Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fero02

    veterán

    válasz 04ahgy #5956 üzenetére

    Akkor sírok: :O :D

    Egy Elta márkájú csodáról lenne szó. Használtam vettem olcsóért egy olyan hibával, h az előlapot tartó kis pöcök letört. Ez eddig stimm.

    Tnap beszereltem, power on, rádió, szól. Megelégedéssel tapasztaltam, h minden jól lett bekötve. Beszaladtam egy cd-ért, beteszem. Behúzza. Csönd, és a forgó kis lemez ikon megjelenik. Várok, várok, semmi. Error 1. 'nyád. Bemegyek egy gyári audio cd-ért, beteszem, várok, ugyanez. Bármilyen lemezt tettem be, semmit sem olvasott.

    Kivettem, levettem a fedlapot és azt tapasztaltam, h fel sem pörgeti a lemezt. :W Nézegettem és olyanok voltak a forrasztások, mintha már bontva lett volna a cucc. Beszéltem az előző gazdival és azt mondja, h tuti nem volt bontva.

    Ma kivettem az optikai részt is. A motor ami a lemezt pörgetné 5.4 V-os, kipróbálni még nem tudtam. Viszont multiméterrel rámértem és jónak tűnik.
    Tovább keresgélve találtam meg a motor vezérlő IC-jét, ami egy KA9259D. A gyanúm szerint ő a bibi okozója, mert 1. meg sem nyikkan a motor, 2. lemez behelyezés után nem tudok feszt mérni a motorhoz menő kimeneti lábain.

    Aztán csak a kíváncsiság kedvéért így nem összerakva beültem vele a kocsiba és összedugdosva kipróbáltam. Szomorúan tapasztaltam, h nem húzza be teljesen a lemezt. 15-szöri próbálkozásból 1x ment be a helyére, akkor is csak külső segítséggel (toltam a lemezen), de ekkor sem pörgette fel.

    Ezután amennyire tudtam szétbontottam és megnéztem az összes forgó, mozgó alkatrészt. Elvileg minden jó.

    Kérdésem: mivel minden motor erre az egy vezérlő IC-re van kötve, és ha elszállt, akkor lehetséges, h ezért nem tudom használni a készüléket? Vagy esetleg teljesen rossz a gondolatmenetem?

    Kicsit tovább menve. Lenne itt olyas vki, aki segítene nekem ezt kicserélni? Nincs meg a megfelelő felszerelésem a cseréhez sajnos.

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák