Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz DFB #74546 üzenetére

    Az alaplapodnak nincs esetleg egy hővezető lapja az adott M.2 slotban amibe szánod?
    Egyébként a legjobb ha van lehetőség ráirányítani ventit.
    Nekem Samu 970 EVO és EVO PLUS közötti teljesítményű, OEM Samu példányom van, ráirányítottam egy ventit halk fordulatszámon, a kis szellő már elegendő. De most hogy gépátépítés közben vagyok és kikerült a venti, nem látok röccenéseket a használatban.

    Akármilyen borda van, mindenképp kell átáramló levegő. Ha meg van átáramló levegő, akkor a legtöbb példány esetén nagyjából mind1, a gyári megoldásokkal felesleges foglalkozni, a legolcsóbb 2-3 ezres is bőven elegendő.

    Persze ez csak akkor érdekes, ha a Te konfigodba belerakva, tényleg látod a reccenéseket a használatban.

    Ráérsz majd akkor agyalni a hűtésen.
    Ha fent van HW info, használod 2-3 napig a gépet úgy hogy nem kapcsolod ki hanem csak hibernálod, aztán megnézed a HW info szenzorok menüjében, hogy az SSD-nél egyik hőmérsékleti "max" érték se lépje túl a 58 fokot, akkor tényleg semmi teendőd nincs. Ha 58 és 65 fok között van, akkor elég ha simán venti ráfúj. Ha 65 fok feletti értéket ér el, na akkor kellhet borda.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák