Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz ZTE_luky #26989 üzenetére

    Nem bántásként mondom, és én ritkán szoktam ilyet mondani egy kérdezőnek, de azért visszaolvashatnátok a témában!

    Ebben az esetben mindössze 2-3 hozzászólást kellett volna elolvasni, mert Soma belinkelte Bodor fórumtársunk remek ismertetőjét arra vonatkozóan, hogy miért érdemes az Intel 520-ast választani az 530-a helyett.

    Én most hétvégén kezdtem nézelődni "SSD fronton", átböngésztem az ismertebb webáruházak kínálatát, és egyelőre még nem tettem fel a kérdésemet, mert azzal kezdtem, hogy elolvastam az itteni témaösszefoglalót, és az utolsó párszáz hozzászólást.

    Tudom, milyen az, amikor az embernek sürgős válasz kell valamire (mondjuk arra is van topic a fórumon, "Azonnali kérdések órája" címmel), de most neked és annak a másik két kérdezőnek, aki a fenti kb. 15 hozzászólásban az "Intel 520-at vagy 530-at érdemes megvenni?" kérdést tette fel, tényleg elég lett volna mindössze pár hozzászólást visszaolvasnia.

    Még azt is figyelembe véve, mennyire "pörög" ez a topic (megjegyzem: főleg az ilyen "instant kérdések miatt"), érthetetlen, hogy miért nem tettetek meg ennyit!? :(

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Bodor #27005 üzenetére

    "Teljesen jogos az észrevétel!"

    Örülök, hogy így látod! Bízom benne, hogy értő fülekre is talál majd! ;)

    "(#27007) ZTE_luky válasza Piftuka (#27004) üzenetére
    igen, bocsánat teljesen igazad van, én is előtte utána szoktam nézni, meg hátraolvasgatni, viszont már fél éve akarok ssd-t és akár hányszor meg akartam venni mindig elfogyott most is már ritka az 520 mint a fehér holló, már megint nincsen raktáron és hülye voltam kapkodtam, bocsánatodat kérem."

    Nem kell bocsánatot kérned. Inkább fogadd meg a tanácsot, és legyél tudatosabb! :K

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz ZTE_luky #27015 üzenetére

    "hát nemtudom, én nem ismerem.. van vele vmilyen tapasztalatod? mekkora? mióta van? mennyire megbízhatóak.. mert azért 5 év az sok idő..
    végülis pcland 2000óta van ipon meg csak 2004óta de ha csak a honlapjukat nézed van egy kis különbség, meg iponnal már van tapasztalatom bennük megbízok."

    A PC Land-ot illetően én nem aggódnék a helyedben. Elég "régi motorosnak" számítanak a szakmájukban, és most megnéztem a honlapjukat, és azt kell mondjam, hogy etalonként is lehetne említeni őket a webáruházak között.

    A vásárlói tájékoztatójuk példátlanul részletes és informatív, a jogszabályok tekintetében pedig naprakészek (ami az egyébként joggal népszerű Ipon-ra nem minden esetben igaz).

    Egyértelműen látszik, hogy komolyan veszik a dolgukat, és nincsen semmi rejtegetnivalójuk. Európában, 2015-ben egy webáruháznak ilyen tartalommal, így kell várnia a fogyasztókat.

    Emellett úgy gondolom, hogy a vásárlók szavazata alapján kiosztott 2014-es, "Ország Boltja", kategória 1. helyezés sem véletlen.

    Tízszer előbb vásárolnék tőlük bármit, mint az eMAG-tól. (És a pénzemet is inkább olyan magyar vállalkozásnál hagyom, aki megérdemli.)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz ZTE_luky #27058 üzenetére

    "már csak az árakat nem értem h. hogy lehet hogy ugyan az az ssd emagnál 18ezer PC landnál 24ezer, plusz emagnál ingyen kiszállítják pc landnál meg 2500 forint amit nem nagyon értek mert máshol még nem láttam ilyen drága szállítási összeget."

    Ezernyi oka lehet a fentieknek. Az eMAG több üzlettel is rendelkezik Európában, a PC Land egy "kis" magyar vállalkozás.

    Úgy sejtem, előbbiek sokkal nagyobb tételben tudnak termékeket rendelni, ezáltal alacsonyabb árakat kialkudni. Az is egy külön szempont, hogy melyik terméküket milyen árréssel értékesítik. Egy nagyobb kereslettel rendelkező vállalkozás képes bizonyos termékeket akár "mínuszban" adni, egyúttal ezzel vevőket "csalogatni".

    Valószínűbb képesek alacsonyabb költségekkel dolgozni, és a valószínűleg jóval nagyobb számú megrendelésnek köszönhetően a futárszolgálattól is kedvezőbb árat tudtak kialkudni, egy fuvarral sokkal több terméket küldenek el, és/vagy nagyobb bevételük/nyereségük lehet... mindezek lehetővé teszik, hogy ők állják a szállítási költséget minden esetben.

    A futárszolgálat szolgáltatásának minősége sem mindegy. A jó hírnév, a megbízható működés, gyors szállítás is emelheti az árakat.
    (Én pl. nem szívesen vásárolok futárszolgálat igénybevételével akkor, ha az adott üzlet a GLS-el dolgoztat, mert az elmúlt ~1 évben háromszor hoztak nekem csomagot, és még véletlenül sem küldtek előtte SMS-t, nem is hívtak fel, csak amikor már "az ajtóban álltak", miközben ezt kifejezetten kértem mindig a megrendelő lapon. De kérnem sem kellene, hiszen az egyik üzletnek a fenti reklamációt jelezve az üzemeltető megköszönte a visszajelzést, valamint elmondta, éppen "azért kötöttek olyan drága szerződést velük", hogy SMS-t küldjenek, és telefonáljanak is még jóval a szállítás előtt. Tehát ezt a vásárlónak még csak kérnie sem kell.)

    Még hosszasan sorolhatnék olyan okokat, amelyek az egyes üzletek árszínvonalának egymáshoz viszonyított különbözőségét adja, de nem számít.

    Halkan jegyzem meg, hogy én a PICK PACK pontos átvételt preferálom, az pedig a PC LAND esetében sem kerül sok pénzbe.

    Amit pedig itt a fórumon olvastam az eMAG garanciális szolgáltatásával és elérhetőségével kapcsolatban, az alapján még véletlenül sem szeretnék vásárolni tőlük semmit.

    Könnyen igaz lehet a mondás, hogy "olcsó húsnak híg a leve".

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz worxland #27206 üzenetére

    "Csak bátor emberek vesznek Kingfast SSD-t."

    Szerintem Kingston-t is. :)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz zolee06 #27243 üzenetére

    "Olyan kérdésem lenne hogy elég lehet-e egy 120gb ssd a wind.rendszernek és esetleg egy játéknak 50gb körülinek?? Multijátékokkal játszok inkább,gondoltam ssd-vel gyorsabb lehet így talán !!!"

    Nem írtad, hogy milyen Windows operációs rendszert használsz, de a Windows7-et feltételezve, az maximum 50-60 GB-on "terpeszkedik" el az összes, jellemzően ugyanarra a partícióra telepített applikációkkal egyetemben, így a fennmaradó területet nyugodtan használhatod játékra.

    Tehát csak és kizárólag emiatt szerintem nem érdemes 250/256 GB-os modellt vásárolnod. Csak abban az esetben, ha hosszabb távra gondolkodsz, és egyszerre mindenképpen több, nagy méretű játékot feltelepítenél, valamint ár/érték arányban találsz megfelelő SSD-t.

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Habugi #27249 üzenetére

    "Visszaolvastam mielőtt kérdeztem, ámbár meglehet nem eleget,[..]"

    Sőt, biztosan nem eleget, mert akkor egy Intel 520-ast választottál volna! ;] :K ;)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz bundaska #27257 üzenetére

    "Ez vonatkozik a régi V200+-ra is (nekem jelenleg ilyen van, és meg vagyok egyelőre elégedve vele, 3,9 TB írás van benne 2,5 év alatt), illetve amiket itt az fórumon azért ajánlanak, a Fury illetve e 3K?"

    Más nevében nem beszélek, de én a magam részéről kerülöm a Kingston termékeit. Az elmúlt években elég alaposan lejáratták magukat az egyes termékeik (SSD-k, USB kulcs, memóriakártya, memória) meglehetősen nagy meghibásodási rátájával.

    Én ezek után nem tudok bizalmat szavazni egy olyan elektronikai cikknek, amire az van írva: Kingston.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz zolee06 #27258 üzenetére

    "Windows 7 van, lesz rajta !! Hosszabb távra gondolkodok, sokat játszok főleg multiban !! Ezért is tervezem egy ssd-t na meg persze hogy a rendszer gyorsabb legyen !!!"

    Mint bizonyára olvastad, a többség véleménye eltér attól, amit most írni fogok...

    Én továbbra is tökéletesen megfelelőnek tartom a 120-128 GB-os SSD-ket az általad ismertetett felhasználási területre.

    Tudom, hogy egyszerűbb a "minél nagyobbat vegyél" elvét követni, mint átgondoltan programokat telepíteni, és optimalizálni, de ha valakinek egy Windows7, a "szokásos" applikációk és 1-2 multiplayer játék nem fér el 120 GB tárhelyen, azon szerintem egy 256 GB-os sem segít.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz DarkDeer #27342 üzenetére

    "Kinéztem egy Intel SSD-t, elég sok hazai boltban kapható.
    Viszont nagyon sok helyen csak 1 év garanciát írnak hozzá, máshol 3-at, de van ahol 5 évet.
    Ha olyan helyen veszem meg ahol 5 évnél kevesebb garanciaidőt írnak, akkor ezt az 5 évet még lehet valahogy érvényesíteni, esetleg az Intelnél?"

    Ha megfogadod a tanácsomat, akkor bármilyen tartós fogyasztási cikket csak olyan forgalmazónál vásárolsz, amely az adott termékre a gyártói jótállást is biztosítja.

    Ezt ugyanis jogszabály írja elő!

    Sajnos a mai napig több forgalmazó nem ennek megfelelően jár el!

    Persze megveheted olyan helyen is, ahol kevesebbet adnak, mert egy esetleges meghibásodást követően a törvény őket is köti... A kérdés, hogy szándékodban áll-e fogyasztói vitát kezdeményezni, az NFH-hoz fordulni, és "harcolni" az igazadért?

    Hát nem egyszerűbb ha eleve olyan üzletben vásárolsz, amely ismeri, alkalmazza és betarja az előírásokat? ;)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz DarkDeer #27390 üzenetére

    "Magam is így gondoltam, ezért megrendeltem az Ipon-tól 5 év garanciával egy 520-as sorozatú 240 gigás Intelt.[..]Azóta az ára 88 ezerre ugrott a honlapjukon."

    Gyaníthatón olyan sokan rendeltek tőlük ilyen SDD-t, hogy a megugrott kereslet miatt felárazták. Sőt, talán eleve ennyibe került. (Erre utal radi8tor1 fórumtársunk hozzászólása is.)

    Ami annyira nem meglepő ismerve az Intel presztizsét, és árpolitikáját. A minőségi, dobozos termékei mindig is drágák voltak. Legalábbis az átlagos magyar pénztárcához mérten....

    Ennek tükrében pedig abszolút "best buy" volt azok számára, akik ~huszon-harmincezer forintért vásárolták meg. :K

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Soma01 #27439 üzenetére

    "Nézd meg az árgrafikont. Mostanában volt már ennyi az ára és aztán vissza esett megint. Nem lehet tudni, lehet csak átmeneti a dolog.
    Máshol kell venni innentől.."

    Valószínűleg el is fogyott.

    Már el is távolították a honlapjukról. Nem szerepel a listázott termékek között.

    "(#27440) radi8tor1 válasza Piftuka (#27438) üzenetére
    Ehhez sok köze nincs Intelnek szerintem. Nagyker határozza meg az árakat itthon."

    Ebben nem vagyok biztos. :N

    Egyrészt a hazai webáruházak, boltok nagy valószínűséggel nem csak az importőrtől (nagyker) vásárolnak; erre utal az adott termékekre az egyes boltokban vállalt eltérő időtartamú jótállás. (Amely üzlet a gyártói jótállással forgalmazza a termékeket, az biztosan az importőrtől vásárol és/vagy mindenképpen ügyel rá, hogy betartsa a jogszabályi előírásokat.)

    Másrészt az Intel általános árszínvonala mindig is magas volt. Különösen igaz ez a dobozos termékeire. A konkurencia által gyártott hasonló tudású termékek és az Intel termékei között gyakran drasztikus árkülönbség van.

    Ha olyan árucikket vásárolsz, amelyre az "Intel" márkanév került, akkor a presztizst (és a jellemzően az ezzel együtt járó megbízhatóságot, maga minőséget) is megfizeted.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz prakp #27705 üzenetére

    "A Catalyst feltette az AMD sata drivert, nem is tudtam róla."

    Egy verziófrissítést követően történt mindez? Nem is figyelmeztetett a telepítő? Mert ha így volt, akkor ez egy "csodálatos" történet...

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz prakp #27708 üzenetére

    "De nem ám. Az "Express" telepítés ezzel járt. Az még külön poén, hogy egy Toshiba DT01ACA is elszállt ezzel egyidőben.[..]A dirvercsere után mindkét meghajtó teljesen normális, smart is oké. Szerinted?"

    Nagyon rosszul hangzik, és sajnálom, hogy így jártál!

    De... A jövőre nézve két dolgot tanácsolok:

    1. Csak akkor frissítsd a CATALYST csomagot, ha valóban szükséges. (Én gyakran évekig nem frissítem.)

    Sajnos ez a driver már nem olyan, mint a "hőskorban"! Számtalan, különféle hibát produkál a legkülönfélébb rendszereken, és számítógépeken. (A felhasználói visszajelzések alapján.) Az esetek nagy részében ezért különösen nem indokol a frissítése.

    2. Bármilyen szoftvert telepítesz is, az "Express" módot ne használd!

    Mindig az "egyéni" ("Custom") telepítés javallott, így láthatod, hogy milyen komponenseket, milyen szoftvereket készülsz telepíteni a számítógépedre.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz ló úr #27713 üzenetére

    "Iponnál mindig szórakoznak a gariidőkkel ezt vettem észre."

    Elég szomorúan hallom! Már éppen meg akartam dícsérni őket a topic-ba linkelt SSD-k tapasztalatai alapján (és legutóbb már az FSP Aurum tápegység is a gyári, 5 év jótállással szerepelt náluk a "palettán").

    Korai lett volna? Ők plusz pénzt számolnak azért fel, ha nem 3 év, hanem 5 év jótállással forgalmazzák azt, amit a törvény szerint egyébként is 5 év jótállással kellene forgalomba hozni? (Hiszen az Intel annyit vállal rá.)

    Ha így van, az elég "érdekes" (és jogsértő) hozzáállás...

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz radi8tor #27769 üzenetére

    "Attól függ a jótállás, hogy a nagyker mennyit ad, ahonnan épp veszik a terméket. Nem tudnak kézzel bele nyúlni a számokba."

    Ez így csak részben igaz.

    Magyarországon mindezt egy hatályos jogszabály szabályozza.

    Az 1. paragrafus 4. bekezdése világosan leírja a forgalmazó erre vonatkozó kötelezettségeit.

    Az más kérdés, ha a forgalmazó nem a hivatalos importőrtől vásárolja az adott terméket. (Nem véletlenül említettem az FSP Aurum tápegységet, amely a megjelenését követő első pár évben bizony csak 2 év jótállással volt hirdetve az Ipon webáruházában, pedig már akkor is a Juventus Team volt a hazai importőr, és ők bizony a gyártói 5 év jótállást adták tovább.)

    A fenti rendelet értelmében azonban ekkor is vállalnia kell a forgalmazónak a gyártói jótállást. Hogy hogyan? Azt az ő dolga megoldani. A fogyasztót emiatt hátrány nem érheti.

    Sajnálatos "kiskapu" a történetben, amikor egy termék importőri jogát olyan vállalkozás szerzi meg, amely nem a gyártói jótállást adja tovább egy forgalmazó felé. Annak ellenére, hogy külföldi székhelyű gyártó esetén az importőr minősül gyártónak, és mint ilyen, a gyártó vállalásait neki is teljesítenie kell(ene), viszont mivel kevésbé "megfogható" jellemzően "csak" a termékbiztonságra vonatkozó vállalásokat "veszi át" a gyártótól; a jótállást nem.

    (Hozzáteszem... nem tudom mennyire gyakori ez a hazai kereskedelmi gyakorlatban!? Én nem gondolom, hogy túlságosan sok termék esetében lenne érvényes.

    Szóval ha egy forgalmazónál a gyártóinál kevesebb jótállással vásárolhatunk meg egy árucikket, akkor ott erős a gyanú, hogy az üzlet bizony nem a hivatalos importőrtől szerezte be azt.

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Viszonylag régen jártam erre legutóbb... Év vége felé akartam SSD-t venni, de úgy néz ki, hogy a Windows oprendszer a számítógépemen újratelepítést igényel, így lehet, hogy ráveszem magamat arra, hogy most megvegyem.

    Az általam használt rendszer:
    - Windows7 x64 Ultimate SP1
    - Intel DH55HC alaplap
    - Intel Core i5-760 processzor
    - 2 x 2GB DDR3 RAM
    - WD10EALX 1 TB merevlemez
    - Zalman ZM-460B tápegység
    - ATI 5770 VGA (a közeljövőben ennek is tervezem upgrade-jét egy új, alsó-középkategóriás modellre)

    Amit szeretnék:
    - Olyan SSD-t, ami a lehető legtartósabb, legmegbízhatóbb, legalább ~120GB-os méretben; tehát minőség mindenek felett.
    - Első sorban a Windows operációs rendszer és a telepített felhasználói programok (Office, Vírusirtó, Tűzfal, CD író, stb.) kerülnének rá.
    - Fogalmam sincsen, hogy a fenti igény 10.000 forintból, vagy 50.000 forintból valósítható meg, de legyen mondjuk maximum 30.000 forint első körben.

    Melyik típust, ill. típusokat tartjátok a fentiek alapján a legjobb választásnak?

    Köszönöm előre is a segítséget!

    Üdv: Piftuka

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Ice&Lime #30508 üzenetére

    "Amik ezekre illenek, a force gt, plextor m6 pro és a 850 pro. Ami még ilyen csak drágább, az a neutron gtx. "

    (#30509) Bodor válasza Piftuka (#30507) :üzenetére
    "5 év garival Intel 530 vagy Plextor M6 Pro, 10 évvel Samsung 850 Pro"

    Köszönöm a tippeket! Eddig számomra ismeretlen modelleket írtatok.

    A SanDisk Extreme Pro sajnos már kicsit drága nekem... 40.000 forint alatt nem is lehet kapni. (Egyébként agyrém, hogy 3 évtől 10 évig bezárólag a legkülönfélébb garanciaidővel forgalmazzák ezt a típust. Ha jól sejtem 10 év a gyári jótállás, így minden forgalmazó annyit kellene adjon.)

    Kérlek, segítsetek az alábbi kérdések megválaszolásában:

    1. Ha és amennyiben számítógépes játékot (Steam, GOG, digitális kópiák és eredeti CD-s játékok) is telepítenék az SSD-re, ugyanezek a típusok használhatóak, ajánlottak a célra? Vagy akkor teljesen más irányba kell menni az SSD-t tekintve?

    2. Amennyiben így nem ajánlott, egy 80-as, vagy 120-as Windows-nak való SSD (amiket ajánlottatok), és egy 120-as játéknak való SSD kombó használható és életképes megoldás?

    3. Amennyiben lehet ugyanazt az SSD-t Windows-ra, és játékokhoz is használni, a Crucial BX100 megfelelő? Ismeritek ezt? Nagyon gagyi? (Csak mert ez árban 30.000 forint alatt van, és mégis 250 GB-os.)

    4. Az Intel 530 és Intel 535 között mi a különbség? Utóbbi is ajánlott? (Csak mert ez most elég jó áron van, és még készleten is, ráadásul adják rá az 5 év jótállást...)

    5. Az ajánlott Samsung 850 Pro mennyire megbízható most? A több modelljét érintő Firmware "fiaskót" követően nem hangzik jól a neve. (Egyébként sajnos ezt sem adják mindenhol 10 év jótállással.)

    6. Végül teljesen általános kérdés: A fenti konfigurációban bármelyik általatok ajánlott SSD-t is választom, a HDD-hez képest jelentős gyorsulást fogok tapasztalni? (Figyelembe véve, hogy nem "A leggyorsabb" SSD-t kerestem, hanem a legmegbízhatóbbat.)

    Köszönöm előre is!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz t72killer #30524 üzenetére

    Köszönöm a véleményedet! :R

    Jól hangzik, amit írtál, és egybevág a nyitó hozzászólás fő gondolatával, miszerint "nem szabad túlgondolni a vásárlást", és "túl alaposan elmélyedni a tesztekben, valamint a negatív vélemények tengerében".

    Maximálisan egyetértek ezzel, ezért vagyok hálás, minden itteni javaslatért! Mert a tapasztalat a legfontosabb.

    A Samsung jótállása csak annyiban furcsa, hogy az Ipon például eleve 10 évet ír hozzá, de az Aqua 5 évet. És egyék üzlet esetében sem látok utalást arra, hogy vagy így, vagy úgy, de regisztráció szükséges a 10 év jótálláshoz.

    Egyébként tudatos fogyasztóként elvárom, hogy a gyártói jótállást kapjam meg, bárhol is veszem meg a terméket. A forgalmazót ugyanis kötelezi a törvény. (Ti se hagyjátok "megvezetni magatokat", soha! :N )

    (#30528) bertalanimre válasza Piftuka (#30522) üzenetére
    "2; Nem pontosan értem amit kérdeztél, de annyit el tudok mondani, hogy a fent leírtakat megnézve az én gépemről a 111 effektív tárhelyemből az SSD-n még mindig van 27 GB szabadon. És mint mondottam tele van szeméttel is. Hacsak nem akarsz feltelepíteni 9-10 db 10-15GB-os játékot egyszerre a gépre akkor nincs gond."

    Neked is nagyon szépen köszönöm! :R

    A kérdésem arra vonatkozott, hogy ha az itteni tapasztalt "guruk" nem ajánlják, hogy mondjuk a linkelt, 250 GB-os Crucial SSD-t vegyem meg (mert azon már bőven elférne sok játék is a Windows meleltt) és "univerzálisan használjam" (Windows, apps-ok és játékok), hanem mindenképpen a "külön SSD-t a Windows-nak és applikációknak, külön SSD-t a játékoknak" elvét vallják, akkor elgondolkodom egy 80GB + 120GB, vagy 120GB + 120GB SSD kombó beszerzésén.
    Nyilván ésszerű kereteken és ártartományon belül.

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Ice&Lime #30531 üzenetére

    "Hosszabb távra nem így kell ssd-t venni, hanem tapasztalatokból, visszajelzésekből és az elmúlt idő alapján.
    Bár az is igaz, hogy ez sok mindenkinek egyáltalán nem fontos.
    "

    Számomra abszolút fontos, éppen ezért tettem fel itt a kérdésemet. Miután a nyitó hozzászólást is (az elmúlt évben nem először) az első betűtől az utolsóig alaposan végigolvastam. :K

    Szerintem a konfigurációmból is látszik, hogy számomra a megbízható, stabil működés egy számítógép esetében mindennél fontosabb. Régen kinőttem a "mennyit mutat a 3D Mark?" korból... ;)

    Azt nézem, hogy a stabilitás megtartása mellett, hol és milyen módon tudnám a jelenlegi gépet fejleszteni úgy, hogy ne kelljen vagyonokat költenem rá, ám mind munkára, mind multimédiás célokra (beleértve a játékprogramokat is) érezhetően gyorsabb legyen.

    Ennek szellemében hálásan megköszönöm, ha Te, Bodor, és bármilyen hozzáértő, segítőkész fórumtársunk véleményezi még a fenti 6 kérdésemet! :R

    Lehet, hogy még ma, vagy holnap délelőtt meg is veszem akkor az SSD-t. De még a válaszok szükségesek, hogy a legjobb döntést tudjam hozni.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz t72killer #30536 üzenetére

    "Túl sokat agyalsz rajta, ha hosszútávra szeretnél egy jó darabot, a 850 pro tökéletes választás."

    Elhiszem. De nem "agyalok sokat", csak nem mindegy, hogy ~120 GB-os, vagy ~250 GB-os modell mellett teszem le a voksomat.

    Ha figyelmesen elolvasod a kérdéseimet, több opció van. Samsung 850 Pro esetében a 128-as fér csak bele a keretbe.

    "A 10évet nem mindegyik bolt vállalja,[..]"

    Elég szomorú!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz jeni #30544 üzenetére

    "A terméket 5 év garanciával kapjuk, ugyanennyit tudunk rá vállalni."

    Sajnos ezzel az Aquacomp megsérti a hatályos fogyasztóvédelmi rendelkezéseket!

    A "151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról" alapján a gyártói jótállást kellene továbbadniuk a fogyasztó felé. A gyártói jótállás pedig 10 év erre a termékre.

    (Jeni, te az Aquacomp tulajdonosa/üzemeltetője vagy?)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz jeni #30556 üzenetére

    "amúgy abban az esetben nem köteles 10év garival adnia ha nem a magyarországi Samsung-tól szerzi be az árut."

    Ez tévedés. A "kerülőutas" beszerzés nem mentesíti a forgalmazót a törvényben előírt (és működése által vállalt) kötelezettségeitől.

    Forgalomba hozott egy olyan terméket, amelyre a gyártó 10 év jótállást vállal, és amelyet ezért Magyarországon 10 év jótállással kell a fogyasztó számára továbbadnia, amennyiben jogkövető akar lenni.

    Ráadásul olyan termékről beszélünk, amely esetében nagyon könnyen igazolható a gyártói jótállás időtartama.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz oxalisz #30582 üzenetére

    "Nem akarok a kisker boltok fogadatlan prókátora lenni, de abban az üzletben ahol évtizedek óta vásárolok azt a választ kaptam, hogy "Én annyi garanciát tudok (tovább) adni, amennyit a nagykertől kapok."

    A legtöbb kiskereskedelmi üzlet üzemeltetője ugyanígy gondolkodik, viszont sajnos rosszul tudja a törvényben előírt kötelezettségét!

    A fentebb idézett kormányrendelet alapján ugyanis a gyártói jótállás biztosítása a fogyasztó felé a forgalmazó kizárólagos felelőssége.

    Tény, hogy a kereskedők manapság nincsenek könnyű helyzetben, mert a jogszabályok a köztük és a fogyasztó kötött szerződés részleteit rendezik, míg a "nagykereket" nem szabályozzák, illetve azok akkor is nehezen vonhatóak felelősségre, ha a gyártót nem megfelelő minőségben képviselik.

    Csúnyán hangzik, de senkit sem kényszerítenek vállalkozásra. Minden vállalkozó eldöntheti, hogy az ismert törvényi rendelkezések és a kereskedelemben jellemző viszonyok között hajlandóak-e vállalkozni, vagy sem.

    Ha viszont ennek ellenére mégis úgy döntenek, hogy nem a hivatalos importőrtől, gyártótól vásárolják meg a terméket, esetleg direktben külföldről vásárolnak, akkor azzal is legyenek tisztában, hogy a hatályos jogszabályokat nem kerülhetik meg. Ahogyan a felelősség alól sem bújhatnak ki egy érvényes fogyasztói szerződés esetén.

    Tehát kötelességük a gyártói jótállást adni minden esetben. Akkor is, ha az importőr bezár, és akkor is, ha nem a hivatalos importőrtől szerzi be a terméket.

    A fent említett sajátos viszonyok és nehézségek miatt ugyanis nem büntethetik a fogyasztót annak jogai megkurtításával.

    "Ráadásul - bár nem ssd a példa, hanem TP-LINK router; amiket 5 év garanciával, nyomott áron árultak; egyszer csak lehúzta a rolót a forgalmazó. A kereskedő meg állja a sarat, ha holnap is ki akar nyitni."

    Ne haragudj, de kevered a fogalmakat! "Forgalmazó" az, aki a terméket kereskedelmi forgalomba hozza. Tehát a "kiskereskedő".

    Aki "lehúzta a rolót" a fenti példádban az vélhetően az "importőr" volt, avagy köznyelvben a "nagyker".

    Egyébként ahogyan az első bekezdésben is írtam, a forgalmazó ekkor is köteles biztosítani a jótállást. Saját költségéből kell megoldania a jótállási időn belül felmerült esetleges javítást, cserét, árleszállítást, vagy pénzvisszafizetést.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Piftuka #30522 üzenetére

    Az eddigi hozzászólásokat megköszönve, immár tudom, hogy 120-128GB-os SSD-ből melyik modellt válasszam.

    Így erre a kettőre szűkítettem a kérdéseimet:

    1. Amennyiben egy ~250 GB-os SSD-t választok működik úgy a dolog, hogy két részre particionálom és egy 100GB-os partíciót használok a Windows-nak és a felhasználói programoknak, a ~150 GB-os másik partíciót pedig csak a játékok telepítésére és futtatására használnám?

    Vagy az SSD-t mindenképpen egy partícióval kell/érdemes használni?

    2. Ha működik a particionálás a gyakorlatban, akkor ~250 GB-os méretben:

    Crucial BX100
    Crucial MX200
    ADATA SP900
    ADATA SP920
    ADATA SX900

    Ha nem nézzük az árat, melyik számít a legjobb vételnek, és miért?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Ice&Lime #30593 üzenetére

    "1. lehet particionáli nyugodtan, úgy ahogy teszik, kétfelé, háromfelé is."

    Ez szuper! Ebben az esetben egyre inkább hajlok a 250 GB-os méret felé. Igaz, kicsit mélyebben a zsebembe kell nyúlnom, de nem tervezem 4-5 éven belül lecserélni az SSD-t, így hosszabb távra elosztva az a párezer forint plusz nem jelentős többlet.

    "2. sx900, mert elméletileg vaskosabb mlc nand chipek vannak még benne, bevált, tartósabb darab okán."

    Jól hangzik, és nagyon köszönöm a tippet! Kár, hogy nem adnak rá 5 év jótállást, mint az SX930-ra! :N (Az viszont a tesztek és a felhasználók véleményezése alapján nem győzött meg.)

    Egyébként az ADATA kifejezetten szimpatikus. Külső merevlemezekben szerintem az egyik legjobb volt mindig.
    Az SSD-it itt a topic-ban Bodor a kezdetektől ajánlja mindenkinek (visszaolvastam 2012-ig az ADATA-ra keresve), szóval bizalomgerjesztő a dolog. :K

    Egyébként ha a max. 35.000 forintos kategóriában tudsz/tudtok még ennél is jobb vételt, akkor szívesen veszem az ajánlásokat! ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Ice&Lime #30608 üzenetére

    "Ha hosszú távra tervezel és fontos az 5év gari, de maradjon a 35k kategóriában, akkor még érdekes lehet az intel 535 240GB-os."

    Nyilván a minimum 5 év jótállás lenne az ideális, de sajnos a 240 GB-os Intel 535 már jóval 40.000 forint feletti összegbe kerül! Addig már biztosan nem "nyújtom meg" a keretet. Már a 35.000 forint is nagyon, nagyon "határeset", avagy maximum.

    Az Aqua üzletében az alábbi SSD-k, az Ipon üzletében pedig az alábbi SSD-k férnek bele ebbe az árba, 240-260 GB közötti méretben.

    Egyedül az utóbbi üzletben kapható SanDisk X300 SSD-re adnak 5 év jótállást, az összes többire 3 év, vagy kevesebb van.

    Arról viszont semmit nem tudok, és még jelen topic nyitó hozzászólásában sem szerepel. Ez nem túl bíztató.

    Persze, mivel a végleges döntést még nem hoztam meg, ha a fenti két kínálatból tudtok még olyan típust ajánlani, amiről eddig nem volt szó, de ajánlott, akkor azt is felveszem a képzeletbeli "kívánságlistámra".

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Ice&Lime #30615 üzenetére

    "Van 35k-ért 535."

    Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmet! Megnéztem az Árgép-en, és valóban lehet kapni annyiért is. A PCX-nél kicsivel olcsóbb is, ők viszont csak 3 év jótállással adják. :(

    A többi üzletben már drágább, de én egyébként a személyes átvételt preferálom, így az Aqua (vagy a Media Markt) lenne a legideálisabb. Illetve az Ipon még azért jöhet szóba, mert van olyan szolgáltatásuk, ami lehetővé teszi az ingyenes visszaküldést, ha és amennyiben esetleg hibás a termék.

    Az előző hozzászólásomba beillesztett két linken egyébként van olyan típus, amit még jónak tartasz?

    Illetve mi a vélemény a SanDisk X300-ról? Mennyire "sötét ló"? :)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz 590227 #30618 üzenetére

    "Bocs de ti forgalmazói garikról írtok,holott gyártó garanciákról van szó,ami 3 év után a gyártó felelősége!Írjatok panaszt a Samsung ellen az NFH-hoz!"

    Ennél jobban már nem is keverhetnéd a dolgokat! Javaslom, olvasd el még egyszer, és ezúttal figyelmesebben a vonatkozó hozzászólásaimat!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Ice&Lime #30624 üzenetére

    "Van 535 5év garival 35k-ért egyébként."

    Igazad van. Amikor a fenti hozzászólást írtam, még ~43.000 forint volt, most viszont kicsivel 35.000 forint felett. Szerintem ez el is döntötte a kérdést. ;)

    Intel MOBO, Intel CPU... Ha az SSD-m is Intel lesz, akkor már csak az Intel RAM, Intel Radeon VGA és Intel PSU hiányzik a gyűjteményemből. :P :DDD

    "Első körben, amiket már írtam sx900, sx930. Második körben mx200, mx100, furi, sp900."

    Az SX900 nagyon szimpatikus, de az SX930-hoz a teszteket elolvasva nincsen bizodalmam. (Amellett, hogy a dobozos kiszerelés tartalma, minősége etalon.)

    A Crucial SSD-k esetében pedig még mindig nem értem, hogy miért esik olyan kevés szó itt róluk!? Az ajánlóban is csak az MX100 mSATA szerepel, pedig mind a BX100, mind az MX200 jó áron kapható 3 év jótállással, és elég jókat írnak róluk a tesztekben.

    Itt a topic-ban miért olyan "elhanyagoltak"? :F

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Bodor #30627 üzenetére

    "Tárhely méret szempontból, hosszú távra gondolva mindig jobb egy nagyobb SSD, de a V300 helyett vannak azért jobb vételek, pl. 5 év garival az ADATA 240GB XPG SX930."

    - Ha nem számítjuk az 5 év jótállást, Te miért tartod jónak ezt a típust? Én a tesztek alapján nem tartom meggyőzőnek. :(

    Persze ez még elég új modell, ha jól sejtem, majd kb. 1-2 év múlva lehet megmondani róla, hogy mennyire vált be a felhasználóknak. :K

    - És mi a helyzet a SanDisk X300 SSD-vel? Erre is 5 év jótállást adnak, viszont itt a topic-ban semmi info-t nem találtam még róla, és nem is ajánlotta senki azok számára, akik sok év jótállással kerestek SSD-t.

    Miért van ez?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Ice&Lime #30683 üzenetére

    "Más, a 930-ról pedig, a mostaniak már kis csíkszélességűek általában, de jó pont, hogy 5 év gari van legalább rá, csaknem adnának rá annyit, ha nem lenne kicsit is jó, szóval 5 év alatt bármikor kicserélheted, az azért nem olyan rossz. "

    Egyértelmű, hogy a gyártó, annak korábbi hasonló kategóriás terméke alapján, és az 5 év jótállás ismeretében jó vételnek tűnik.

    Én csak nem értem, hogy ha egyszer ez is új, és kevés a felhasználói tapasztalat vele kapcsolatban, akkor miért lett hirtelen ennyire "felkapott", mint ajánlott termék?

    Különösen úgy, hogy az Anandtech tesztje után nagyon nem tűnik jó vételnek. Persze... az "ősidők" elfogult, vélhetően fizetett VGA tesztjei óta minimum erős fenntartásaim vannak Anand-ékkal kapcsolatban, de a vonatkozó tesztjük kellően alapos, és "sallangmentes" ahhoz, hogy feltételezhessük, egyúttal reális is.

    "A crucialról meg annyit, hogy nem is olyan régen volt szó róluk többször is, pl. m4 és m500 típusaival, amik elég jók voltak. A mostaniak is biztosan azok, csak még kicsit újak, de idővel ez is változik."

    Jaaa, hogy ezek újak? Én azt hittem, már 1-2 éves modellekről van szó, és az áruk is amiatt barátibb a maga kategóriájában... :) Így viszont akkor értek mindent. :K

    Kérdés:

    - Egy ilyen 30 cm-es Delock SATA kábel megfelelő az SSD-hez? Számít bármit is a kábelhossz? (Én a minél rövidebbet preferálom, hogy ne kelljen "hajtogatni".)

    - Ez az SSD beépítő keret megfelelő lesz?

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Ice&Lime #30689 üzenetére

    "Egyékbént erre nincs tbw. korlát, ami jól jöhet valakinek,"

    Azt értem, de nem arról volt szó, hogy egy átlagos felhasználó ezeknek a TB korlátoknak még a közelében sem lehet soha? (Mert, ha így van, akkor ez szvsz nem lehet érv/döntő tényező egy vásárlási döntésnél.)

    "Az a keret meg persze jó lesz, csak drága, olcsóbbak is vannak, de ha az ár nem számít, akkor jónak kell lennie."

    Hát sajnos náluk ez a legolcsóbb! Azt pedig nem akarom, hogy mindent külön veszek meg.

    Ezek már HDD-hez vannak:

    Noname

    Kolink HDK0026

    Kolink HDT3

    Ezek bármelyike is megteszi? (Mert akkor a gumilábak miatt a középső lesz a befutó.) Vagy ezekbe nem lehet rögzíteni az SSD-ket, mert azokon máshol vannak a csavarfejek?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Ice&Lime #30692 üzenetére

    Értem, amit mondasz.

    (És tény, hogy a korábbi "nagy nevű" típusok már nehezen beszerezhetőek. Most keresgéltem Intel 520-asokat is, de mikor megláttam, hogy ahol rendelhető, ott méretenként 10-20 ezer forinttal drágább az 535-ösnél, inkább lemondtam róla.)

    "Egyébként ssd-nek nem kellenek gumitalpak, mert nincs benne mozgó alkatrész."

    Igen, tudom. :K A felületek összeérését elkerülendő tartom jónak a gumitalpakat. Így biztosan nem karcolja meg az SSD műanyagburkolatát egy esetleges sorja. ;)

    És még egyszer köszönöm szépen a segítséget Mindnyájatoknak! :R

    Megrendelem az Intel 535-öst, aztán remélem, hogy sok évig hű társa lesz a számítógépem többi alkatrészének! ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Bodor #30730 üzenetére

    "Frissült a Téma Összefoglaló, főleg az ajánlás része!"

    Tetszik az "ajánlás" rész ebben az új formájában. :R Sokkal áttekinthetőbb, egyértelműbb. :K

    A tartalmát viszont nem teljesen értem. Az ADATA SX930 új típus létére miért került az ajánlott SSD-k közé? Pláne mindjárt a "Pro" változatok sorába.

    Az Intel 535 pedig miért nem került be a "Pro" modellek közé, ha az 530 ott szerepel?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Bodor #30793 üzenetére

    "Olvasgass utána a TBW-nek ( Adata-nál nincs, de van 5 év gari) és a csíkszélességnek, (Intel 535 16nm-es , ezért valószínű, hogy nem olyan tartós, mint az 530)"

    Utánaolvastam már korábban is. ;)

    És ne haragudj, de ezzel a hozzászólással még nem válaszoltad meg a kérdésemet! Az Intel 535-re sincsen írási korlát, és az SX930 is 16 nm-es csíkszélességgel készült.

    No offense, de tényleg nem értem, hogy pusztán az 5 év jótállás miért teszi ajánlottá a teljesen ismeretlen ADATA SX930-at!?

    Többször írtátok itt a topic-ban, hogy olyan terméket, amelyik még új, nem tesztek bele az ajánlóba, mert oda csak a már sokaknál bevált, megbízhatónak tartott típusok kerülnek fel. Én ezzel egyébként maximálisan egyetértek.

    Viszont nem értem, hogy akkor az SX930 miért került fel a listára? (Annak ellenére, hogy a tesztek alapján lassú, legjobb esetben is "átlagos", és ehhez képest jelenleg még drága is.)

    És immár vagy negyedszer kérdezem, hogy a SanDisk X300 miért nem szerepel a listán? Arra is 5 év jótállást adnak, és maga a gyártó is üzleti felhasználásra ajánlja. A fentiek alapján éppen annyira helye van a listán, mint az SX930-nak.

    Erre válaszolj nekem, kérlek, mert tényleg érdekel!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Bodor #30819 üzenetére

    "Nem néztem rendesen utána az Adata SX930 adatainak, tényleg 16 nm-es és nem 19, így visszakerült az általános felhasználásra szánt típusok közé, azért mertem betenni, mert jó az ára ( 22K, mint az Intel 535) és 5 év garancia van rá, ezenkívül az Adata SP és SX sorozat elég megbízható, nem fogok hónapokat várni. Ha meg nem teszem bele, akkor meg az a baj."

    Köszönöm, hogy utánanéztél! :R

    A félreértések elkerülése végett, a kérdéseim nem kötekedő szándékúak voltak. Hanem én nagyon következetes, és precíz vagyok, ezért nem értettem a fentebb említett ellentmondásokat.

    Ráadásul miután alaposan körüljártam a témát, és folyamatosan szűkítettem le a számomra szóba jöhető típusokat, az ADATA SX900, SX930 és Intel 535 közül végül az utóbbi volt a legszimpatikusabb az alapján, amit többek között Te is írtál róla.

    És nyilván számított, amit mondtál, illetve amit a többi "guru" mondott. Ha nem számított volna, nem itt tettem volna fel a kérdésemet.

    No és mindezek után volt fura, hogy úgy éreztem, az Intel 535-öt mégsem találod annyira jónak, és mindenkinek az ADATA SX930-at ajánlottad.

    Én ezt találtam még furcsának, ráadásul akkor már megrendeltem az Intel 535-öt... Szóval kicsit furán éreztem magamat emiatt.

    Így viszont már minden világos. Bízom benne, hogy az Intel 535 jó választás volt számomra, és abban is, hogy még mindig egyetértesz ezzel Te is! (Ugye? ;) )

    A SanDisk-et illetően... nem célom ajánlani, pusztán azért érdekelt, mert még a vásárlási döntésemet megelőzően vagy háromszor is kérdeztem itt róla, de akkor még nem kaptam választ.

    Az érveidet egyébként elfogadom, és megértem.

    Kisebb adalék még a fentiekhez:

    Az AQUA boltban az eladó srác mesélte, hogy 4 darab ADATA SP900-at adtak el, amelyek közül mindegyiket visszahozták viszonylag hamar meghibásodás miatt. Ő speciel inkább a Kingston Savage típust ajánlotta.

    Ez is mutatja, hogy mindenkinek másak a preferenciái. De nincs is ezzel semmi baj szerintem.

    Nekem személy szerint mindig szimpatikus volt az ADATA márka, és ettől függetlenül is vásárolnék ilyet.

    Az a helyzet, hogy ha az SX900-ra lenne 5 év jótállás, és/vagy nem ~2 hét alatt szereznék be, akkor azt választottam volna. Az ajánlásotokon túl első sorban az 5 év jótállás, és az 1-3 napos beszerzés döntött végül az egyébként drágább - és önmagában sem kifejezetten olcsó - Intel 535 mellett. ;)

    Köszönöm még egyszer a jó szándékú segítséget mindnyájatoknak!

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz raidx #30875 üzenetére

    "Itt olvashatsz róla: [link]"

    Egy fenét! Már elnézést! Legalább ne terjesztenéd...

    A "számtech boltosodnak" mondd meg, hogy olvasson utána a törvényi kötelezettségeinek! Szerencsére az internet korában ezt viszonylag könnyen megteheti.

    Ajánlom még a Kereskedelmi és Iparkamara fogyasztóvédelmi témájú vállalkozói és lakossági fórumait is... ott felteheti a kérdését a fogyasztóvédelem képviselőinek. Tényleg érdemes élni ezzel a lehetőséggel, ha jogkövető kíván lenni, és nem biztos a kötelezettségeiben.

    Egyébként pedig itt leírtam a lényeget erről a témáról!

    Mindezeken túl felhívom figyelmedet a Samsung Magyarország jótállási feltételeire!

    Kiemelten az SSD-k jótállására:

    "cseregarancia és „Korlátozott Samsung jótállás”: a „korlátozott Samsung jótállás” alapján a jogosult kizárólag a hibás termék kicserélésére, vagy – amennyiben a kötelezett vagy közreműködője a kicserélést nem vállalta vagy annak a kötelezett nem tud eleget tenni – a szerződéstől való elállásra jogosult. A termék jótállási időben történő kicserélése esetén a jótállási idő nem indul újra, hanem az alapjótállás és a kiterjesztett jótállás eredeti együttes idejének elteltével megszűnik."

    Ez teljes összhangban van egyébként a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet
    az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról
    1. bekezdés negyedik és ötödik ponjtjának rendelkezéseivel.

    "Kötelezett", vagy annak "közreműködője" a forgalmazó ("kisker"), hiszen a fogyasztó vele áll szerződésben, nem az importőrrel ("nagyker").

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz raidx #30879 üzenetére

    Kit érdekel a "napi gyakorlat"? Most nem a "sajnálni való szerencsétlen vállalkozók érdekvédelmi fórumán" vagyunk.

    Az ismerősöd törvénysértő gyakorlatot folytat, és az ő véleménye alapján nem kellene dezinformációkat terjesztened, mert félinformációkat, hamis információkat tényként beállítani barom veszélyes dolog!

    Az itteni fórumtagoknak, akik jellemzően a fogyasztói oldalon állnak, az a fontos, hogy tisztában legyenek a jogaikkal. Éppen az általad említett vállalkozások tevékenysége miatt.

    Én azért még bízom benne, hogy kis hazánkban is eljutunk oda egyszer, hogy legalább a vállalkozások többsége a jogszabályoknak megfelelő kereskedelmi tevékenységet fog folytatni, és a fogyasztók is sokkal tájékozottabbá, tudatosabbá válnak!
    (Hogy ne tudják "megvezetni" őket az olyan "bullshit"-ekkel, amit neked is felvázolt az ismerősöd.)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Huha81 #30880 üzenetére

    A termék adatlapja szerint 72 TBW az, amelyre garantálják a hibátlan működést a Crucial BX100 esetében.

    A Crucial márkának nagyon igényes, informatív honlapja van, viszont olyan kitételt nem találtam sehol, hogy amennyiben 3 éven belül túllépi az SSD a fenti adatmennyiséget, a jótállás is megszűnik. (A Samsung esetében, a Warranty részen ezt direkt feltüntetik.)

    Ezért én úgy gondolom, hogy a fenti érték FYI jelleggel került feltüntetésre, és vállalják a 3 év jótállást attól függetlenül is.

    Ha valaki ettől eltérő biztos információt tud, kérem, ne tartsa magában!

    Megjegyzem, a Crucial BX100 az árkategóriájában ~250 GB-os méretű SSD-k között abszolút "Best Buy", ráadásul még önmagában vizsgálva, és a konkurensekkel hasonlítva is egy kifejezetten jó, kiegyensúlyozott teljesítményű modell.
    (Az elmúlt napokban elég sok cikket, tesztet, vásárlói véleményt elolvastam róla.)

    Egyébként pedig "puding próbája az evés"... Ha emellett döntesz, remélhetőleg 3-4 év múlva azt írod majd itt: "Gyerekek, ez nagyon f*sza cucc! Legközelebb is vennék Crucial SSD-t." ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Huha81 #30886 üzenetére

    "Szerintetek megéri azt a +25k-t egy 500-as Samu 850-es PRO?"

    Ezt neked kell eldöntened, annak figyelembevételével, hogy fontos-e számodra a 10 év jótállás, valóban szükséged van-e ekkora tárhelyre, és a pénztárcád lehetővé teszi-e a vásárlást.

    Az biztos, hogy ha a Crucial BX100 típust választod, akkor több 10.000 forinttal beljebb leszel.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Bodor #30962 üzenetére

    "Már ajánlottam, de természetesen megértem ,hogy bízol az Intelben, van is Intel 530 ( ami tartósabbnak ígérkezik,mint az 535) 5 év garanciával pl. itt"

    Így igaz. Ráadásul még jó árban is van. Nagy kár, hogy 240-es méretben már vagy 20.000 forinttal drágább, mint az 535-ös! :(

    Pontosabban az AQUA-nál "csak" 12.000-13.000 forinttal, mert miután megvettem az 535-öst, közel 8.000 forinttal drágább lett. Így mondhatni, hogy nagyon jó pillanatban vásároltam meg. :K

    Persze, ha egy árban lett volna eredetileg az 530-assal, akkor nyilván én is azt választottam volna.

    Azért bízom abban, hogy ez a kis 535-ös engem is hűséggel kiszolgál majd legalább 5 évig! ;)

    (Megjegyzem, külsőre nagyon masszív darab. Én valami műanyag tokos kis szerkezetet vártam. Ehhez képest egy kifejezetten vastag, aluminium burkolatot kapott.)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz StLui #31320 üzenetére

    Mit várhatnánk attól, akinek Hajdú Péter az avatar-ja? :P :DDD

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Puma K #46748 üzenetére

    Szerintem arra gondolt Frawly, hogy az SSD termékek kapcsán nem annyira ismerős a neve.

    (Én is éppen keresgélek, és megdöbbentem, hogy a ~2 évvel ezelőtti állapotokhoz képest nagyjából kétszer annyi féle gyártó lépett be erre a piacra. Már "boldog-boldogtalannak" van saját márkás SSD-je... :K )

    Az biztos, hogy a PNY kiváló videokártyákat készített mindig. Ha valaha NVidia videokártyát vásárolnék, előbb választanám az ő terméküket, mint bármelyik más gyártóét.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Gondolván arra, hogy az Intel 535 SSD-m meghibásodása végett, vagy visszakapom annak árát, vagy levásárolhatom a segítségeteket kérem a megfelelő SSD kiválasztásában!

    1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 45.000 forint
    2. Mekkora SSD-re van szükség? ~250 GB, vagy ~400-500 GB
    3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Asztali gép, SATAIII
    4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? Intel DH55HC
    5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? Legalább 3 év, 5 év preferált
    6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? Általános multimédiás felhasználás, home studió (dalok rögzítése, feldolgozása.) Az egyik partíción Operációs rendszer, valamint programok, a másik partíción játékok

    Mivel a számítógépem összeállítása során a stabilitás volt az elsődleges szempont, és ezért esett a választásom az Intel termékére, most is szeretném kiemelten fontos követelményként megemlíteni a stabilitást, megbízhatóságot, tartósságot.

    Kérlek, ajánljatok mind a ~250 GB-os, mind a ~400-500 GB-os kategóriában 3-3 olyan SSD-t, ami maradéktalanul megfelel a fentieknek!

    Tehát mindkét mérettartományban a három legjobb ajánlatot keresem.

    Köszönöm előre is!

    Üdv: Piftuka

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Emperor_ #46756 üzenetére

    Dear #46752) Raymond & Emperor!

    Köszönöm a választ mindkettőtöknek! :R

    Tulajdonképpen mindegyik ajánlás szimpatikus.A Crucial a baráti ára miatt (és tudom, az MX-eket korábban is megelégedéssel használták többen is itt a fórumon), a Samsung az 5 év garancia és sok pozitív visszajelzés miatt, az ADATA pedig szintén a megbízhatósága, és a hosszú jótállás miatt...

    Ha belegondolok, hogy összességében árban nem sokkal kerül többe egyik sem, a maga ~500 GB-os kivitelében, mint amennyiért 2,5 éve ezt a fele akkora Intel 535 SSD-t vettem, akkor pedig tényleg nem éri a kisebb mérettartományban gondolkodni.

    A Samsung írási limit sem jelenthet nagy problémát, hiszen 2,5 év alatt csak ~13 TB adatot írtam rá, így a 150 TB 5 év alatt - szerencsére - nagyon távolinak tűnik.

    Az a kérdésem van még, hogy van bármi szignifikáns különbség a Samsung 850 EVO és 860 EVO között? Bármilyen lényeges dolog, ami az egyik, vagy a másik javára billenti az "inkább azt vedd" mérleget? :)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Frawly #46788 üzenetére

    Ismételten köszönöm mindnyájatoknak a segítő szándékú válaszokat! :K

    Abszolút "makes sense", amit a Samsung 850 EVO és 860 EVO kapcsolatáról írtatok. Talán 1 év múlva a 860 EVO lesz itt a topic-ban a "Best Buy", de még korai nyilatkozni róla. :)

    Én igazából csak amiatt érdeklődtem, mert utóbbi MLC-s, előbbi TLC-s... hogy talán az új sorozat tartósabb. De majd meglátjuk.

    Mindenesetre 5 év jótállással meg tudom vásárolni, és ez nagy szó.

    Ellenben... eszembe jutott, hogy ugyan fentebb 45.000 forintot adtam meg árhatárnak, de ha az Intel SSD-met nem tudják javítani, akkor visszakapom az árát, vagy levásárolhatom.

    Így akár ADATA SU900 is belefér. Ez MLC-s, és 5 év jótállás van rá.

    A másik, ami méretben a fele, de árban még olcsóbb is, mint amennyi az Intel volt, az ADATA SX950.
    Szintén MLC és 5 év jótállás jellemzi.

    Ezek a "régi" ADATA szériák, vagy újak? Gondolom, ha utóbbi, akkor még nincsen velük tapasztalat.

    Van egyébként még náluk SX900 és SP920 a régi modellek közül, viszont "lenyelik" a jótállást "jó szokásukhoz híven".

    A Crucial MX300 és MX500 nagyon jó ár/érték aránnyal bír náluk, de azokra is csak 3 év jótállást adnak.

    A kupoláját neki! :)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Moonwolf #46790 üzenetére

    "Néztem a gyártót ott 5 év garancia van rá, viszont webes boltokban csak 3 év garival lehetett találni, ennek mi lehet az oka?"

    Mert nem a hivatalos importőrtől ("nagyker") vásárolnak, hanem olyan importőrtől, aki nincsen erre leszerződve a gyártóval, esetleg közvetlenül külföldről rendelnek (akár egy kiskereskedelmi üzletből, mert jó áron tudnak onnan vásárolni)...

    Ezért aztán "lenyelik" a jótállás egy részét, amelyhez egyébként a hatályos jogszabályok szerint nincsen joguk. A gyártói jótállást kellene a fogyasztónak továbbadniuk a fogyasztói szerződés keretein belül, ha már az adott termék forgalmazására adták a fejüket.

    A gyakorlatban azoban nem így történik rendkívül sok forgalmazó ("kisker üzlet") esetében, és a hazai fogyasztóvédelem tudatos (?) eltöketlenítésének köszönhetően, mind a hatóságnak, mind a fogyasztónak egyre kevesebb lehetősége van ezen a téren (is) a fogyasztói jogok betartatására, illetve érvényesítésére.

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Moonwolf #46806 üzenetére

    "A kérdés továbbra is fenn áll. Mi a helyzet a Crucial Micron MX500 as sorozattal?"

    Fentebb olvasható kérdésemre Raymond és Frawly is leírta a véleményét, miszerint kifejezetten ajánlott típus.

    Utánanéztem, és minőségi SSD-ben ennyire jó ár/egységnyi tárhely aránya egyetlen más típusnak sincsen.

    Nekem most még a Crucial MX300 525GB-os változata is nagyon szimpatikus emiatt. Mert azért ~38.000 forintért ekkora, gyors tárhelyet kapni nem semmi! :K

    Lassan eljutunk oda, hogy nem lesz érdemes merevlemezt vásárolni az otthoni számítógépekbe. :)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Frawly #46853 üzenetére

    Ebben az üzletben még van készleten 128 GB-os Fury. Múlt pénteken beszéltem a tulajdonossal, azt mondta, hogy abból a típusból még időben "betárazott". :)

    Huszonvalahány ezer forint, ami nem olcsó, de ha valakinek éppen ilyen kell, akkor hátha...

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák