Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • skippper

    senior tag

    válasz 4Grider #8929 üzenetére

    Nem feltétlen értem, hogy ez miért lenne így. Attól, hogy nagyobb a potenciális sávszélesség, ami jön még nem lesz terhelt a hálózat, nem foglalom azt a 60-90 mbps részt belőle. Pont amiket említettem szolgáltatások minimális terheléssel járnak (egy játék kb/s-ekben mérhető terhelést ad), sokkal inkább a stabilitás és a megbízhatóság a lényeg (illetve a latency, de arra sok ráhatásom nincsen).

    Emellett megértem az élni és élni hagyni elvet is, de amíg nincs más alternatívám addig ez marad. Nyilván a torrent seedparkot nem mobilnetről kell szolgáltatni, de ha van egy szolgáltató, aki azt mondja nekem, hogy használjam a mobilinternet csomagját otthoni internethez nyugodtan, akkor ezt fogom tenni. Amennyiben betartom a szabályaikat, úgy gondolom, hogy az ő felelősségük a szolgáltatás minőségét garantálni, használjanak rendes load balancert, szabályozzák a maximum elérhető sávszélességet, vagy monitorozzák azokat, akik valóban torrenteznek mobilnetről. Ad absurdum ha mindenki azt mondaná, hogy nem nézek netflixet meg youtubeot mobilon, akkor semmi nem indokolná a szolgáltatónak a fejlesztést, mert hát mindenki boldog a 10mbps csomagjával, fölösleges bővíteni vagy fejleszteni a szolgáltatás minőségén.

Új hozzászólás Aktív témák