Új hozzászólás Aktív témák

  • Pöttön

    őstag

    És egy kicsit a gépről is. :))
    A Node 202-es házikómat egy kicsit átbarkácsoltam, az én igényeimnek megfelelőre.
    (1. Az alaplap szerelő nyílását kitágítottam, hogy az alaplap kivétele (a gép ripityára szedése nélkül) újra tudjam időnként pasztázni a procit
    2. A gépház közepén futó merevítésből kivágtam egy 3 centis darabot, hogy a vízhűtés csövek elférjenek
    (és hogy egyáltalán lehetséges legyen vízhűtést tenni a gépházba) :DDD
    3. A vízhűtésnek köszönhetően, a gyári 2-es HDD Rack-et meg kellett feleznem, így a HDD maradhatott a gyári táp felőli oldalon, az SSD-t viszont el kellett költöztetnem új helyre (a legideálisabb a VGA alatti rész lett)
    4. A vízhűtés radiátornak új helyet kellett kialakítanom, (az előlapi USB-bekapcsoló panelig koppig eltolva) ezzel nagyobb, hosszabb (17.4 cm) helyet kialakítva a VGA-nak (Az eredeti lyuk kiosztással, csak az R9 Nano fért volna el).
    5. A gépház tetejére (fektetve, vagy állítva a bal oldalára) beszerkesztettem egy Phobya 12cm-es grillrácsot, egy fém Akasa porszűrő rács társaságával (hogy a CPU radiátorán dolgozó venti közvetlen friss levegőt kapjon, így bal oldalról friss levegőt kap, jobb oldalról meg egyből távozik a hő :) )

    Egyéb: A kompakt víz kiválasztásával sokat szívtam még, (2 kompaktot vettem meg a mostani előtt potyára), fontos volt, hogy a cpu blokk, ne legyen túlságosan vastag (max 28mm), és állítható szögűek legyenek a csövek csonkjai, hogy a lehető leglaposabban tudjam elvezetni a csöveket, hogy elférjen még fölötte egy 12centis venti, az alaplap szellőztetésére, ez mellett próbáltam olyat választani, aminek a lehetőségekhez mérve a lehető legvastagabb lett volna a radiátora, max 40mm vastag fért volna el, de sajnos a csövek görbülésének ívét nem számoltam kellőképp bele, és ezeknél a vastagságú kompaktoknál, ebben a házban megtört volna a vízhűtés cső... :( Így esett a választás végül a H55-re, igaz hogy ennek csak 27mm vastag a radija, de a pumpája minden kritériumnak megfelel nálam, és így legalább a csövek is kényelmesen tudnak görbülni. :)

    Ezeknek a módosításoknak köszönhetően a gép gyakorlatilag teljesen hangtalan (3db NoiseBlocker eLoop B12 PS PWM-es venti végzi a szellőztetést, egy a cpu radin, egy közvetlen a vga-t fújja friss levegővel, 1 pedig az alaplapot, és a ramokat, ezek max terhelés mellet max 40%-on mennek! Aki ismeri ezeket a ventiket az tudja, hogy ez halk értéket jelent, (fél méterre van tőlem az asztalon a gép, és nem hallom, hogy menne).
    A vízhűtés pumpáját meg 5 voltra kötöttem be a tápra, egy molexre.
    A jó hűtésnek köszönhetően, egy kis OC is belefért (4,4Ghz CPU, 3200Mhz CL14 Ram), 30 perc Aida 64 rendszer stabilitási teszt alatt a cpu max 60 fokos, az alaplap 39-40, és minden teljesen Throttling mentes! :C

    Szóval én teljesen elégedett vagyok ezzel a kis gépházzal, aki egy kicsi, de erős, és halk, de hűvös gépet szeretne annak teljes mértékbe tudom ajánlani ezt a házat, és a fentebb felsorolt módosításokat! :R

    A végére egy pár kép:






    És ezúton szeretném megköszönni mindenkinek a tippeket, trükköket,segítséget! (Hűtő, ház, táp, vga választásban és minden másban) :R :R

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

Új hozzászólás Aktív témák