Aktív témák

  • DonYaHooo

    csendes tag

    Sziasztok!

    A problémám a következő (hosszú lesz). Egyszer csak derült égből a villámcsapás meghalt egy RAM a gépemben (G-Skill Ripjaw dualkitből az egyik). Futtattam memtestet de már az elején megdöglött. Ezt követően vettem egy ugyanolyan paraméterekkel rendelkező Kingstone Beast-et. Az elején nem akart elindulni az új rammal a gép de miután végigjátszottam a slotokban utána sikeresen működésre bírtam a gépet. Ezt követően nekiállt random crashelni (kék halál). Majd rendszert fedeztem fel a fagyások között. Minden indítás után az első terhelésnél (játék, böngésző, film stb.) biztosan kifagyott a gép, de ettől függetlenül is meg-megállt. Ezt követően biztos ami biztos alapon kicseréltem a másik G-skill ramot is egy Kingston Beast-re. Na ezt már nem is látta a rendszer, úgyhogy csak 8 giga ramot érzékelt bárhogy csereberéltem őket. Én az alaplapra gyanakodtam ezért szervízbe vittem. Ott azt mondták minden rendben a lap látja náluk a ramokat, vigyem be a többi részét is a gépnek. Megállapították, hogy a processzorom halt meg. Sikerült beszereznem egy másikat, amivel valóban látja az összes ramot és a crashelések is megszűntek, viszont csak minden második alkalommal kapcsol be a gépem. Ezt követően egyesével kicseréltem a gépen mindent ismerősök tartalék alkatrészeivel. Szóval új proci és új ramok vannak a gépben így, azok tételezzük fel, hogy rendben vannak. Kicseréltem az alaplapot, kipróbáltuk másik táppal és videókártyával. Ugyanúgy nem kapcsol be csak másodikra. Ha egyszer már bekapcsolt, akkor utána 2-3 órát kell várni, hogy ne kapcsoljon be egyből. Ez alapján egy kondenzátorra gyanakodtam, de sajnos ezt a hibát nem magyarázza az, hogy mindent kicseréltem a gépben és úgy is ez a tünet. A masterboot recordot fixeltem, rebuildeltem, CMOS-t clear-eltem, a videokártya és az összes driver a legfrissebb. A BIOS a legfrissebb. Egyedül a rendszert nem húztam még újra és az SSD-t (M2) nem próbáltam kicserélni, de a Kingston szoftverje szerint kifogástalan állapotnak örvend az SSD-m. A rendszerre azért nem gyanakodtam, mivel ha már bekapcsolásnál fekete képernyő fogad, akkor el sem jutunk a boot-ig. Az elemet is kicseréltem az alaplapban. Ja és a bekapcsoló gombot is teszteltem, háthat azzal van baj (csavarhúzóval rövidre zártam a power st-t) ugyanaz. Teljesen tanácstalan vagyok. Kérem, akinek van épkézláb ötlete segítsen.

    [ Szerkesztve ]

  • DonYaHooo

    csendes tag

    válasz DonYaHooo #1 üzenetére

    Továbbra is várom a segítséget! :(

  • Undoroid

    őstag

    válasz DonYaHooo #2 üzenetére

    Üdvözöllek!

    Ha erre a kérdésedre választ vársz, akkor jó helyen kell kérdezned! ITT próbálkozz!

    https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

Aktív témák