Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Laraxior #100783 üzenetére

    Szerintem létezik már annál is gyorsabb kártya, járj utána.
    Már rég állítgattam, de emékeim szerint a videó tömörítési minősége is állítható, nyilván a méret rovására, de érdemes ezt is a legjobbra állítani.
    ".. és a látószöget is lehet nagyobbítani 120°-ról 170°-ra." Igen, de ilyen esetben kikapcsolja a képstabilizációt!
    Azért stabilizálva sokkal szebb a videó.
    Nézd, dugd ki a fejed 100-nál egy autóból és nézd meg mit hallasz úgy. Pont annyi, mint a mikrofon. Csodák nincsenek. Normális motorhanghoz vagy a farokidomra kell szerelni és hátsó képet videózni, vagy be kell mikrofonozni szélvédett helyen. Korábban linkeltem egy mikrofont, az jó cucc. Asszem Mike is vett egyet, kérdezd őt is h mi a tapasztalta róla.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • baboss

    őstag

    válasz Laraxior #100783 üzenetére

    Itt van 2 topik, hasznos infokat tudsz kapni.1 - 2
    Fontos még a kamerát kikötni, nekem sikerült elhagyni,(elengedett a 3M ragasztó) igaz nem Sony, de így is 30k volt.
    Én ilyet használok, tapadó korong nélkül, a zsinór egyik vége e kamerán van, a másik meg a sisak csatján.

    Ha jobb hangot szeretnél akkor azt csak egy külső mikrofonnal (ha van hozzá) tudod megoldani, amit érdemes szélvédett helyre rakni. Kérdéses még a vizaló tok is, hogy van e hozzá mikrofon kivezetéssel.
    Nekem SJCAM SJ6 Legend kamerám van, amihez van minden.


    Érdemes még a kamerát úgy felrakni, hogy a sisak ne lógjon bele a kamera látószögébe.
    Hasznos dolog még a giroszkóp is, csak a jobbak elég drágák, azért van alternatív megoldás itt is, igaz így már sisakon van súlya és a szélzaj is nagyobb. Ezért inkább jobb a motoron fix helyre felrakni. Sajnos a Sony elég egyedi darab, eltér a szokásos formáktól. Más kamera kiegészítőit nem sokat lehet hozzá használni.
    Ha jól tudom akkor runner 125 kollégának is Sony kamerája van, vele tudsz egyeztetni a videóbeállításokban.

    Látom már jött 2 hozzászólás is közben.

    [ Szerkesztve ]

  • Geresics

    addikt

    válasz Laraxior #100783 üzenetére

    A kép nagyon jó lett! :C
    Mint azt korábban írtam, külső mikrofon nélkül használhatatlan lesz a hangsáv. Hogy hova rakod a mikrofont, már egyéni preferencia kérdése.
    Sajnos a mikrofon bemenete elég rossz helyen van, ezért vagy Skeleton-tok a javasolt, vagy tok nélkül használni a kamerát - ahogy azt a legtöbbünk teszi. Szerencsére a SONY fehér házas kamerái cseppállók, én 2 napig motoroztam esőben egyfolytában, és nem lett semmi baja!
    Ha szélesre rakod a látószöget, akkor nincs képstabilizálás, ami szerintem tök jól működik, és olyan lesz a kép, mint ha sínen húznák a kamerát! Mondjuk ilyenkor a sebesség nem is érződik olyan gyorsnak.
    A sima CL10 az alap, elvégre 1080p60-ban 50MB/s-el rögzít a kamera! ;)

    (#100786) baboss
    Ha be lesz kötve a mikrofon, akkor az megfogja a kamerát! Tapasztalat (terepezésnél néha leverem :DDD ).

    (#100784) runner 125
    Ez a miki engem is elkezdett érdekelni, ez elemes? :U

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák