Új hozzászólás Aktív témák

  • AAntii

    őstag

    válasz sakal83 #33545 üzenetére

    "Te tényként közlöd a kiváló ár érték arányt, miközben nincs neki a 760 és 7950-hez képest."

    Mert ha újan akarod mind a három kártyát megvenni, akkor tény is:
    Prohardver teszt
    -->> Teljesítmény mindig a felső sorban szerepel, a 7950-es teljesítménye a 100%, a végén az egyszerűbb nyomon követhetőség érdekében kiírtam a különbséget is.

    7950=100 270x=95,6--->> 4,4%
    65k=100 56k=86,1 ----->> 13,9%

    techpowerup teszt

    7950=100 270x=99--->> 1%
    65k=100 56k=86,1 ----->> 13,9%

    és ami a legjobb az egészben, az általad linkelt teszt alapján:

    rossz ár/érték?

    7950=100 270x=94--->> 6%
    65k=100 56k=86,1 ----->> 13,9%

    Ha használt kártya is szóba jöhetett volna, akkor teljesen más lett volna a helyzet, de nem ez volt a feladat.

    "Egy tuningolt 7870-et ajánlgatsz 54k környékén, amelyért használ 7950-ek vannak garival, amely eggyel nagyobb kategória"
    Írta, hogy használt kártya szóba jöhet? Mert én nem olvastam ilyet, tehát minek ajánlgassak használt kártyát, ha ő újat szeretne? Kiírta, hogy milyen kártyát mennyiért látott, egy sem használt ár volt (a jelenlegi legolcsóbb 270x az iponban pl. 53k, míg 7950 70 ezer alatt nincs se az iponban, se a pcx-ben- de a jelenlegi helyzetre jellemző, hogy tegnap még volt és holnap már lehet megint lesz). Ha valaki bemegy egy autókereskedésbe, hogy szeretne egy új kocsit venni, akkor nem a használt autók kínálatában akarja körbekalauzolni az eladó, mert nem az kell neki.

    "De látom nem bírod, ha nem egyezik valakinek a véleménye a tieddel. Ráadásul nem neked írtam a választ, és eléggé a szívedre vetted, hogy nem a 270x lett ajánlva a 760-al és 7950-el szemben..."
    Kibírom, de ha megírod, hogy miért jutottál erre a megállapításra, akkor sikerült kiderítenünk, hogy te eleve a használt piacon nézelődtél, illetve hogy szerinted a kérdező mindenképp tuningolni fogja a kártyáját.

    Az árbeállás egy folyamatosan mozgó árakkal dolgozó piacon érdekes (lásd a 7950 össze-vissza ugráló árait), pláne akkor, ha az emberünknek a kártya most rögtön kell, és nem a jövő hónapban.

    A 8800gtx is 384 bites memóriavezérlővel rendelkezik, de ha minden igaz, ettől még rosszabbul teljesít, mint egy 270x, tehát önmagában a memóriavezérlő miatt még lesz jobb egy kártya egy másiknál.

    Tuningban itt a 270x-ből kihoztak 13/21%-ot, a 7950 esetében a 800-as órajelhez képest (tehát a gyári tuningot is tuningnak veszem) itt nyertek 16/28%-ot. A 16 nyilvánvalóan több, mint a 13 és a 28 is, mint a 21, de nem többszöröse és ha nem nyúlt bele az illető, a 40%-os tuningra nincs semmi garancia. Ettől még igaz, jobb tuningban (ami tényleg számít, ha akar tuningolni).

    A memória több, ez elvitathatatlan.
    :R

    [ Szerkesztve ]

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

Új hozzászólás Aktív témák