Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz p76 #32445 üzenetére

    Csak otthoni rendszerben használod? Mert akkor egy Shield TV, vagy akár valami más droidos telefon USB OTG segítségével. Persze függ attól is, hogy milyen USB modul van a Marantzban.

  • p76

    senior tag

    válasz p76 #32447 üzenetére

    Az 100% ha androidos mobiltelefon tudja az USB OTG-t akkor jó lesz a DAC-hoz is?
    Mert olyan videókat találok hogy egy pendrive-ot otg-vel lehet használni egy adott telóhoz, de DAC-hoz csatlakozást már nem nagyon :)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz p76 #32447 üzenetére

    Hát, nem tudom mennyi zenét tervezel rátenni, de ha relatív sokat, akkor én nem tudom jó szívvel ajánlani ezeket a kis kijelzős DAP-okat, mert egy év lesz, mire legörgetsz a listában oda, ahova akarsz. Telefon azért nem az igazi, mert ha USB-ről hajtod, akkor ugye nem kap egyszerre töltést az USB DAC használata mellett.
    Fiio X3 például tud koax kimenetet is, szóval elvileg az jó neked, csak hát a kezelése nehézkes egy rendes érintőképernyőhöz képest. Mondjuk DSD-t nem tudom lejátszik-e, natívan viszonylag kevés DAP kezeli, amennyire tudom.

    Még azért leírok egy példát, hogy én régebben mit használtam Shield TV előtt: van egy OSMC készítésű Raspberry Pi alapű doboz, alapvetően ez is Kodi (tévé) doboznak készült, viszont a Kodi alatt egy ARM kiadású Debian fut rajta. Ez azért jó, mert SSH-val be lehet jelentkezni rá, és feltenni például egy mpc démont, ami képes a dobozba dugott USB vinyóról, vagy akár helyi hálózatról is beolvasni médiatárat, illetve távirányítható telefonról appon át, vagy számítógépen futó kliensből helyi hálózaton szintén. Szóval egyszer rádugsz egy monitort, beállítod, és utána fut szépen médiaszerverként, nem nagyon kell hozzányúlni. Illetve ennek a konkrét cuccnak van koax kimenete (USB-n sajnos nekem nem adott ki jól hangot), bár nem tudom már, hogy nagy felbontású fájlokkal hogy áll, azt elég ritkán használtam vele. Ennek a doboznak van egy újabb változata, ami már tud 4K-t, az elég erős kell legyen DSD-hez is akár.

    #32448: Nem 100%. Elvileg Android 5.0 óta van általános USB DAC (USB Audio) kezelés, ami inkább 6.0 óta használható is rendesen, de ez teljesen gyártótól függ, volt már olyan, aki kivette ezt sajnos.
    De itt továbbra is az lesz a gond, hogy ugye nem tudod igazán egyszerre tölteni a telefont és lejátszani vele (hacsak nincs Qi töltés benne), és attól függően, hogy a Marantz USB vevője honnan kap tápot (nekem az TEAC UD301 az például az USB kábelen kapott, nem a belső tájáról) lehet, hogy csak pár órát fog menni ilyen felállással.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák