Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz DonMaster #99534 üzenetére

    A techowerup mérései szerint az 1080 Ti Gaming X átlag 219W-ot eszik játék alatt (max. 234W). Furmark alatt 217W...
    Mivel NV kártyákon úgy tudom nem lehet a feszültséget szabályozni a tuninghoz, így egy ekkora fogyasztású kártyához szerintem akkor is elég lenne a Sea Hawk 300W-os tápellátása, ha tuningolod.
    Ráadásul ehhez alaplapfüggően hozzá lehet adni még 75W-ot, mert a PCIe foglalat is leadhat 150W-ot, csak a szabvány az 75W (úgy tudom ez nem minden foglalatra igaz).

    Vagyis ha nem akarsz tuningolni akkor ne a tápellátás döntsön!

    Ha tuningolsz, akkor mindkettővel kb. ugyanott lesz a vége, mert a Pascal 2100MHz-et tud normális léghűtéssel is futni, ehhez a víz még hozzátehet +50-70MHz-et és alacsonyabb hőmérsékleteket eredményezhet. Ez jót tehet a kártya élettartamának.

    A halk-hangos kérdésre:
    a vízhűtés alapesetben hangosabb lesz, mint a terhelés nélkül leálló léghűtés, viszont cserébe nem lesz sokkal hangosabb terhelés alatt sem.

    A tápegységedről:
    Szerintem elég, az egész géped ehet max. 350W-ot, ha egyszerre mindent bencsmárkolsz. Szerintem ezt még akár hosszabb távon is bírnia kéne.

    Az időtállóságról:
    Szerintem a vizes kártya hosszabb élettartamú lesz a kiegyenlítettebb, alacsonyabb hőmérsékletei miatt.
    Ettől még mindkét kártyára 3 év a garancia, nem véletlenül.
    De ha a hosszú élettartam a fő szempont akkor vegyél EVGA-t (az EVGA-tól), arra lehet extra 7 év garanciát vásárolni, ha tönkremegy akkor meg cserélik.

    (#99535) RobbeV0201
    Elvileg a 460 erősebb egy 15-20%-kal.
    Mennyiért jutnál hozzájuk és pontosan milyen hűtés lenne rajtuk? Ezek sokat számítanak... ;)

    (#99539) Ryan_Sanchez
    Garancia van valamelyikre?
    Szerintem a 950 érné meg, 33% felárat nem ér meg a 4GB-os 960, a 2GB-os meg csak kb. 10-15%-ot verhet a GTX 950-re.
    A helyedben ennyiért vagy néznék egy 2GB-os RX 460-at újonnan (Gigabyte G1 van 33-ért, GTX 950/960 közötti teljesítmény), vagy hozzátennék egy kicsit és vennék egy 1050 Ti-t.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák