Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz Zsírkrétamen #57517 üzenetére

    Ahogy nézem a képet, nálad ugyanaz van, mint először nálam. Felülről kapja a hideg levegőt a radi, majd gyönyörűen nyomja befelé a meleg levegőt, alsó venti meg alul tolja ki.
    Ígí volt 1 napig, majd megfordítottam a levegő irányát, alulról beszív (tápegység lefelé van fordítva, ott egy porszűrős rács amúgyis, plusz így a saját melegét tolja ki, és másba nem szól bele), felülről kitol, és a hátsó venti is hideg levegőt fúj befelé, szépen jut mindenhova, főleg a VGA ventijeire....
    Nálam bevált, a VGA is 7°C körül megáll, a proci meg amúgyis limitálva van a 90°C-ra...

    Valóban nem néz ki jól az alsó venti lefelé fordítva, de ez van, lényegesen jobban a hőfok értékek, az esetek többségében, mint csak a dolgomat csinálom, 40°C- alatt van a cpu, a VGA ventik nagyon néha kapcsolnak be pár percre, úgyhogy hang sincs, ha meg menne valami (arra még nem volt idő) majd felrakom a fülest! :D

    Az a helyzet, hogy egy ilyesmi proci szinte minden házban problémás, kereszthuzatot bármilyen házban lehet csinálni, kicsiben is, nagyban is, a hő elvezetése már nyűgösebb. Ma délután is ezen agyaltam, arra jutottam, van kint az usában többféle méretben, A5-A4-es méretű kiegészítő váltóhűtő, még vékonyabb is, mint az arctic LF II radija, és simán egy cső átvágással megoldanám, hogy a ház jobb oldalára, vagy a nagyobb a hátuljára bekerüljön, és nem külön hűtőként, hanem csak plusz hőleadó felületként be legyen téve ebbe a körbe, azaz egy sima ventivel még lehetne 8-10°C-ot lefelé hozni.
    Ha a váltóknál működik, itt miért ne működne? És van belőle olcsón, sokféle méretben... Pl egy: [link]

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Rick4

    félisten

    válasz Zsírkrétamen #57517 üzenetére

    Nem tudom, neked volt-e ilyen gondod, de leírom, hátha. Szóval ugye Thermaltake, the tower 100-ház, amiről szó van, hogy a keresőben is ott legyen. :D
    Vasárnap figyeltem, hogy zúg valami, hallani hallottam már, csak em volt idő vele foglalkozni. Szépen egyesével lefogtam a ventiket, és kiderült, hogy aljas módon a hátsó lemezre szerelt venti ad hangot, ami a porszűrőn keresztül a lapra fúj egy csomó friss levegőt, tehát elvben rosszabb lenne a helyzet, ha nem lenne ott.
    Átcsavaroztam a ventit belső rácsos lemezre, ami közvetlenül a lap háta mögött van, a hang elmúlt, minden más érték pont ugyanolyan.
    Alig 850-900-as fordulaton mennek a ventik, hangjuk semmi, és a cpu perpill használat közben 40˘C körül mozog szépen.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák