Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Demo07

    aktív tag

    válasz MrYoniko #31565 üzenetére

    C-tech-ből HIPS-t vettem belőle talán feketét, ABS beállításokkal nyomtattam, brim+draftshield kombóval teljesen jó lett!

    PLA plus,
    kevésbé töredezik maga a filament, kicsit erősebb és könnyebben nyomtatható, alig szálasodik 0.4 nózival(0.6 nózival picit tud szálasodni), viszont kicsit több hőmérséklet kell neki(220/217°C). Nekem Sunlu PLA+ és PLA Silk-el van tapasztalatom, nekem ez bevált.
    Creality PLA-hoz képest világbajnok, az mindenhogy képes volt nálam szálasodni.

    OFF:

    Alzával azért meg lehet szívni...
    Pár hónapja(nyár közepén) vettem tőlük ABS filemantet Gemibird márkájút, hát 2/2 tekercsnek a vákumfóliázása hibás volt, nem volt ráfeszülve a tekercse(perforálása jó volt, máshol zárt rosszul), és meg is szívta magát párával...meg a doboz is kb. a kutya szájából lett kivéve és utána sztreccsfóliával körbetekerve csomagolás gyanánt.

    Írtam is nekik, hogy ez így nem jó, ki kéne cserélni, nyilván nemleges választ kaptam mert szerintük ez még így is jó.

    Kb. 10X próbálkozás után minkét tekerccsel sem sikerült használható darabot produkálni belőle. Hiába volt utána kiszárítva, elváltak a rétegek egymástól 1-2 nap elteltével, és porladt kb. pedig burkolva volt a nyomtató, amikor nyomtattam.

    Nyilván hozzá tartozik az is, hogy a gembird eléggé alsó polcos cucc ilyen téren, de hogy 2/2 sz@r azért az már gond. Tesztelni vettem, de csak pénz kidobás volt. Hiába volt burkolva a nyomtató, felvált az üvegről( volt hajlak, 3dlac, minden is volt az üvegen hogy tapadjon), egyedül a 3DLac+brim+draftshield support, amivel sikerült valamit alkotni, bár 30-40p nyomtatási idő után kezdtek felhajlani a sarkok, így kuka lett a nyomtatás, annyira gyenge az anyag.

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz MrYoniko #31565 üzenetére

    Kicsit potolj ra, es vegyel egy Prusa gurigat probanak :))

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Új hozzászólás Aktív témák