Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz alexembraced #9276 üzenetére

    ender 3, creality cr-10(S?), tevo tarantula, tornado? beszerzés: lightinthebox (redditen ajánlják), gearbest, banggood, illetve vannak kínai kupongyűjtő oldalak is (de a redditen elég sokszor van aktuális jó vétel linkelve)

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • fabula

    őstag

    válasz alexembraced #9276 üzenetére

    Szia!

    Nekem van egy Anycubic 4MAX, egész korrekt nyomtató ebben a mezőnyben és mivel direct drive-os meg dobozos, jó a rugalmas és a hőmérsékletre érzékeny filamentek nyomtatására is.
    Nem sok mindent kell rajta tuningolni, legfeljebb egy bed kábelrögzítőt és egy hatékonyabb tárgyhűtőt érdemes nyomtatni hozzá.
    A teljes zártsághoz fillérekért lehet rá tetőt csinálni a barkácsáruházakban kapható plexiből, én már vettem is hozzá, de még nem volt időm megcsinálni, nem olyan nagy ügy.
    Amúgy stabil nyomtató, masszív szerkezettel. Hogy mennyire lesz időtálló, az majd kiderül hosszabb használat után, de ez a 100 e Ft alatti kategória nagyjából mind hasonló minőségű fődarabokból készül.

    Nagyobb nyomtatáshoz nekem egy Tevo Tornado van, azon azért többet kellett tuningolni és inkább PLA-ra és PETG-re jó nyitottan. Lehet vele rugalmas filamentet is nyomtatni állítólag (bowdenes), de én még nem próbálkoztam vele. Lehet hozzá dobozt építeni, de az már munkásabb és több az anyagköltsége is.

    Volt Anet A8-am, sok tuning után már elég jól nyomtatott, de akril vázas, nagyon nehéz jól merevíteni. Inkább eladtam és megvettem a 4MAX-ot.
    Ha most venném, Anet A8 helyett kezdő nyomtatónak a Creality Ender 3-at venném, az nagyon jó ár-érték arányú, jó kis nyomtató. GB-n pl. most akciós.

    Az hogy single vagy dual Z kivitelű egy nyomtató nem olyan lényeges, ha amúgy a tesztek alapján jól nyomtat. Nekem a dual Z-s Anet A8-nál rendszeres időközönként korrigálni kellette a két Z tengely eltérését.

    Ezek közül egyik sem "precíziós" nyomtató, de egész jó eredmények érhetők el velük.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz alexembraced #9276 üzenetére

    Én egy Anet A6-ot használok teljes megelégedéssel. Tudom, hogy vannak jobb nyomtatók, de engem is az ára fogott meg anno 2 Kg filamenttel vettem ~50k forintért és végülis szinte mindenem adott a fémvázasra alakításhoz is (alu profilok, ilyesmik). Szóval ha van egy kis barkács/upgrade kedv, akkor nem egy rossz masina...

    Igaz, hogy most az enyémet árulom, de csak azért mert (már sajnos csak pár hétig) lehetőségem lenne a CNC marógépemet upgradelnem, amit szeretnék meglépni. De ha nem megy el, akkor meglépem a fémvázas átépítést és szerintem egy jó darabig ki fog szolgálni. :K

    [ Szerkesztve ]

  • fabula

    őstag

    válasz alexembraced #9287 üzenetére

    Kedves alexembraced!

    Én most már a 4MAX-ra szavazok, miután megismertem. Ha meg tudod venni, akkor ez szerintem jobb választás.

    Első nyomtatóként én is azért vettem meg az Anet A8-at, mivel olcsó volt és rengeteg infó volt hozzá, meg sok már kidolgozott tuning, de azután rájöttem, hogy hetekig csak a tuning alkatrészeket nyomtattam, meg szerelgettem és állítgattam a nyomtatót, mást alig nyomtattam vel, ezért kicsit kezdett öncélúvá válni a dolog.

    Mikor eldöntötem, hogy eladom, akkor jelent meg a 4MAX, még nem sok infó volt róla, de alapvetően az Anycubic I3-ról jókat írtak, ugyan az a fej és az extruder, ezen is már alapból Ultrabase a bed, nem kell rá üveg, masszív szerkezet, zárt doboz, stb., jónak tűnt, hát egy akcióban belevágtam. Nem bántam meg, jó kis szerkezet ez, összerakni sem bonyolult és alig kell valamit nyomtatni hozzá, mint írtam.
    Én mondjuk kicseréltem az XYZ drivereket az alaplapon TMC2208-akra, de csak a halkabb működés miatt, enélkül is jól nyomtat, a nyomtatás minősésgét ez nem befolyásolta. Ugye az alaplapján cserélhetők a driverek, ez sem hátrány, az Anet A8-opn meg alaplapot is cserélni kellene ehhez, az meg már túlzás lenne ahhoz a nyontatóhoz.

    Mint írtam, az Anet A8 helyett venném most első nyomtatónak az Ender 3-at bevezető, kísérletező nyomtatónak, a 4MAX helyett már nem.

    Ha megveszed, van a Thingiversen hozzá feltéve egy bed szintező gcode, azzal gyorsan be lehet állítani és utána nem igazán kell hozzányúlni, én egyszer beállítottam, azóta jó.

  • fabula

    őstag

    válasz alexembraced #9868 üzenetére

    A beállítások anyagtípustól és azon belül gyártótól is függnek.

    Nekem a hozzádott Anycubic PLA 200C körül, a DD PLA peidg 195C-on működik. Az asztalt 65C-ra állítom PLA-hoz. 4MAX-al még más anyagot (PETG, NYLON, ASA. esetleg ABS) még nem próbáltam, de tervben van.

    A nyomtatási sebesség PLA-val max 50-60 mm/s, az initial layer és az outer wall a fele. A travel speed 80-100 mm/s. A retraction 2-3 mm és 60-80 mm/s. A Z-hop 0,4-0,8 mm.

    Ha a layer height 0,2mm, akkor az initial layer is 0,2 mm, de az initial layer widht 115-120%, így szebb, tömörebb és egyenletesebb első réteg lesz (többen a width-et 100%-on hagyják és az initila layer high méretet növelik 0,3-ra).

    A print és travel acceleration 800 mm/s2, a print és travel jerk 7-8.

    A tárgyhűtő sebessége PLA-hoz az első rétegnél 0, majd a 3. rétegtől 100%.

    A többi beállítás már inkább tárgyfüggő, hogy mit nyomtatsz, pl. hová kell alátámasztás, skirt, vagy brim (apró dolgokhoz a brim legalábbb 3 mm-el a jobb a jobb asztalra tapadás érdekében) stb.

    Remélem segítettem.

    Ha van még kérdésed, nyugodtan írd meg.

Új hozzászólás Aktív témák