt tök fölöslegesen szivatják magukat - mert a laptopok ergonómiája szörnyű ha asztali gépként akarod őket csak úgy magukban használni, a többség meg nem veszi a fáradtságot, hogy odafigyeljen a normális perifériákra.

    Igen, munkához én is laptopot várok el eszköznek, mert szabad a HO, de néha be kell menni több irodába is. Ettől még amint van rá lehetőségem asztali gépként fogom használni a céges gépet, és pl. nem vagyok hajlandó teljes munkanapra bmennie abba az irodánkba ahol nincsen extra monitor a munkaállomásoknál.

    Gyanítom a ti on-site engineeretek mászkál jobbra-balra egy gyárban, vagy megy terepre valami infrastruktúrához... de a saját helyén van rendes munkaállomása dokkolóval, és nem a Zbook/Precision fölött görnyed. Legalábbis remélem. Mert nálunk pl. mindig vannak szabadon monitoros munkaállomások (thunderboltos 4K LG-kkel), a kollégák meg inkább a Macbook fölött görnyednek. Mert az emberek inkább tönkre teszik magukat, mintsem odafigyelnének az egészségükre.

    És senki sem tett szélsőséges, általános kijelentéseket.

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz opr #53 üzenetére

    Te értsd már meg: input-output szempontból egy notebook sosem lesz ergonomikus, senkinek. Nem lehet rajta egyszerre megfelelő helyzetben a kijelző és a billentyűzet, a tapipad pedig hihetetlenül egészségtelen mindenkinek aki huzamosabb ideig használja.

    Karod, kezed, hátad, vállad, nyakad mind olyan pózokba kényszerülnek, hogy hosszó távon káros. Igen, lehet 15-30 percet fetrengve pötyörészni a teraszon, de aki így használja a gépét nap mint nap, az csak a saját izületeit kínozza. A tapipadhoz szükséges kéztartást meg inkább hagyjuk is.

    Én nem vitatom, hogy így használják az emberek a készülékeiket, mert ebben 100%-ig igazad van. De ezek az emberek sokkal jobban járnának megfelelő helyen felállított asztali perifériákkal. Ez pusztán igénytelenség az emberek többségénél. Tartalmat valóban lehet fogyasztani bárhol laptopról, de bármilyen "aktív" használat csak szükségmegoldás, az "egyéni preferenciák" eufemizmusba csomagolt retardációt pedig nem fogadom el valós érvként amikor az egészségkárosodáshoz vezet.

    A saját egészséget károsító felhasználási szokásokat pedig szerintem nagyon nem kéne "fejlődésnek" hívni. A CPU-k, akksik, kijelzők, tapipadok valóban fejlődtek, de pl. a laptop billentyűzetek lényegesen gyatrábbak lettek az évek alatt.

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz Troy89 #63 üzenetére

    Ha ennyit sikerült felfogni abból amit írtam, akkor akkor egészségedre.

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák