Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Memora

    senior tag

    Sziasztok!

    Manapság egyre nagyobb teret nyernek az mkv. file-ok, ezérk gondoltam, hogy nem fog üresen maradni egy külön topic a témában (a fórumban eddig csak olyan ''csökevény'' topicokat találtam, hogy: Mkv -> avi, Mkv - hangcsúszás, stb). És mivel sokan, a laikusok (köztük én is) nem mozognak még olyan otthonosan ebben a HD témában, jó lenne egy átfogó topic a részünkre. Én most próbálok kettévágni egy méretesebb (7.88GB) file-t, hogy két DVD5 lemezre ki tudjam írni. Ehhez egy mkvmerge GUI nevű (vagy mkvtoolnix talán a telepítendő exe. neve, de az asztalon az ikonjára az előbbi van írva) programot tettem fel. Elég sok beállítást lehet eszközölni a programban, de ami engem aggaszt, az az, hogy a kimeneti file-nak a méretét (szélesség-magasság: display-dimensions) 1:1280x544-ben állapítja meg, ami tudtommal meg már nem egészen HD (az eredeti HD formátumok 1920x1080, 1366x768, 1280x720). A konvertálandó file 720p eredetileg, úgyhogy az az 544 nagyon nem stimmel. (Persze kézzel is be lehet állítani a felbontást a konvertálás előtt, na de az már milyen:D? Csinálja meg rendesen a program, azért van:)) Nem merem így átalakítani, nehogy esetleg veszítsen a minőségéből.

    Fancy quote placeholder

  • Memora

    senior tag

    válasz #65675776 #2 üzenetére

    hmmm, virtualdubmod? Azt hittem, hogy az a feliratozóprogram, de közben rájöttem, hogy az a vobsub. akkor mindjárt megpróbálom azzal (és ez már ismeri az mkv. formátumot is?)

    Fancy quote placeholder

  • Memora

    senior tag

    válasz Male #4 üzenetére

    Igaz, nem néztem meg a lejátszóprogramban az eredeti képméretet, lehet hogy tényleg ilyen az eredeti is :U. Egyébként az mkvmerge meglepően gyorsan vágta ketté a file-t, kb 5-10 perc alatt kész volt vele, úgyhogy valószínüleg nem kódolt át semmit. Egyébként nem tudjátok, hogyan lehet hozzáadni felirat file-t az mkv.-hez? Alapból speciel 4 féle felirat van beleintegrálva, persze magyar nincs...viszont a feliratok.hu-n van kimondottan ehez az mkv-hez készült felirat, ami persze nem lesz jó hozzá, ha kettévágom az eredeti file-t (legalább is a második fele biztos nem). Jó lenne valahogy belepakolni az mkv-be a feliratot, és úgy kettévágni. Az mkvmerge-ben eddig ez nem sikerült, nem tudom, a virtualdubmod tud e ilyet (ezt még soha sem használtam eddig)?

    Fancy quote placeholder

  • Memora

    senior tag

    Sziasztok, nekem egy kérdésem lenne, m2ts file-okkal kapcsolatban! Szeretném kimuxolni belőlük a fölösleges hangsávokat, erre kézenfekvő megoldás a TS muxer használata lenne, de gyanítom be kéne állítani benne megfelelő paramétereket, mert nekem muxolás után kisebb méretű video-stream-ot ad, és alacsonyabb bitrátát mutat (Media player classic tulajdonságok-nál lekért media-info szövegben)! :(((
    Ha valaki ért TS muxerhez, légyszíves segítsen!

    Fancy quote placeholder

Új hozzászólás Aktív témák