Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Üdv!

    Milyen VGA-t ajánlanátok a következő APU-s konfighoz amit még maximum kitud hajtani?

    A10-5800K @4,2-4,4Ghz
    Asus F2A85-m
    8GB Corsair 1866mhz
    Seasonic HT500 táp

    A Trinity topikban már beszéltünk róla, ott 7850-et ajánlottak mint max amit ez a proci még ki tud hajtani. Nincs értelme erősebb kártyát venni mert CPU limites lennék úgyis...
    De azért megkérdezném itt is a szakértőktől, hogy mit ajánlanak? Amit még elbír ez a proci 4,2-4,4-re húzva.
    Összegbeli határt egyelőre nem írok, mert gondolom a 80-100k-s VGA-kat már úgyse bírná el a proci.
    De azért kíváncsi lennék, hogy szerintetek mi lehet a max amit még kihajt. (a dual graphics most nem játszik)
    Előre is köszönöm az ötleteket. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz pcguru23 #32783 üzenetére

    Köszönöm. Azért éreztem én hogy több nem megy. :)
    És a kettő közül? Ildomos lenne egy AMD-s procit egy NV kártyával párosítani vajon? Vagy nem számít igazából? És ha nem számít akkor melyik? Vagy mindegy mert ahogy látom a tesztekben egy szinten vannak kb... (7850 kis húzással)

  • Dany007

    veterán

    válasz Crucio #32790 üzenetére

    Most ezt nem értem... Itt az esetek nagytöbbségében ha csak kevéssel is, de a 7870 tűnik jobbnak. Vagy rosszul látok valamit? :S

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz syberia #32795 üzenetére

    Mindketten ugyanarra a végkövetkeztetésre akartok kilyukadni csak két különböző úton. :D
    Persze legegyszerűbb megnézni az adatlapot hogy mennyit képes leadni a kérdéses ágon.
    De a 85+-osok általában nagyobb teljesítményt tudnak leadni adott ágon, mint az azonos wattszámú 80+-os.

    Ugye, volt is erről egy PH!-s teszt, ahol pont pár 400-as tápot teszteltek. A konklúzió az volt, hogy sokmindenre elég a 400-as táp ha az jó minőségű és hatásfokú.
    Vagyis volt ilyen 400-as táp ami nem hajtotta el az adott vga amit viszont egy másik 400-as meg igen.

    @Grave444:

    Érdekes ez. Néztem 7870 és 7850 tesztet a PH!-n. Bizonyos játékokban alig van lemaradva a 7850 pár fps-sel. Ráadásul ahogy olvasom egyéb tesztekben akár 300mhz-et is lehet húzni a gpu-n. Így meg már el is éri a 660 teljesítményét. Sőt. Szóval ja, eléggé játékfüggő a dolog.

  • Dany007

    veterán

    válasz Grave_444 #32801 üzenetére

    Ez okés, de még mindig tartom, hogy azért tud a 85+-os nagyobb áramerősséget felvenni, mert nagyobb a hatásfoka -> ergo kevesebb a veszteség!

    szerk.: megkérdeztem a tápos topikban mert már én is kíváncsi vagyok. :D Én is befejeztem az offot. Sorry.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Hrabo86 #32976 üzenetére

    Az igen! Nem lehet elírás a dolog? : o
    Nézem az árgrafikont és tegnap még 72 ezer volt, ma meg 20k-val olcsóbb! Hogy a p...ba? : o

    Pedig azért ez már kellemes kártya... Biztos nem hajtaná ki az A10 5800k-m ? :D Tegnap felrántottam 4,5Ghz-re, atomstabil.

    Pedig ez a 660Ti jóval erősebb mint az általam kinézett 7850... Ráadásul most kb egyárban vannak. Csakhát hiába ha a cpu gyenge a 660Ti-hez...

  • Dany007

    veterán

    válasz d@minator #33014 üzenetére

    Hát ezaz... De valószínű az 5800k már nem tudná kihajtani a 660Ti-t.
    Egyébként a PH!-s teszt alapján annyira nincs elmaradva a 7850 a 660ti-hez képest. [link]

    1920x1200:
    Batman
    660ti: 55fps
    7850: 52fps
    Battlefield 3
    660ti: 57fps
    7850: 48fps

    Szóval játéka válogatja. :) Nem tudom, ha biztosra tudnám, hogy kihajtja a Trinity 4,5Ghz-en akkor biztos azt venném. Ha nem akkor meg fölösleges, mert a 7850-et elég keményen lehet húzni ha arra van szükség.

  • Dany007

    veterán

    válasz d@minator #33028 üzenetére

    Elnézést tényleg szar a link. :S Nem vettem észre. =/
    Most kezdek ráizgulni a 660Ti-re hogy egyre többen mondjátok.
    Szal ahogy nézem a tesztekben elképzelhető, hogy a 30%-kal erősebb a 660ti mint a 7850? : o
    Azért az már valami... Főleg hogy egy árban vannak...

    @bluyoo:

    No ezt a tesztet se láttam még. : o Ez alapján tényleg jóval fölötte van. És ha szerinted még elviszi, akkor mért ne.
    Voodoo 2 óta Nv-s vagyok... :U Gondoltam megtöröm a vonalat egy kis apu-val... de sokáig nem tartott. :D

  • Dany007

    veterán

    válasz ST05 #33039 üzenetére

    Az igen!
    Most néztem az i3 3220 nagyjából egy szinten van az 5800k-val. Akkor azt hiszem ez így eléggé meggyőző számomra. Köszönöm a segítséget! :R

    @haypro: No ez se kis szempont. A legfontosabbak ott vannak a sorban. :) Már csak a GTA5 hiányzik. :DD

    Szerk.: kicsit többet fogyaszt mint a 7850. De gondolom a Seasonic HT500-nak nem okozhat gondot. (?)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz adamcsik #33052 üzenetére

    Szvsz próbáld ki itt a konfigot: [link]
    Be tudod írni a konfigot kicsit lejjebb és a végén kidobja hogy kb mennyit fog vinni. Persze nem szentírás amit itt írnak, de legalább ad egy támpontot hogy mire is számíts.
    Bár szvsz érdemesebb lenne várni, gyűjteni és cserélni a gépet, mintsem ultra low minőségen 1280-ban próbálkozni.

  • Dany007

    veterán

    válasz bluyoo #33066 üzenetére

    Áh neeem! :) Tetszik ez a 660ti, az a Fantom verzió.
    Legfeljebb majd nem kell húzni és talán nem melegszik annyira.
    4,5-ön meg csak kihatja. Tegnap teszteltem a tuning profilt huzamosabb ideig is és max 69 fokig ment a proci. Az még éppen jó. De adhatnék rá még egy kis feszkót és szerintem elmenne 4,8-ig is ha muszáj, de ahhoz már komolyabb hűtés kéne.
    Mondjuk az tény, hogy sok helyen erősebb procit ajánlanak hozzá, de ott alapórajellel nézik az 5800k-t. Azt meg már majd 20%-kal túlléptem. Még a ramokat is cibálhatnám 1866-ról 2133-ra. De nem biztos hogy az segít, az az IGP-nek segítene kicsit.
    Ja és pozitívum, hogy ha meglesz a dVGA akkor letilthatom az IGP-t és szabad lesz mind a 8GB ram. Bár szvsz már ez se ad hozzá sokat. :D

    @adamcsik:

    Na jó, de hogy? 1024-ben low-on? Mert úgy szvsz nincs értelme játszani.
    Nekem is elfutna simán csak az APU-n is IGP-vel. Legalábbis a tesztek + yt videók alapján. Csak olyan 25-28fps-sel és közel sem maxon. Én meg úgy nem akarok játszani vele.

    Az a gond, hogy elköltesz egy rakás pénzt majd VGA-ra meg RAM-ra is esetleg aztán alig leszel előbbre. Kapsz pár fps-t pluszba maximum. És elköltöttél egy csomó pénzt. Akkor már inkább jobban megéri mégtöbb pénzt elkölteni de legyen is érdemi látszatja. Mert ha még procit is cserélnél az lenne a biztos.

    Egyébként én ezt már eljátszottam anno 2004 környékén. Mikor is az 1,7-es Celeronhoz összevásároltam minden szart... FX5600-as VGA-t :U nem volt elég. Plusz ramokat. Az se volt elég. Cseréltem alaplapot... Az se volt elég. Aztán a végén került bele egy P4 2,8-as Prescott magos proci. Na akkor lett rendben a dolog. És nyűglődtem vele vagy fél éven át, húzogattam ide-oda a dolgokat, ahelyett hogy az elején cseréltem volna konfigot egybe... mert a vége így is az lett. Persze pénzem nem volt egyben rá, de ha vártam volna pár hónapot akkor sok nyűglődést megúsztam volna.
    Ugyanígy voltam, mint most te. Volt egy low procim egy noname alaplapban kevés és lassú ramokkal. Aztán a VGA-tól vártam a csodát... :U

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz wolf033 #33073 üzenetére

    Nos a 7770 sokkal jobban néz ki! :) Tehát külsőre a változás szvsz hatalmas lesz.
    Belsőleg meg próbálj teszteket összehasonlítani. Mondjuk 3D markot. Valamit az is elárul. Legalábbis a szintbeli különbséget.

    Most hirtelen csak ezt találtam: [link]
    Itt 5670 nem volt, ezért 5750-et tettem be a 7770 mellé. De így is látványos a különbség.

    Vagy ami talán jobb, nézd meg ezt: [link]

    5670 Crysis Wh alatt 1920-ban 12fps
    7770 ugyanígy: 23fps

    Maffia2-ben:

    5670: 37fps
    7770: 83fps

    Szóval na. Így talán már jobban átjön mi a különbség. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz bluyoo #33078 üzenetére

    No igen, ez így van.
    Viszont az 5800k-nál a takarékosság volt a szempont. Idle 40-50wattot eszik most a teljes(!) rendszer monitor nélkül.
    És ugyanazokkal a játékokkal tudok játszani mellette, mint korábban a 9800GTX-szel tudtam (idle 130w-ot evett monitor nélkül). Ezért nekem ez így frankón megérte.

    Azonban mostmár egyre inkább szeretnék pár újabb játékkal is játszani.. :U Nem sokat, csak 1-2 órát naponta. Ehhez meg már kevés az APU. Leginkább a GTA5 fogott meg. :B
    Szóval lesz bent az IGP meg a dVGA-is. Az IGP egy 42-es LG tévére van kötve. Ez funkcionál HTPC-ként meg mindenesként. A dVGA-ra meg majd kötök egy rendes monitort - mert az LG-nek akkora az input lag-je hogy fps-t szinte lehetetlen játszani rajta - és az csak akkor lesz engedélyezve mikor épp játszani akarok. Általában este 10 után... =/
    Mindezt biosból külön-külön OC profillal tudom kezelni. Így elvileg csak 1-2 gombnyomás lesz a kettő közötti váltás.
    Tudom komplikált, de most nem tudnék venni egy külön játszós gépet is. :) Abba már fx8350 /8320 kerülne amúgy...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz bluyoo #33092 üzenetére

    Az jó és külön pozitívum nekem a te konfigod. Néztem a cpu-t. Csöppet azért erősebb, mint az enyém. De a CPU world-ön azt írják játékokban olyan 5-10%-kal gyorsabb. És láttam neked is 660Ti van. Szóval megnyugodtam egy kicsit. :)

    Ez a GPU virtualizáció meg még nagyon új dolog nekem. : O
    A kapcsolgatás leginkább a két kijelző miatt kell. A monitor ~ 10 méterre lesz a géptől... Körbe tudnám vinni ugyan a HDMI kábelt, de akkor ~ 20 méter kábel kell amihez már reapeter kell stb és az sokkal sokkal drágább.

  • Dany007

    veterán

    Üdv!

    Új videokártyát vennék, de igazából nem számít. Csupán ha már pénzt adok ki rá, akkor a legoptimálisabbat szeretném megvenni.
    A gépet, amiben rakom 3D renderelésre fogom használni, viszont nem(!) gpu-s render, hanem cpu-s. Tehát nyilván kell egy alap középszint, de játszani csak saját szórakoztatásomra fogok vele. :)

    A lényeg, amiket kinzétem:

    GTX950 /961
    GTX1050Ti

    Amit nem értek, hogy pl gtx1050Ti-t lehet kapni 50k-ért is és 61-ért is. Lásd: [link][link]

    Jó, a nyilvánvaló látom, hogy a 10k-val drágábbnak durvább a hűtése és nagyobb is... De ha nem akarom húzni egyáltalán, akkor ez számít? Még a tesztek alapján azért jelentősen (5-10%-kal) erősebb, mint a gtx950 és mégis egy árkategóriában vannak. Ergo inkább a jobbat venném.

    Egy i5 4690 lesz alatta 24GB rammal...

    Ami viszont a legfontosabb és mindent felülír, az a kompatibilitási kérdés, illetve driverek. Fél mondatban olvastam olyat, hogy az új 1060-as kártyáknak Win10-nél driver problémái vannak... Igaz én Win7-et fogok használni, de véletlenül se akarom, hogy bármi driverből adódó problémám legyen.
    Volt épp elég, mert most egy R9 270X-em van. Úgyhogy AMD kizárva! Katasztrofális és a 3D-s programom is crashelt már miatta. Igazából ezért akarok NV-re váltani.
    Tehát ha ilyen téren stabilabb, kiforottabb a 950, akkor nem érdekel a 1050ti ereje...

    Köszönöm előre is!

  • Dany007

    veterán

    válasz core i7 #90434 üzenetére

    Akkor jól olvastam :))
    Igazából nekem csak az számít, hogy a Cinema 4D vray menjen vele. De ez meg ugye nem játék... tehát lehet, hogy ilyen téren nem is érintett a driver probléma. Vagy lehet, hogy igen. Hát passz.
    Az a gond, hogy itt a PH!-n nincs ilyen topic, ahol élet is lenne, így máshol nem tudom megkérdezni.

  • Dany007

    veterán

    Üdv!

    Egy kis felvilágosításért jöttem (én is). :)
    Azt tudom én is, hogy vga hiány van és piszkosul felmentek az árak. De tényleg ennyire?
    Az 5 éve 45 ezerért vett 1050Ti 4GB-m most konkrétan 70 ezerbe kerül a PCX-nél. Használtan 40-60 között lehet kapni, de akkor is durva.

    Gondoltam ideje már egy jobb VGA-t venni, de azt nézem, hogy egy 1650 is 110-120 ezer környékén megy! Aztán mennyivel jobb? 10-20%-kal? Kb... (netes tesztek alapján).

    Szóval durva a helyzet. Nem látni, hogy mégis mikor lesz vége? Vagy nincs valami infó a helyzet rendezéséről?

  • Dany007

    veterán

    válasz demmer123 #146950 üzenetére

    Ez azért nagyon durva most. Volt már egy első aranykora a bányászatnak, de nyilván most éli a másodikat.
    Amúgy orbitális baromságnak tartom. Ennyi energiát és technológiát elpazarolni erre? Gyakorlatilag a semmire. A semmit állítják elő gigawattokból óránként...

  • Dany007

    veterán

    válasz giornalista #146954 üzenetére

    Bocs a késői válaszért...
    Érdekes amit írsz. És nyilván értem is az alapvető összefüggést. Rövid időn belül visszahozza az árát és onnantól kvázi a semmiből termeli a pénzt. Ez oké.
    De a gyakorlati oldalát bevallom őszintén még nem látom át. Konkrétan azt, hogy havi 30-32 ezret megtermel tisztán, de azt hogyan tudod valós termékre vagy szolgáltatásra váltani? Hogyan tudsz vele konkrétan fizetni? Azt tudom, hogy már van pár oldal, ahol elfogadnak BTC-t is. De összességében csak gyűjtögeted a pénzt, hogy majd valamikor lehetőség lesz normálisan bármit kifizetni vele, vagy van rá lehetőség, hogy azt a havi 32 ezret egy év után mondjuk átváltsd forintra és megjelenjen az OTP-s számládon plusz 380 ezer forint, amivel aztán simán fizetsz a helyi Aldiban vagy az OMW kúton vagy bárhol?
    Mert ugye jelenleg ez különbözteti meg a virtuális valutát a valóstól. Persze részben a jelenlegi pénz is csupán virtuálisan létezik, de azt legalább ma már kb bárhol a világon lehet használni bármire, ahol van egy terminál. A BTC-t pedig tudtommal nem. Ami nem baj, de a kérdés továbbra is az, hogy csak virtuálisan gyűjtögetsz virtuális pénzt, vagy átváltható-e forintra mondjuk, ami megjelenik egy forint számlán és felhasználható bármire, mint egy hagyományos számla és a rajta lévő pénz?

