Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darko_addict

    őstag

    Sziasztok!

    Hosszas gondolkodás után arra jutottam, hogy egy ilyen Mini-ITX [ATX] típusú gép fog kelleni új asztali vagy laptop helyett.
    Láttam egy korrekt tesztet, Zodo írta és rakta össze a gépet, de mai áron is 140k felett van annak a gépnek az ára. 100-nál többet nem szeretnék rákölteni.
    Az adatlapomon olvashatjátok milyen gépem van most, ennél csak kicsivel kellene gyorsabb, modernebb. Például: 2 mag elég, 4GB RAM is, csak DDR3-asba. Nem tudom, ebbe belemennek a hagyományos, 5.25-ös vinyók? Mert akkor azt nem kell vennem. Nagy megkönnyebbülés lenne, ha beleférne a kedvelt hangkártyám is.
    Az asztali gépekhez sem értek annyira, nemhogy az ilyenekhez. Nagyot segítenétek, ha írnátok néhány alkatrészt, aminek az összeállításából kijönne egy elfogadható gép, 100e HUF körül.

    Köszönöm szépen!

    Megjegyzés: a csendesség miatt szeretném lecserélni. Apám kapott egy új céges gépet, ahogy megláttam, azonnal elcsordult a nyálam. Kicsi volt, baromi gyors, és totál csendes! Egy IBM kütyü, az USA-ban 1040 dollár az ára, szóval letettem az ilyenről, maradok a home-made összeállításnál. :D

    Don't give up your dreams. Keep sleeping.

  • Darko_addict

    őstag

    Bocsi sracok! Kicsit tajekozatlanul vagtam a temaba. Igazabol micro-atx kiszerelesre gondoltam, azzal kevesebb kompromisszumot kellene kossek. :)
    Ezek utan kerhetnek egy gyors micro-atx vs. mini-itx pro es kontrat? Nekem elsodleges a rendszer hangossaga. Plusz a micro elonyere, hogy normal HDD is belemegy es a hangkartyam is.
    Koszonom!

    [ Szerkesztve ]

    Don't give up your dreams. Keep sleeping.

  • Darko_addict

    őstag

    válasz HookR #10705 üzenetére

    Szia!

    Elnézést kérek, felületes voltam és kapkodva írtam levelet, tárgyi tévedéseim is voltak (5.25 vs 3.5)

    Tehát előről. Az adatlapomon van jelenlegi gépem specifikációja.
    Azóta elindultam azon a nyomom, amit írtál. Micro-ITX házban való kialakítása a dolgoknak számomra több negatív dologgal járna, mint pozitívval. A vinyók elég drágák, szeretem a jelenlegieket és tele vannak adatokkal, de a konfig összeállításától függően lehet beleférne egy SSD is (64-80 gigásnál nem kell több, jelenlegi C partíción 45 giga foglalt). A kicsi ház miatt nem akarnék mégtöbb új HDD-t venni.
    Aztán ott a másik, hogy csak egy vékony VGA férne bele (nem tudom mit hűt olyan kicsi ventivel), de a hangkártyám már nem. Tehát, ha tudja azt a csendességet biztosítani egy mATX, mint egy mITX, akkor az előbbinél maradnék. Hogy mire is használom... Dokumentumok szerkesztése, böngészés, letöltés, filmnézés (full HD is), zenehallgatás. Játék csak nagyon ritkán, akkor is inkább a régebbi (08-09-es) stratégiaiakkal, egyébként konzolos vagyok. [Kedvencem, mikor 512MB-os rammal rendelkező gépeket neveznet HTPC-nek vagy netezős gépnek. Jelenleg egy ablakkal a Waterfox 430 mega ramot eszik egyedül] Amikor dolgozom vele, nem ritka, hogy 5-6 dokumentum (Word, Excel) és 12-15 ablak is meg van nyitva a böngészőben. Azt tudom, hogy a mostani konfigom teljesítménye elég nekem arra, amire kell. De, ha már kompletten újat veszek, egy kicsivel nyilván jobb kellene. Amihez ragaszkodnék: Intel prcr (de lebeszélhető vagyok), nVidia kártya (ATi nem jött be), ami GDDR5-ös és DDR3 4 giga ram.
    A méret nem olyan lényeges, és a használt tárgyaktól sem riadok meg. Fut a böngésző, meg két doksi, és így is megeszi a rendszer a RAM-jaim 47%-át, tehát 4GB biztos kell. A proci - játékok és konvertáló programok használtatát mellőzve - sosem futott még 100-on, de lassan végzi el a dolgát. Az alap sebessége 2.4GHz, FSB-t emelve, 2.90-en érezhetően gyorsabban tölt be a Win-is, tehát nem bánnám, ha e környéken lenne alapból az újnak teljesítménye. HDD-ken kívül, mindenből "új" kellene bele. Hűtőnek egy Scythe Big Shuriken-t néztem, az jó vékony is.
    Főleg tanuláskor zavar a zúgás, tényleg a csendesség a no. 1 indok.

    Árban kicsit 100 fölé is mehetünk.

    Köszönöm! (Mattanyahu-nak is!)

    Don't give up your dreams. Keep sleeping.

  • Darko_addict

    őstag

    válasz Otes #10710 üzenetére

    Igen, mini-itx es micro-atx. :P
    Ami most huti a gepemet: 2db F8, 1db F12, 1db F9, Freezer 7 a CPU-t es a VGA-t pedig a sajatja. Emelle egy ideje elkezdett zugni a tapom, de erre nem terjed ki a garancia.
    Nem tudom olvastad-e visszafele, de lattam egy gepet (IBM; i5-os) apam irodajaban, ami asztali volt, de megis olyan csendes, mint egy laptop. Csak az $1000+, de nekem olcsobban kell ezert gondoltam osszerakni egyet. Az egy mini-itx gep, de nincs benne kulon hangkartya es VGA sem, tehat az ilyen kis kompakt irodai gep, dolgozgatni rajta.

    --> innen jott az otlet.

    [ Szerkesztve ]

    Don't give up your dreams. Keep sleeping.

  • Darko_addict

    őstag

    válasz HookR #10711 üzenetére

    Már kezdem kapiskálni.
    Azért vacilláltam az mATX és az mITX között, mert az mATX házakat nézegetve láttam, hogy azon több venti beszerelési lehetőség van, de én szeretném minél kevesebből megúszni.
    Akkor maradjunk az mATX-nél, szimpatikusabb. Viszont, ha már mATX, akkor nem szeretném ilyen midi és tower-szerű házba rakni, hanem valami különlegesebb "dobozba". :-) Rájöttem, nekem elsődlegesen - miután segítettetek, hogy melyik típus legyen; pipa - meg kellene tudjam milyen alaplapot ajánlotok, majd aztán megnézem a hozzá tartozó proci-lehetőségeket meg a ramot. Plusz a házakkal sem vagyok tisztában, mik a jófélék. :)

    Köszönöm mindenkinek.

    PS: Ezt az 5670-et nem szeretem, nem működik jól, sokat vakartam már a fejem miatta, plusz a gépet egybe akarom eladni - vinyók kivételével -.

    PS 2.: A dolog még ráér, akár 1-2 hónapot is. Jól utána szoktam járni a dolgoknak, mielőtt vásárolok, mert ezek a cuccok nálam tartósak.

    [ Szerkesztve ]

    Don't give up your dreams. Keep sleeping.

  • Darko_addict

    őstag

    Ez az összeállítás milyen szerintetek?
    HA-s hirdetés

    Don't give up your dreams. Keep sleeping.

  • Darko_addict

    őstag

    válasz HookR #10719 üzenetére

    Félúton már gondoltam, hogy keresnem kell más topikot (is), de nem találtam mATX-est. :Y
    Ezek a házak mind tetszenek, szóval válogatni máris lehet! :K

    Köszönöm! :)

    Don't give up your dreams. Keep sleeping.

  • Darko_addict

    őstag

    válasz HookR #10722 üzenetére

    Oké, szóval akkor annál komolyabb kellene egy kicsit.
    Mit gondolsz, 100e,-Ft-ból ki lehet hozni egy olyan HTPC-t, amilyet én szeretnék?

    Don't give up your dreams. Keep sleeping.

  • Darko_addict

    őstag

    válasz urbanjozsi #10746 üzenetére

    Az SSD nagyon komoly előny. Nézz csak YouTube videókat. Egyik video alatt azt is kiszámolták, mennyi időt spórol meg neked (1 év alatt) az SSD várakozás helyett.
    Tudom, sokan nem szeretik az Win7 élményindexét, de egy régi 160-as 7200-as WD-nek az indexe 5.4 volt, Caviar Black 500G-nek 5.9 (nálam), SSD pedig akasztja: 7,9,... ha jó az alaplapod. :)

    Szerk.: A 30-32 GB-s elég szűkös, nagyon spórolósan kellene bánni vele. Nekem a Win7-em, néhány alapvető programmal - játék és sallan nélkül - 40GB-t foglal, tehát én például 64-80GB-set fogok nézni, hogy ne kelljen minden megabájtot spóroljak.

    [ Szerkesztve ]

    Don't give up your dreams. Keep sleeping.

Új hozzászólás Aktív témák