Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz anglergab #18270 üzenetére

    elírtad? a progresszív nem az i :D

    Nameg h265 estén kétféle interlaced is lehet.
    - Van az amikor full frame megy ki 25 fps-sel, csak a metadata megmondja, hogy a páros és páratlan sort az milyen sorrendben tartalmazza a képkocka, így lesz 50i.
    - A másik meg az, hogy fele magas 50 fps-sel és az egymás utáni képkockáról mondja meg a metadata, hogy melyikből legyen a páros és páratlan sor váltottsorosként lejátszva, s úgy lesz 50i.

    Maga a codec már nem tartalmaz beépítve interlaced módot, mint ahogy h264 esetén volt. Ezért voltunk összezavarodva, amikor a tesztadás néztük pécés lejátszókkal. Mivel a legtöbb pc-s lejátszó nem ismeri a metaadatot és nem alkalmazza.

    Pécén nekem eddig az mpv tűnt a legkompatibilisebb lejátszónak. Például a hbbtv streamet is képes lejátszani hanngal.

    (#18272) anglergab
    akkor nem értem, hogy utána miért mondod, hogy a de-interlacelés ront a minőségen és ezért marad interlaced. Elvesztettem a fonalat, bocs :U Vagy arra gondolsz, hogy most még interlaced metaadattal megy, mert a forrásból sok az interlaced és majd ha kikopnak azok a használatból, akkor lesz váltás 25p progresszívre?
    Mondjuk az első fajta full frame-es interlaced mód gondolom hasonlóan ronthat a minőségen, mint a de-interlace.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák