Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lauda

    félisten

    válasz ricsip #71025 üzenetére

    Igen, ott vannak.

    Főként erre reagáltam:

    kb. 10% veszteségem (kibírom :) ), mert bontott és így már nem adható el újonnan

    Ilyen nincs. Kipróbálhatom, ahhoz ki kell bontani. Emiatt semmilyen kár nem érheti a vásárlót.

    működésének megállapításához szükséges mértékű kipróbálást meghaladó használatból eredő értékcsökkenésért felelősséggel tartozunk az eladó felé, és azt meg kell térítenünk részére,

    Hogy a kipróbálást meghaladóan használta a vásárló a terméket, az eladónak kell bizonyítani a bíróságon. Ezt nem fogja tudni bizonyítani, ha csak nincs ráírva 50TB adat. Egyébként is elég kicsi a valószínűsége, hogy emiatt bíróságra járkáljanak. Egyszerűen meg kell mondani, hogy ha egy fillért is le akarnak vonni, fel lesznek jelentve és kész. Döntse el mit akar. A vásárlónak nincs semmilyen vesztenivalója.

    Az pedig, hogy mondjuk a 14. napon áll el valaki, nem jelent semmit. Kicsomagolhattam a terméket 10 nappal az átvétel után is. Nálam is előfordult, hogy átvettem egy terméket és egy ideig nem tudtam vele foglalkozni.

    A lényeg, hogy ha az eladó azt állítja, hogy többet használtam, mint amennyi a kipróbálást/funkciók ellenőrzését feltételezi, akkor azt majd neki kell bizonyítani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák