Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • suste

    veterán

    válasz martillo #71304 üzenetére

    Én "ölvédő/öltakaró" -ban (mert így is hívják) jobban szeretem a magamra akasztósat.
    kb 7000-ért vettem pár éve, egy kis tornazsákba beletömve kis helyen elfér (ülés alatt vagy dobozban).
    Nem lopják el, gyorsan előveszed/elrakod, felveszed/leveszed bármikor (nyakban és deréknál van egy szíjas csat), alatta bármilyen öltözetben lehetsz.
    Nagy esőben (hosszú távon) annyi hátránya van, hogy a kabátod hiába vízálló, de a sok vizet rávezeti a gatyádra, hiszen az ölvédő a kabát felett van.....
    De hideg ellen tökéletesen véd.

    Ilyen univerzális van nekem.
    Vannak állati drága motorspecifikusak is.....(40-50K :Y )

    [ Szerkesztve ]

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz martillo #71304 üzenetére

    Robogózom egy ideje, mindenhol fel tudok öltözni, de a térdem fázik először. Erre egy kívülre felvehető térdvédő nem ad stabil megoldást, mert bár lokálisan nem fog fázni, de a környék lehűl és ezt nem ott és akkor fogod érezni, hanem 40 év múlva a WC-ről felkelve.
    Vagy egy komoly motoros nadrág, vagy egy szoknya a robogóra. Szoknyából van olyan, amibe elektromos fűtést lehet tenni, szerintem az rongyrázás. Én felveszem a termo alsót, azzal nem fázok, de a menetszél vág, az ellen meg elég a szoknya. Szerintem elég a csak jó legyen a robogóra típus, felül, elöl, oldalt védeni fog, alul lehet szellős, de télen bakancsot hordok. A szoknya hátsó szélén vádli mögött szokott lenni valami merevítő, hogy ne csapdossa a szél. Például egy gumi tubust fújhatsz fel. A szoknya másik előnye, hogy szerencsés esetben végig éri az ülést, így száraz, tiszta nyeregbe pattanhatsz fel. Viszont a legtöbb esetben a derekad mögött összecsatolható szíjjal van, hát nem tudom, baj esetén nem kívánok köldökzsinórt... Nem tudom, hogy ölbe hajtja esőben mit csinál, mennyire gyűlik össze ott a víz, mennyire folyik az ölembe akár menet közben, akár leszálláskor.
    Robogóval könnyebben vagy, nincs a lábad közt a gép, így borulásnál, vagy oldalirányú ütközésnél nem kap olyan ütést, mint hagyományos motoron, nem tartom feltétlenül szükségesnek a tárd védelmét a mechanikai behatások ellen. A felsőtest és csípő már más kérdés.

    Kesztyűn ne spórolj, nálam a felső plafon a 20 k, szoknyából 30-35 k az én típusomra való.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák