Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fabula

    őstag

    válasz KrAt #44729 üzenetére

    Én a Bambu AMS-ből jellemzően nem veszem ki a filamentet, csak ha hosszabb ideig nem nyomtatok, leginkább csak cserélgetem őket, mikor mi kell a nyomtatáshoz csak egy AMS-em van :U ).
    Régebben a külső adagolású tekercseket mindig levettem és mentek vissza a vákumos zacskóba, de az AMS-ben van egy halom szilikagél (nyomtattam bele tartókat mindenhová) meg elég jól is zár. Ja meg tettem bele egy pára és hőmérséklet mérőt, azon látni, ha cserélni kell a szikagélt, amit meg kiveszek belőle elszíneződött szilikabogyókat mennek szárításra és vissza egy légmentesen záródó üvegtartályba.
    Én vettem akciósan egy Sunlu S2 szárítót, főleg PETG-hez szerintem nélkülözhetetlen, de ha kell, PLA-t és ABS-t is szárítottam már benne, főleg régebben vásárolt anyagokat. Nyomtatáskor észre lehet venni, ha már vizet vettek fel a filamentek.
    Korábban én is egy aszalóban szárítottam, de azt már visszakapta az asszony végleg :D . Na meg ez kisebb helyet is foglal. Szerintem ez is egy szükséges kiegészítő, ha valaki komolyan gondolja a nyomtatást, akár hobbi szinten is.

Új hozzászólás Aktív témák