Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Debilon

    addikt

    válasz Predator2 #66002 üzenetére

    40-ből elsőre, hogy még sosem motoroztál, szerintem nem lesz meg, de ha ügyes vagy, elképzelhető
    az a baj, hogy a B125-nél nagyon kevés az óraszám amit meg kell csinálni.

    kezdő ruha szet meg egyénfüggő, hogy kinek mire van igénye?
    nadrág, kabát, kesztyű sisak alsó hangon szerintem 70-80 ha újat veszel és egyszerre mindent

    motor meg ismét egyéni preferencia szerintem, mennyit szánsz rá? váltós vagy robogó?

    ez csak az én véleményem, de majd az okosabbak megmondják

    de ha 28 vagy szerintem érdemesebb A2 vagy a korlátlan, igaz drágább, de sokkal több és jobb lehetőséged van motort illetően

    Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

  • üszök

    őstag

    válasz Predator2 #66002 üzenetére

    Ha teljesen kezdő vagy ne próbálkozz a könnyített A1-el. Semmi oktatás nincs benne szinte. Még rutinon talán elnézik ha többször mész,de forgalomba tuti nem visz többször mint amit fizettél,és nem fog engedni vizsgázni. Pótórákat kellesz venned amivel lassan ott vagy mint mondjuk A kategóriával. Ruha: Sisak van mondjuk 18-400k között,kordura kabát 20-130k között,nadrág 15-70k között,motoros cipő 25-80k között,kesztyű 10-30k között,ezen belül csak a te ingerenciád szab határt,mennyit vagy hajlandó áldozni rá. Motorból sem vennék 250-nél kisebbet,125-ös robogót elfújja szembe szél,meg ha utolérsz egy teherautót nem előzöd meg sosem nagy forgalmú úton. Vagy fogalmazhatnám úgy is,ha a Thalia dinamikáját szeretnéd tartani min. 250 kell.

    Csongi ajánlotta a Malaguti Madisont,de a 125-öt felejtsd el, 250 rs-t vegyél ami Piaggio blokkos 2004 környékétől van.

    "Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

  • csongi

    veterán

    válasz Predator2 #66002 üzenetére

    Ahogy az elottem szolok irtak.
    Neha munkaba jarashoz elmegy a 125-is. De el kell fogadnod a velejarokat. Elozni nehez orszaguton.
    A robogo elonye, eso vedett vagy, kenyelmes, csak huzni kell neki. Ellenbe nem idalis orszaguti munkaba jarasra a 125ccm . Lehet javitani a dolgon.Gorgo, kuplung rugoval jatszani. Lehet nyerni vegsebesseget, de a gyorsulas rovasara megy. A valtos motorok mar jobbak utazas szempontjabol. Yamaha, Honda. De ha a 40k jogsit probalod betartani, akkor ezek valszeg kiesnek. 500k, es egy rendes robogo is inkabb 400k mint a 200.
    Ruhazatra annyit koltesz ammenyit birsz. Alap, egy sisak kesztyu, kabat. Az olcso kabatok leginkabb csuszas elleni protektorokkal vannak. Az elso a gerinc vedo, csere vagy kulon hordhato. Csak hatprotektorbol a shox felejtos, szetreped gyorsan.
    Egy motornak nem csak veteli ara van. Szamolj alapbol egy szervizzel, mindegy mit mond az elado.
    Erre legkedvezobben is 50k szamolj. Szetszeses utan derulnek ki a turpissagok. A valtos motor jobban atlathatobb. Tehat, a ruhazat service statikus osszeg szinte. Szamolj azzal is, hogy egy 125-os 3 ezrenkent szervizes, foleg ha nincs olajszuro. Ket honap es mehet olajcserere. Persze nem nagy osszeg az 1-2liter olaj, de ha nem tudod megcsinalni, a szerelot is fizetni kell. A nagyobb ccm nel nem leszel beszoritva valogatasnal. Siman talalhatsz, elfogadhato allapotu 400burgmanokat. Ami igazabol 340ccm. De jopar 250bol is valogathatsz. Ettol felfele, mar ketszemellyel is elmegy. Ketszemelynel min 400ccm.
    A jogsi 125-re nehezebb lesz, nincs kepzes ra. Ami van az vicc kategoria. 80 kornyeken meg vlehet az A2, akci kereteben. Amennyivel dragabb a jogsi, annyival olcsobban talalsz motort. Ne zard be magad 125-be. A2 be mar lehet valogatni szepen.
    Ha eldontotted, mindenkep a 125-ot, akkor maris kezdj el keresgelni, mert mire talalsz egy elfogadhatot, ahhoz ido kell.
    Elo pelda a baratom. Malaguti Madison yamaha blokkos. Tavaj vette 320k. 2001 vagy 2 es evjarat.
    Szep meg minden.... Toltunk egy szervizet. Sajat szerelessel, 50et koltott eddig. Es csak most kezd ossze allni.
    Akkumlatortol az automata szivaton volt mit csereleni. Es karbi beallitas mkst van folyamatba. Elment vele 300Km, es csak szereljuk. :). Igaz mar a vegehez ertunk , meg par aprosag. Olcsohusnak hig a leve sokszor.
    Es mindegy lesz, hogy Japan, Olasz, vagy Taiwan. Ha gazdaja nem foglalkozott vele, akkor a japanok istene sem ment meg a koltsegektol :).
    Szoval keress egy megbizhato szerelot, es ugy vagj a projektbe. Ha szerelo vagy, vagy van lehetoseg magad javitani, akkor sporolhatsz penzt, de mocsok sok ido megy ra. :)

Új hozzászólás Aktív témák