Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomi5244

    őstag

    válasz cinemazealot #36180 üzenetére

    Vidéki vagyok és vájt fülü, nem nyugtattál meg :D

    Amúgy én normál atx táppal fogom üzemeltetni (Be quiet pure power 9 400w), és azt olvastam, hogy az energiagazdálkodásnál ki kell kapcsolni a C6-ot, - bármit is jelentsen.

    Minden esetre, mindenkinek más az ingerküszöbe, de remélem nem lesz vele gond. Már kiszemeltek ezt a tipust, a BT/ac wifi is jól jön.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz cinemazealot #36180 üzenetére

    Én anno pont ezért döntöttem 12V-os paneltáp mellett 12V-os táppal párosítva, mert én is hasonlókat olvastam. Azt nem tudom, hogy van-e valós alapja a dolognak, mindenesetre nálam minden síri csendben van, pedig én aztán meghallanám ha nem így lenne, mert 100%-ban passzív a gép és itt van mellettem az asztalon nyitott házban. Ja és én is vidéken lakom, nagyon-nagyon csendes (éjszakai) környezetben.

    Szerintem az is közrejátszik a cicergés mentes üzememhez, hogy elég jól le van terhelve a tápegység (kb. 60-90%), valamint az is, hogy direkt nem "számítógépes" tápot használok, hanem olyat amiről tudtam, hogy cicergés-mentes lesz bármilyen terheltségi szint mellett is... ;)

    Ugyanakkor a cicergés szerintem mindig konfiguráció függő. Anno az agybaj kerülgetett az ITX konfigommal és egy GTX680-al (majd egy 670-el is) annyira "sírtak", de amikor belekerült egy másik tápegység a gépbe Corsair TX850 --> BeQuiet E9 580W, szinte egycsapásra elnémult minden. A vicces a sztoriban az, hogy amikor jött egy 7970 kipróbálásra, akkor pedig az "vinnyogott" ebben a konfigban, de a TX850-et visszatéve pedig az maradt csöndben. Szóval érdemes kipróbálni más "belű" táppal is a gépet, hátha megszünteti, mérsékli a coil whine jelenséget. Volt olyan kártyám is, amit bármivel hajtottam, akkor is cicergett tovább, szóval ez sem egy csodaszer, de érdemes kipróbálni. :K

Új hozzászólás Aktív témák