Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Topiccsendőr

    addikt

    válasz Pocee #92992 üzenetére

    KTM freeride E versenyzovel kb 25-30 perc, egy magunkfajta kutyauto 45 percet elmegy. ennyi ido alatt feltoltod a potakkudat, benzines agregatorral a tanyan, tehat egesz nap mehetsz vele, es kurvara ertelmetlenul :D
    korabban a kereken ebredo nyomatekot kiszamoltam egy nagykobos ktmhez kepest, most nem keresem vissza :D
    (de szep lassan lesz ez jobb is)

    [ Szerkesztve ]

    Nem menekülsz a csendőrség elől.

  • imibogyo

    veterán

    válasz Pocee #92992 üzenetére

    az érdekelt volna hogy ha üvegelve van akkor 20 perc és lemerül vagy tud 2 órát úgy,hogy még nem targonca akksi van benne.

    De hát erre kaptál választ nem? A válasz egy határozott nem tudom.

    Baromira sok tényezős a dolog egy elektromos járműnél. Saccolgatni is felesleges. Ugyanaz a gép egy 40 Kg-s pilótával +20 fokban, új akksikkal és könnyű terepen elmehet nyelezve 2 órát is, míg egy 100 Kg-s pilótával nehéz terepen, fél éves aksikkal amit már vagy 50x töltöttek és mondjuk +5 fokban nyúzzák jó ha 30 percet kibír. Tök felesleges "átlagos" értéket mondani, mert olyan nem nagyon van egy elektromos járműnél. A gyári adatok is egy ideális értéket közölnek csak, amit kiszámolnak, de lényegében nulla változóval. Ha ilyenre vagy kíváncsi ott vannak a gyári prospektusok.

    Írtam pl. a Bombert, hogy az 40/100 Km-t tud üveg/nagyi üzemmódban egy feltöltéssel papíron. Alattunk ez azt jelentette, hogy bő 2 órát húztuk a gépnek, mire a kijelző ~50 Km megtett távot mutatott a gép pedig elkezdett anyázni kraftért. Egy profi pilóta, aki ki tudja használni a gép tudását lehet max. egy óra alatt kinyírta volna a vasat. Szóval ennél sokkal pontosabbat nem lehet írni, mert totál átmennénk jósdába. :N

    De amúgy egyszerű, ha van egy 5 kW-os motorod és egy 5 kWh-s akkupakkod, akkor egy órát bír "nyelezve" a gép. De ez az amit amúgy soha sem fog tudni, csak elméletben. :P

    hamarabb elfáradtunk mint,hogy egy tankot kinyomjunk egybe,igy számolva.
    Szerintem elektromos motorral és ilyen felhasználást feltételezve ilyen tapasztalat (még) nem lesz a közeljövőben. Ahhoz még fejlődni kell az akkuknak elég komolyat (a tendencia viszont meg van, szóval ki tudja, lehet valaki pár év múlva elér valami áttörést). De ahogy persu is írta kell extra akkukat venni 2-3 feltöltött készlettel már simán lehet egész napos "bulikat" tartani (már persze ha valami lokális dologról van szó (pálya, tanya :DDD ).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák