Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somatom

    veterán

    válasz Micsurin #121358 üzenetére

    Gondolom, Nógrád megyére. Ott szinte mindegy, hogy hova böksz a térképen, mert tele van gyönyörű utakkal. Diósjenő, vagy a bánki tó, fel a határig, aztán a 22 -esen a határ mentén, stb, stb.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • zgospel

    őstag

    válasz Micsurin #121358 üzenetére

    Nógrádban sok mindenre :D A táj mindenhol szép, az utak nem feltétlen, és van egy-két nem annyira rendezett falu is.

    Azt leszögezném, hogy a mátrai szerpentinhez nem lehet hasonlítani egyiket sem, ezek nem szerpentinek, inkább csak kanyargós dimbes-dombos országutak.

    Amik hirtelen eszembe jutnak és jártam már arra, bár elsősorban kocsival:
    Iklad - Becske: egész végig pár éves új út van, Becskétől tovább északnak nem tudom milyen.
    Keszeg - Nógrádsáp: nem rég lett felújítva, jó az út.
    Alsópetény - Bánk: végig pár éves új út.
    Bánk - Romhány: szintén

    Ezektől keletebbre:
    Pásztó előtt a 21-esről indul az út Hollókőn át Szécsényig. Az is nagyon szép hely, kanyargós is, helyenként jó, de helyenként rossz úttal, nem tudom megjavították-e már végig.
    Sámsonháza - Nagykeresztúr: jó az út, tiszta hullámvasút, nagy élmény itt végighúzni neki.
    Salgótarján - Szécsény: úgy emlékszem hogy vállalható az út, szép a táj.
    Szécsény - Balassagyarmat, sőt igazából a 22-es úton egészen Rétságig: jó az út.
    Meg persze a klasszikus Salgótarján - Cered - Zabar szakasz. Ennek nagyrésze egyébként már Ózdig fel van újítva, elég jó, de már távoli is.

    Más nem jut most eszembe, de nem is nagyon ismerek többet :D

    https://www.flickr.com/photos/zpapa/

Új hozzászólás Aktív témák