    A másik az egésznek az értéke. Havi 32 ezer forintot keresni a semmivel megmondom őszintén lószar. Ez most furán hangzik, de mindjárt elmagyarázom. Nyilván a havi 32-ből lejön még az a bizonyos áramszámla - nem sok, de akkor is lejön - plusz amortizáció, ami szintén nem sok, de még az is lejön havi átlagra lebontva.
    A lényeg, amire célzok, hogy ez így (nyilván ilyen kicsiben) maximum diákoknak érheti meg. Mert egy rendes munkával, vállalkozással, árukapcsolással (!), jutalékos rendszerben ennek sokszorosát lehet megkeresni a semmivel. És az igazából plusz áramot se fogyaszt. Nincs kockázati része és természetesen bármire költhető bármikor, bárhol.
    Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy nem jó befektetés, de igazából az üzleti életben, munkával + kapcsolatokkal ennél sokkal többet lehet keresni a "semmivel". Nyilván ha Elon Musk 1 milláért vesz BTC-t, majd ennek hatására 20%-kal növekszik az árfolyam, azt nehéz überelni. :D De ezt azért elég kevesen tudják csak meglépni.

    De nem is ez zavar. Hanem leginkább az, hogy az egész ténylegesen a semmiért ad virtuális valamit, miközben egy csomó energiát zabál. Nincs sem előállított érték se szolgáltatás, amit valaki más konkrétan felhasználna, hanem csak a random kód fut újra és újra. Lerövidítve minél több energiát pazarolsz el minél több ideig, annál több "pénzt" kapsz a semmiért és az előállított érték is pontosan nulla.

    Mert még a legutolsó agyturkász dilidoki és a kukások is hozzájárulnak valamilyen szinten ahhoz, hogy a világunk fejlődjön, előrébb jusson és hogy eleve működjön a megszokott formájában. De az, hogy futtatok egy programot napi 8 órában, ami igazából nem állít elő semmit csak számol és nekem ebből lesz jövedelmem, amiből mások munkáját, termékét tudom megvásárolni az nem vezet sehova.
    Most globálisan és drasztikusan nézve gondoljunk bele, ha az orvosok holnap úgy döntenek, hogy a havi megélhetésükhöz szükséges pénzt nem gyógyítással, hanem BTC bányászattal keresik meg! Mert igazából megtehetik, megtehetnék. Akkor onnantól kezdve nem lenne doki, aki segítene rajtunk ha épp vakbélgyulladásunk van és rövid időn belül belehalnánk. De mondjuk a mezőgazdászok is átállnának arra, hogy BTC-t bányásznak állattartás helyett... Onnantól kezdve konkrétan nem lenne mit ennünk. Persze mi is BTC-t bányásznánk és lenne annyi pénzünk, mint az állat, de kaját nem tudnánk venni, mert a hentesek és állattartók is már csak BTC-t bányásznak és nem lenne étel. Vagy éhen halnánk, vagy nekiállnánk vadászni, mint az ősemberek, miközben ott van millió forintnyi BTC a számlánkon, aminek így ebben a formában semmi értelme se lenne.
    Na most ezt gondold végig globálisan, mert ha Te, én meg Elon Musk megteheti, akkor kvázi bárki és a vége ennek pontosan az lenne, amit az előbb írtam. Totálisan összeomlana a ma ismert világunk, mert a fizetőeszközünket a semmiből állítjuk elő pontosan nulla hozzáadott vagy kitermelt értékkel.
    Csak ez a bajom ezzel az egésszel, hogy mindez ide fog vezetni, és nyilván ezt nem lehet hagyni sokáig, mert tényleg bekövetkezne amit írtam, és ezért mondom én is azt, hogy ez egy lufi. Ami persze sokáig fog tudni növekedni, de előbb-utóbb akkor is ki fog durranni, mert hosszútávon és globálisan nem fenntartható az, hogy szó szerint a semmiből, a semmiért fizessünk valaki másnak a munkájáért. Mert aztán ebből a pénzből ő is megfogja teremteni a saját kis bányász gépét és ő is semmiből fog előállítani pénzt.

Új hozzászólás Aktív témák