Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bucsher

    őstag

    válasz pkaresz #20347 üzenetére

    Ez egy nagy lutri, százféleképpen lehet elrontani egy zenét. A felvételnél, a masteringnél, aztán persze a kódolásnál is, amire te gondolsz. FLAC-nál nem az a jellemző hiba, de volt már rá példa hogy mp3-ból kódolt FLAC-ot talált valaki.

    Vagy például azt is jó tudni, hogy ha az eredeti albumon még jó is volt egy szám, a későbbi kiadásokon és válogatás albumokom még simán el tudják rontani, úgyhogy érdemes az eredetit levadászni lásd "loudness war".

    [ Szerkesztve ]

    In the pipe - five by five!

  • detroitrw

    addikt

    válasz pkaresz #20347 üzenetére

    Tételezzük fel, hogy az audio fájlok mellett a log ill. cue fájlok is megtalálhatók. A log fájl eredetiségét a következőképpen tudjuk ellenőrizni
    (szükséges, hogy Log checksum kódot tartalmazzon).
    Nyissuk meg a parancssort és navigáljunk el az EAC mappába majd írjuk be a következőt:
    Log Integrity checker
    checklog *fájlnév*.log, ha „Log entry is fine!” –t kapjuk akkor a log fájlunk érintetlen.

    Ezután tovább ellenőrizhetjük az audio fájlok wav crc értékeit, ezeknek egyeznie kell a log-ba tárolt értékekkel. A CUETools programba található verify funkció megteszi ezeket helyettünk.
    A képen látható, hogy a program ellenőrizte a log fájl által tárolt crc értékek és az audio fájlok crc értékeit. Tehát a log tartalma fedi a valóságot. Ha az abba szereplő vagy a CUETools ellenőrzése alapján AccurateRip egyezés található (még ha offset eltérés is van), akkor biztosak lehetünk a rip eredeti.
    Offset eltérést vagy pedig írás előtti offset korrigálást a CUETools programmal végezhetjük el a megfelelő érték (figyeljünk a + és - előtagokra) megadásával majd az audio tartalom újrakódolásával.

    ill. ha ezek se járnak sikerrel akkor van még egy módszer amivel meg lehet becsülni mennyi köze lehet a hangfájl tartalma az eredeti CD-hez. A TAU (tta) kidolgozott egy matematikai algoritmust ennek meghatározására. Bővebb infó itt
    Minden ilyen ellenőrző progi ezt a módszert használja. Az ajánlottak: TAU analyzer, Trauma (magyar), TrueRTA
    Mivel ennek a módszernek a sikeressége sok mindentől függ így közel se 100% -osan megbízható, ill. nem azt figyeli hogy veszteségmentes az anyag hanem hogy mennyi köze lehet az eredeti CD tartalmának.

    Végső ellenőrzés lehet a spectrogram (frequency analyzer), ahol látni lehet az esetleges mp3-ból való flac-ba konvertálást. Mivel az mp3 egy fix adatsűrűséget képes csak tárolni, így ha az megtelik akkor csonkolja az audió tartalmat (a leg szembetűnőbb, hogy 16khz környékén meredeken esik a hangszín dB)

    persze ezek az ellenőrzési módszerek a cdda szabványú anyagokra vonatkozik (44,1/16)
    kivéve a spectrogram (frequency analyzer), az bármilyen adatsűrűségű tartalomra alkalmazható

    zanzásítva kb. ennyit tudtam írni erről :)

    azzal is tisztába kell lenni, hogy bizonyos albumok kritikán aluli minőségbe jelennek meg.
    pl. az egyik ilyen előadó a Red Hot Chili Peppers (szinte kivítel nélkül rossz minőségűek)
    de a Metallica is eléggé leszerepelt a Death Magnetic albummal ... :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák