Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mumtaz

    senior tag

    válasz sityupityu #67670 üzenetére

    Köszi a választ. :)
    Félre ne érts, tisztában vagyok vele, hogyan kéne működnie a dolognak. Nem a kuplunggal van probléma. A kuplung kapcsolási fordulata pont jó. Állítható kuplung, azon mindig állítottam egy picit. Indulásnál nekem az volt a megfelelő, ha picit alacsonyabb fordulaton (kb. 6500-nál) kapta innen nagyon rövid szakaszon (kb. 5 méter) a fordulat felment 8500-ig. Ezen egy hirtelen elindulást tud produkálni, tehát szép finoman ugrik. Ez így tök jó.
    A baj ott van, hogy ez a 8500-as tartomány lenne az ideális. 8 grammos görgővel így szépen is gyorsul olyan negyvenig, miközben viszont a fordulat lassan esik. Tovább gyorsul, de az elfogadhatónál sokkal lassabban és a fordulat közben még tovább esik, de sokkal intenzívebben és lemegy 7000-ig. Mikor neg a varió már összezárt, nem gyorsul tovább, hanem áll azon a 7000-en és nem pörög fel.
    Gondolnám, hogy túl nehéz a görgő.

    Beleraktam 7 grammost. Rárántok a gázra álló helyzetből. A kuplung megtapadás utáni kiugrás meg van. A kapcsolási fordulat szintén 6500. Viszont a kiugrás után alig gyorsul és ugyanaz a helyzet, mint a 8 grammossal. Csak itt 9000-ig pörög ki, majd onnan esik vissza a fordulat a sebesség növekedésével 7500-ig. A 8 grammossal szemben az a különbség, hogy a végsebesség sokkal kisebb a két fordulatszám tartomány pedig magasabb. És érezni, hogy a varió nem fut ki teljesen.

    Tehát itt a furcsaágok sora. Van, amiből arra következtetnék, hogy nehéz a görgő, de a nehezebb görgővel indul meg és gyorsul jobban valamint azzal a legnagyobb a végsebesség.
    Ugyanakkor van olyan jelenség, ami gyenge, de van, ami erős kontrasztrugóra utalna. És van, ami túl nehéz és van, ami túl könnyű görgőre.

    Pont ezért nem értem, hogy mi a bánat lehet.
    És ez mai téma. Ma szüttyögtem vele így egy kicsit.

    Ma például csinált olyat, hogy gyorsult rendesen jó fordulaton, majd 45-től 50-ig szépen esett a fordulat egy bő ezrest. Nagyon lassan gyorsult tovább úgy 60-ig, ahol megintcsak hirtelen emelkedett a fordulat és kicsit jobban megindult. Ez kb. Yegyezik azzal, amit a kontrasztról írtál.

    Malossi Multivar van benne Malossi fehér kontrasztrugóval. Malossi görgők.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

Új hozzászólás Aktív témák