Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz MZsoltee #127508 üzenetére

    Köszönöm, hogy vetted a fáradságot, és rászántad az időt a válaszra!

    "Bocsánat, a tudatos fogyasztós aláírás miatt gondoltam, hogy nem vagy hűséges egy chip gyártó brandhez. Nem hogy egy konkrét hűtés típushoz."

    Éppen a tudatosság miatt vagyok "hűséges" az adott gyártóhoz, és a hűtéséhez.

    Az "ATI Radeon 7200 VIVI 64 MB Retail" (Made in Canada!!!) kártyám óta volt jó néhány VGA a gépemben, de mindig csak az eredeti ATI (a Sapphire is kvázi annak számít) káryáim voltak.

    Rövid ideig vengégeskedett két NVidia kártya is a gépemben, de soha nem jöttek ki jól az akkor még teljesen AMD alapú rendszereimmel.

    Amikor ~10 éve váltottam az első Intel platformra (életemben először), akkor is maradtam a Radeon-nál, és nem bántam meg. Ez bitang jó kis kártya. Csak eljárt felette az idő. (Ám a hűtése egy csoda, és kifogástalanul, hangtalanul működik a mai napig.)

    Most hogy visszatérek az AMD platformra, ezekkel a VGA-kkal 100%-ban AMD alapú rendszerem lenne. Ami jó kiindulási pont a stabilitást illetően. Márpedig számomra az a legfontosabb. Soha nem tuningoltam, és soha nem is fogok.

    Summa summarum:

    Ezért szeretnék a "Sapphire Nitro+" kártyáknál maradni.

    Bár most ledöbbentem a modern VGA-k fogyasztási értékein. Mindazonáltal köszönöm a tippet; mondjuk úgy, hogy "talonban" tartom az Nvidia 1660-as kártyát is.

    Az ismert fogyasztási adatok, illetve a modern architektúra miatt egy kérdésem van:

    - Bármelyik modern Seasonic tápegység rendelkezik a megfelelő tápcsatlakozókkal a VGA használatához? (Úgy tudom, hogy egy ideje már a VGA-knak nem elég a régi, 4 tűs tápcsatlakozó.)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák