Új hozzászólás Aktív témák

  • vegesj

    tag

    válasz tic-tac #657 üzenetére

    Nekem a Sherpa 750-es van és gond nélkül (értem ezalatt stabilan) tartja a Nikon D80-at portrémarkolattal 2db akkuval+18-200-as obival meg a rápakolt SB-800-as vakuval +4db elem (ez jelenleg a legnagyobb súly amit rá tudok rakni) kb. pontosan 1,74kg ez az összes.
    A mostani gépedhez bőven sok ez az állvány és a tervezett eljövendőhöz is elég még a hozzáadott állványfejjel is.A felépítéséről csak annyit hogy szerintem tökéletes az összeszerelés minősége (nem lötyögős pontos illesztések).A lábak teherbírására a Velbon
    15kg max.terhelést ad meg (azért ennél biztos kevesebb de a teáltalad leírt terveid alapján biztos vagyok benne hogy bőven elegendő számodra is).Az állvány valóságos teherbírása a hozzáadott fejnek köszönhetően kb.3kg körül van szerintem.A lábak 3állásban terpeszthetőek a középoszlop kettészedhető, kiszedhető és fordítva visszarakható.A lábak legnagyobb terpeszében (legalacsonyabb állás) 28cm a 750-esnél, a többi tipusnál más ez az érték.Ja és a fej cserélhető ha már kinőtted vagy nem rokonszenves.

    Itt megnézhetet és összehasonlíthatod a különböző Velbon Sherpa tipusokat
    (ha eddig még nem tetted volna meg):
    [link]

    A Sherpa 600-ról teszt videó itt:
    [link]

    Leírás, vélemény:
    [link]

    Esetleg itt vásárolható:
    [link]

    (Ebben a leírásban megemlített Sigma 50-500-as objektív (bigma) azért elég súlyos darab ennek az állványfejnek, szerintem az általad felvázoltak alapján te nem fogsz ilyen nehéz obit rátenni - ha mégis előtte nem árt egy erősebb fejet venned hozzá).

    Mielőtt megvettem én is olvasgattam mindenfélét az állványokról.Többekközött azt is hogy
    aki nem Gitzo, Mannfrotto vagy Giottos esetleg Benro állványt vesz az mind pancser kocafotós akinek fogalma nincs az egészről és talán nem is ember az ilyen
    (nem szó szerint de a lényeg ez volt).
    Aki pedig arra vetemedne hogy nem a fent felsorolt márkákat ajánlja az vagy rosszindulatú vagy elmebeteg (és illik az anyukáját emlegetni).

    Késő van már ezért befejezem, de még annyit hogy én nem bántam meg a választásomat.

    (...ami nem jelenti azt hogy a jövőben még nem bánhatom meg - de nem hiszem) :(

Új hozzászólás Aktív témák