Új hozzászólás Aktív témák

  • konkav

    csendes tag

    válasz energy4ever #10317 üzenetére

    A teljes párhuzamosítás helyett én inkább felosztanám a fogyasztókat a két tápegységre. Nem tudom, hogy teljesítményben a tápok mennyi ampert tudnak, de ha lehetséges, akkor én a következőféleképpen csinálnám: A "régi" tápot, amely időnként áramkimaradást produkál, a heatbed fűtésére használnám. Az "új" táp pedig vinné az elektronikát. Ha az asztal fűtése le is állna egy pillanatra, nem számít. Ránéztem gyorsan egy RAMPS kapcsolási rajzra, és ott két 12V bemenet van, külön egy az asztalnak, és a másik a többinek. A nullák a RAMPS-on belül is össze vannak kötve, így elméletileg ez így akár működhetne is egy-az-egyben. Ha más elektronikád van, amelyen nincs külön asztal fűtés bemenet, az sem nagy gond, kell egy külső FET, a nullákat összekötni, és a külső FET-nek tápként adni a "régi" tápegységet. Itt már össze kéne kötni a két tápegység nulláit. Ennyivel működnie is kéne.
    Ha ilyesmire adod a fejed, akkor lépésenként haladj, mérj feszültséget és áramot is, kapcsold be először csak 15 másodpercre, majd nézd meg, hogy túlmelegszik-e valami. Könnyű elfüstölni valami alkatrészt, mert véletlenül rossz helyre kötötted a vezetéket.

Új hozzászólás Aktív témák