Új hozzászólás Aktív témák

  • Unteroff

    aktív tag

    Üdv!

    Nem régen elkezdtem felújítani a gépemet, és most tartok a videokártya választása előtt. Eddig is GeForce kártyám van (egy nem mai Zotac 9500 GT 1gb), talán maradok is ennél a típusnál, Habár úgy láttam, az AMD/Ati kicsivel jobb videokártyákat kínál ugyanolyan árban, de az Nvidia-nak jobb szoftveres támogatása van. A GTX 650 és 660 típusból szeretnék választani, de nem tudom melyik lenne a megfelelő, van egy rakás változata (Ti, Ti OC), és gyártója. Mindenképpen 2 GB verzió kellene. Elsődlegesen játékra lesz. Lenne egy pár kérdésem.

    1. Megérné egy 660, 660 Ti, 660 OC változatába fektetni, vagy elég egy 650, 650 Ti, 650 OC, vagy 650 Ti OC. Árban értem, hogy a magasabb a 660 típus, de van-e köztük drasztikus változás teljesítményben?

    2. Nekem egy Gigabyte 970A-D3 (rev. 3.0) alaplapom van, azt vettem még szeptemberben. Nem rossz, csak utólag vettem észre, hogy PCI-E 2.0 van rajta. Ezek a videokártyák meg már 3.0-ok. Lesz belőle valami bajom, ha belerakom a gépembe, kompatibilis?

    3. E mellett egy AMD FX 4130 processzor, 2x2 GB 1333 MHz Kingmax memória, 500 GB WD HDD, és jelenleg egy 500 W M-Tech tápegység van. Tudom, a táp gagyi, előtte mindenképpen be akarok valami minőségi tápot szerezni. Elbírná-e ez a rendszer a 650 vagy 660 videokártyát, illetve ha 660 mellett voksolok, mekkora tápot kellene beszereznem? (tudom, ezt a kérdést máshol kell feltennem, és a 650-et meg már megkérdeztem, Cobra. már válaszolt is rá :R )

    Előre is köszi a válaszokat.

    Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

Új hozzászólás Aktív témák