Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alvaro

    senior tag

    válasz Topiccsendőr #19604 üzenetére

    Igen ám, de a fajlagos fogyasztás függvénye nem egydimenziós: a leghatékonyabb pont egyik koordinátája valóban a nyomtékcsúcs szokott lenni. Azt azonban - úgy tűnik - kevesen tudják, hogy a másik koordinátán a motor terhelése található. A legjobb részek pedig a nyomatékcsúcs környékén magas terhelésnél találhatók. Az alacsony terhelésű állapotok (benzinmotornál) fordulatszámtól függően rossz, esetleg nagyon rossz hatékonyságúak.

    Szerk. még annyival kiegészíteném, hogy magas terhelés alatt ilyen 80% körüli dolgot értek, a nyelezett motor hatékonysága ismét romlani szokott. Így alakul, hogy a feladatra "túl nagy" gép is többet eszik a kelleténél, meg a túl kicsi is, amit már nagyon kínozni kell.

    [ Szerkesztve ]

  • csongi

    veterán

    válasz Topiccsendőr #19604 üzenetére

    Hasznos :). Köszi!
    Egyről beszélünk, csak másképp. A lényeg annyi a részemről hogy, az utazó sebességnél, kisebb fordulaton használható a motor. Az áttétel apró módosításával, és a görgő súlyának a változtatásával, alsó fordulaton megindul a motor, és nem kell a csúcs közelében járatni. Persze mindennek ára van. ez a gyorsulás rovására megy. Hosszútávon nem városi motorozásnál megéri. Persze ez is típus függő melyik rendszer mennyire engedi forgatni a motort. Az enyémnek 7200rpm-en lenne a nyomaték csúcsa. Nah most ha 130-nál ott forogna elég rövid életű lenne a vas. 5500 felett nem érzek nagyobb erőt, csak nagyobb fordulatot. Eddig 4800-5000rpm-el forgott a motor 100-as tempónál. Most 4200 körül van. nem érzem hogy nekem szükségem lenne még a "hiányzó" fordulatra. A lényeg ha lehet kíméletesebben is használni akkor mért ne tegye meg az ember?
    A tuning lényege a nagyobb teljesítmény, ennél pedig az élet tartam növelés, és a takarékosság.

Új hozzászólás Aktív témák