Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    válasz lezuvius #33183 üzenetére

    Persze. Ettől függetlenül én továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy legyen bármily kicsi is az esély rá, hogy ilyesmi történik, jobb nem kockáztatni. Nyilván, ha tele vagyok pénzzel és egy hónap alatt megkeresek annyit, amiből tudok újat venni, akkor nem érdekel, ha beég, veszek másikat és kész.

    De mi - a kispénzű átlag - legalább 5, de inkább 10 évig is szeretnénk használni egy TV-t. Nekem is van egy régi, 5-ös szériás FullHD Samsung LCD TV-m, amit 9 éve vettem és még mindig sehol nincs egy pixelhibája sem. Azt is egy összegben vettem, ha jól emlékszem, akkor 175K környékén volt, 3 évről 5 évre bővített garanciával és egy LCD-képernyőtisztító készlettel együtt fizettem érte 200K-t cakkpakk.

    Most is hasonlóan fogok eljárni, csak sajnos feljebb kell ugranom a kerettel, mert most már nem lesz elég 200K, legalább 350 kell, hogy megvehessem a Q6-os TV-t bővített garanciával, egy falikonzolt, plusz egy frankó HDMI-kábelt.

    Úgyhogy azért ajánlottam neki QLED-et, mert ha játszani is akar rajta - mindegy mennyit -, jobban jár vele, ha ilyesmi miatt nem kell aggódnia. Nyilván filmeknél nem lesznek olyan szépek a feketék, mint OLED esetén, de nem sokkal és ennyi kompromisszumot megér, hogy nyugodtabb legyen az ember, ugye? :)

    (#33188) Interceptor: Ha a végösszeg ugyanannyi, nyilván kisebb terhet ró rád, ha részletben fizeted, és így el tudsz hozni drágább TV-t is, ha nem kell kifizetni a teljes árat. Nekem is jobb lenne az 55-ös Q6 helyett egy 65-ös Q8, befizetem a 30%-át, és a törlesztője sem lenne egy vállalhatatlan összeg.

    DE!!! Azok után, amit az a rühes *********-bank művel velünk, hogy 10 év után lassan 300%-os kamat van befizetve a kicsinkra, és még mindig van annyi tartozásunk, mint amikor felvettük a hitelt... nos, köszi, de, köszi, nem. Még egyszer én a bankoknak még a közelébe sem akarok menni hitel ügyében. Inkább gyűjtök még egy kicsit, és megveszem két hónap múlva, addigra talán még olcsóbb is lesz, vagy ha nem, akkor is nekem sokkal jobb lesz, hogy nem kell egy újabb hitelt fizetnem, ki tudja, meddig...

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák