Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Pferi #55775 üzenetére

    Felhasználói szokásokon múlik.
    A 7xxx-es szériánál elméletben szinte 0 előnye van a "T" jelzésű prociknak, egyszerűen nem annyival jobbak sem fogyasztás, sem hőtermelés terén hogy megérné a fáradstágot a beszerzésük. Magyarul a nem "T"-s 7500 is hasonlóképpen fogja érezni magát abban a gépben.
    Nálam végül i5-7500T lett, mert bedőltem én is a marketingnek.
    Tény hogy 2x4GB rammal és külön dedikált videókártyával tökéletesen elegendő minden átlagos felhasználáshoz játékon kívül (arra nem nagyon használtam a gépet így nem tudom), most is két 25-25 tabos chrome van megnyitva, de a boost időtartam miatt szerintem jobb ha nem limitált procival használod.
    Nálam egy AIO pckhez tervezett szintén papíron 65W TDP HTS1155LP hűtőegység van, direkt cseréltem a ventit halkabbra, ami ezáltal kevesebb légáramlatot jelent, így se megy normál használat során 55 fok fölé a cpu.

    Passzívan is teszteltem, ott Cinebench alatt, tehát rendesen megterhelve nem bírta 1 percnél tovább 0-ás ventivel, így ezért lett beállítva egy alacsony de fix fordulatszám.
    De simán böngészéshez még akár passzívan is elketyeghet...na ehhez képest ha rendes 7500-as lenne benne szerintem azt is elbírná ez a méretű hűtőrendszer így fixen alacsony ventivel.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák