Új hozzászólás Aktív témák

  • levy1983

    aktív tag

    Sziasztok!
    Gyors helyzetjelentés:
    Végre megérkezett a Slik Sprint Pro EZ állványom. Kb. 15 perces tapizáson vagyok túl. A [tesztben] elhangzottakból minden igaz. Egy kis kiegészítés: plusz pozitívum, hogy ha a középoszlopot teljesen kihúzzuk, akkor az meghaladja a 170cm-t, így a kamera keresője lehajolás nélkül elérhető kb. 175cm-es szemmagasságban. plusz negatívum, hogy a csavarok/pöckök szorításainak mértékét nem igazán lehet érezni, így érzéssel kell azokat megszorítani. (ez szép mondat lett...) Bár szerencsére fém az egész, szóval elvileg bírnia kell, de erre visszatérhetek pár hét/hónap múlva. Összegezve: a 1.5kg-os felszerelésemet röccenés/nyeklés nélkül megtartja, stabilan, ahogy kell. De úgy érzem/látom, hogy a 2.5kg sem gond neki, igaz gyárilag 2kg van megadva, mint max. terhelés. Súlyából adódóan ideális túrázáshoz, cipeléshez. Nem mellékes a hozzá adott válltáska, (számomra a kemény doboza sem...) és a kiváló minőségű fém fej. Értelem szerűen már csak a súlya miatt is "váz+markolat+vaku+70-200mm F2.8-as" felszereléshez nem ajánlanám, de a hétköznapi igényeket teljes mértékben kielégíti, mindezt (a Manfrottokhoz, Giottosokhoz képest nagyon) kedvező áron. Egy angol fotós újságban olvastam, hogy ha valaki állványvásárláson gondolkodik, az az elsőre kigondolt összeg min. dupláját szánja rá. Ez szerintem kicsit túlzás és a magyar pénztárca sem mérhető az angolokéhoz, de személyes véleményem, hogy senki se adjon kevesebbet ennél (15-20 ezer) az árnál egy állványért, amennyiben DSLR felszerelése van. Az ennél olcsóbbakat csak kézi videokamerákhoz és a "szuperzoom-os" kompaktokhoz ajánlanám. Remélem hozzászólásommal segítettem az állványvásárlás előtt lévő emberkéket.
    Levi

    Mert a jóidőhöz munka kell!

Új hozzászólás Aktív témák