Új hozzászólás Aktív témák

  • Diák66

    őstag

    válasz bociusz #9171 üzenetére

    Tehát egységesen közös lekapcsolás lesz. ;] Amúgy néztem utólag, hát volt egy-egy gyengécske előadás sajnos. :( Az átlag ember számára egyébként tényleg tökmindegy hány G-n lóg a telefonja, aki szívni fog vele lakossági ügyfélként az a nagyszülő típus. Buta telefonnal futkározik és nem érti miért kell majd neki 4G-s telefont vennie, amikor a régit beleejti a WC-be, elássa a kutyája, ráül,rálép, leejti vagy szimplán tönkremegy. Nem beszélve arról az emberről, aki fél a sugárzástól, ezért nyomógombosat vesz (nincs wifi hurrá) és kamerás mobillal MMS-t küld. De szerintem az ilyen elmaradott tudásúak kis része van csak 2G/3G eszköz birtokában. A többiek meg.... khm..... a telefon okosabb a tulajdonosánál című történet. Nem is tudja hány gés és csak az érdekli, hogy MÚKODJ, még úgy is, hogy beleharapot valaki az almába! (tizenéveseknek fingjuk sincs, hogy a mobil mobilhálózaton működik).

    Viszont van egy borzasztó tanulsága is a konferenciának, ami egyben félelmetes is. Komolyan vannak cégek, akik a működésüket/megélhetésüket mobilhálózathoz kötik és tojnak rá, hogy a későbbiekben hogyan tovább? Nem is követik a rendszereik kommunikációs alapjaként szolgáló mobilhálózatok fejlődését? Most eszmélnek, mikor a küszöbön a lekapcsolás, de amúgy már évek óta lehet tudni? Mit csináltak eddig? Na meg lekapcsolási időpontra kíváncsiak? Nem kérdés, el kell kezdeni az átállást még ma! Márcsak azért is, mert ahogy a Telekomos (talán csak kísérleti Telenorral közös) 900 MHz-es kis kiterjedésű 3G megszűnt, úgy fog eltűnni 1 éven belül a Telenor 900 MHz-es 3G-je, ami nagyobb területet fog érinteni. Vodafone 3G más kérdés, mert náluk aztán mégnagyobb a 900 MHz jelentősége. Náluk szerintem nem is menne a 900 MHz lekapcsolása, sokkal inkább a 2100 MHz lesz előbb lekapcsolva, vagy nem is lesz szigetszerű lekapcsolás, pont városi 3G Only userek miatt. De ugye ahogy említették, az ÁSZF már jó ideje tartalmaz dátumot a 3G-re vonatkozóan.

    Én mindenesetre már készen állok mezei user-ként már az 5G-re is, csak sajnos nem jár.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák