Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • morcosharcos

    senior tag

    válasz sifarr #58001 üzenetére

    Legfeljebb te, szubjektíve így gondolod, de akkor én meg esetleg úgy, hogy te is politizálsz a mostani posztoddal. Hol fog ez az egész megállni? :D

    "Jelenleg is vannak különösen kedvező vállalati csomagok. Pl. (konkrét példa) havi br. 2000.-, korlátlan hívás, 10 giga internet."
    Ilyenem van.

    Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz sifarr #58001 üzenetére

    A vállalati csomagok, meg egyházi és egyéb közösségi flották lehetnek nagyon kedvezőek valóban, de elég nyilvánvalóan nem megoldás a többség számára. Te meg úgy említed, mintha olyan egyszerű lenne ezekhez hozzáférni :)

    Hasonló téma, hogy milyen olcsó a román előfizetés és ok, de jó a románoknak, de a roaming szabály miatt nem használhatod egész évben itthon. Persze lehet, hogy erre is van okosság, de ennyire nem mélyültem el a témában.

    Nálunk például a tkommal szerződtek le és néztem valami hasonlót, mint ami most van a KÜFnél (275+24GB+adatmegosztó és korlátlan beszéd+10) és kb 20e forintra jött ki, szemben a mostani 12,5e-el. Főleg a multisim díja kiugróan magasabb és ráadásul még valamivel kevesebb net is lenne mindkét számon, mint most.

    okés, hogy az látszik a tkom mit akar, a korlátlan net csomagjához ingyen adja a multisimet, ergó, akinek ilyen kell az havi további plusz 1-2e forintért kaphat korlátlan netet, több helyre is akár. Ez egyébként nem rossz ajánlat önmagában, csak akkor már 22e forintnál járnék, szemben a mostani 12e-el és a mostani KÜFös csomagok tökéletesen lefedik a családom igényeit. Elégetnék 10e forintot a semmire tulajdonképpen. Tudom, sok ember legyint erre, de ez legyen az ő bajuk. Nem arról van szó, hogy nem engedhetnék meg 10e forintot, de ezek elvi kérdések. A pénzt elkölteni könnyű, megkeresni nem annyira.

    A nyereség/veszteség dologba azért nem mennék bele, hogy miért nem igaz a veszteségre hivatkozni, mert pont te említed, hogy már a környező országokban is tudnak sokkal kedvezőbb díjak mellett nyereségesen működni és ennek a boncolgatás nem megkerülhető a politika nélkül, de elég nyilvánvaló dolog szerintem, hogy politikától is függetlenül, annak a hatásától független (ami kétségkívül emel az árakon valamennyit) ezek az árszintek eltúlzottak nagyon. Hasonlóan a magyar bankrendszerhez, de azt csak megemlítem, ugyanez a helyzet, de nyilván nem tartozik ide szorosan.

Új hozzászólás Aktív témák