Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TGWH

    őstag

    Üdv, elkezdtem beleolvasni az 1. hsz-ba, de az utolsó linkek után úgy gondoltam nem nekem való, így kérdeznék :D
    OCZ 60GB Agility 3 Series AGT3-25SAT3-60G ssd-t szeretnék venni egy ASRock Z75 Pro3 alaplapba. Az egy mellékes kérdés, milyen hdd-t vegyek mellé, még én sem tudom.
    Ennél a TRIM dolognál akadtam meg. Nem vagyok nagy hardver guru, a p4-esnél leragadtam, de mivel cserélném, kéne pár infó.
    Pl. nincs meg az alaplap, így nem tudom melyik sata portba tegyem, de arra gondoltatok a leírásnál, hogy 1-es meg 2-es? :D

    Van valami, amiről tudnom kéne, valami hiba az ssd és a lap között?
    Valamint kell-e nekem nagyobb ssd? Milyen programokat kell rá tenni? A legendákról szóló cikket lehet elolvasom. Inkább green, vagy gyors vinyó legyen mellé?
    Jó lenne, ha valaki felvilágosítana, köszönöm szépen.

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • TGWH

    őstag

    válasz NoOne1976 #2223 üzenetére

    Amit eggyel előtted írtam, az pl. 16500 forint, szóval ha ez számít, akkor az az ajánlott listán van, igaz állítólag nem könnyítették meg a szerelést kerettel...

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • TGWH

    őstag

    válasz Dreamie #2243 üzenetére

    Én úgy tudtam, nem nagyon befolyásolja a játékokat, esetleg egy-kettőt minimálisan. Nézegess teszteket, szerintem egyikkel sem jársz rosszul.
    https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Aj_nnKaIVV5jdGc3eFUyc1JZNDJ3eUMwX0NCaXo5RWc#gid=0

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • TGWH

    őstag

    Sziasztok.
    Ha jól értettem az összefoglalót, akkor sata 2-3 mindegy. Na de az M.2 mennyivel lenne gyorsabb? Az ajánlott wd green is ott van kb. Na de pl. Adata legend 710 ehhez képest brutálisan gyorsabbnak van írva, az a túl szép hogy igaz legyen kategória.

    Story:
    - adott egy ocz agility 3, 60GB SSD, kiválóan működik, nem mértem mit tud, melyik az a megbízható program, amivel tesztelhető?
    - le kéne cserélni, nincs hely... Windows 10, ennyire reális lenne, hogy telepakolja (50GB foglalt) néhány programmal?
    - alaplap ASRock Z75 Pro3, PCIe 2x16 ugye szabad, PCIe 3x4-ben tud menni (??), javítsatok ha rosszul írom (az durván azt jelenti, hogy 2.0-s foglalat gyorsabb tud lenni, mint a 2.0 szabvány??).
    - ebbe mehetne egy átalakító, abba az M.2-es SSD, lenne így értelme? Sebesség kb. mennyi lenne?

    - adott egy GB-BLCE-4105R pc, HDD-t ha lecserélem (vagy fér elvileg mellé egy M.2 SSD, javítsatok ha gond lenne vele), akkor jelentősen javulna a két gép közti másolgatás, de ez nem létszükséglet

    Kevés a tárhely, egy SSD az ocz helyett mindenképp kellene, erre a wd green tökéletesen elég lenne. Vagy.
    Vagy kihasználná, ha mindkét gép is kapna egy ilyen irreálisan túl szép hogy igaz legyen, 1800/2400 MB/s sebességű legend ssd-t?

    Remélem sikerült egyértelműen kiírni a káoszt a fejemből :DDD
    :R :R :R

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • TGWH

    őstag

    válasz PROTRON #75706 üzenetére

    Köszi.
    1 x PCI Express 2.0 x16 slot (PCIE: x4 Mode) akkor mit jelent?
    Csak azt néztem hogy van benne M.2 slot, akkor ez így sajnálatos.
    Tehát akkor marad a sata 3. Crucial akkor jobb. A brix megy éjjel-nappal, lehet abba jobb lenne egy wd red.
    Lehet egyelőre partícionálok két kisebb részt, win+Linux-nak, meg még helyem is lesz.
    Köszi, még rágódni fogok egy kicsit rajta.
    :R :R :R

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

Új hozzászólás Aktív témák